Схвалено перспективний план розвитку Новоселицького району на 2019-2021 роки

Схвалено перспективний план розвитку Новоселицького району на 2019-2021 роки

Сьогодні у залі засідань районної державної адміністрації відбулося  перше засідання Ради регіонального розвитку при Новоселицькій районній державній адміністрації.

У засіданні дорадчого органу взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк, заступник голови районної державної адміністрації Іван Пазяк, голова районної ради Дмитро Вакарюк, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району, керівники промислових та сільгосппідприємств, громадськість, засоби масової інформації.

Про результати кількарічної роботи в районі та перспективи розвитку доповів заступник голови районної державної адміністрації Іван Пазяк. Зокрема, у його доповіді  йшлося  про реалізацію інфраструктурних проектів, будівництва, реконструкції  у період 2015-2018 років на території району.

Так, у галузі дорожньої  інфраструктури на виконання Комплексної Програми розбудови дорожньої мережі Новоселицького району на 2017-2020 роки з районного бюджету було виділено 700 тис.грн. Першочерговий поточний ремонт здійснювався на ділянках автомобільних доріг: Колінківці-Рокитне (Рокитне), Строїнці-Перебиківці (Рингач), Рингач-Шишківці, Маршинці-Форосне-Довжок (Котелеве-Форосне-Берестя-Н03). Також проведено поточний ремонт ділянки автомобільної дороги Чернівці – Житомир в с.Динівці.

За кошти субвенцій з державного бюджету проведений поточний середній ремонт автомобільних доріг місцевого значення а саме: О 26127 «Маршинці-Форосна-Довжок-/Н-03/ на двох ділянках та ділянка автодороги С 260701 «Бояни-Слобода-/Строїнці-Перебиківці/.

У освітній галузі реалізовано ряд заходів. Серед них - 23 серпня 2018 року відбулося відкриття Комунальної установи «Новоселицький інклюзивно-ресурсний центр», для  дітей з особливими освітніми потребами.

У ряду освітніх закладів проведено капітальні ремонти, продовжується будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. в с.Рідківці. Відкрито у дошкільному навчальному закладі «Мугурел» с.Рокитне  додаткову групу на 25 місць та додаткову групу у НВК «Боянська гімназія» на 15 місць. Відкрив двері садочок «Чарівний замок», побудований за кошти Магальської сільської ради.

На покращення матеріально-технічної бази закладів освіти району з бюджетів різних рівнів та інших джерел фінансування, профінансовано 9585,4 тис. грн. Зокрема, придбано шкільні автобуси, комп’ютерну техніку, обладнання для навчальних  кабінетів, кухонне обладнання та ін.

Щодо медичної сфери, то у  2017 році відбулося відкриття денного стаціонару у комунальній установі «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району».  Центру первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району» та Ванчиківецькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини були передані автомобілі (кошти виділені за рахунок медичної субвенції з державного бюджету).

В рамках проекту «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам» КНП «Новоселицька районна лікарня» придбано дві одиниці санітарного транспорту на загальну суму 3500,0 тис.грн., проведено поточний ремонт операційного відділення – 1955,2 тис.грн., зроблено поточний ремонт рентгенологічного кабінету – 89,2 тис.грн., ремонт газопостачальної ремонтної лінії – 14,4 тис.грн.

Одним із пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку є створення сприятливого інвестиційного клімату, залучення додаткових коштів у всі галузі народного господарства.

В 2017 році в рамках проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» фаза – ІІІ завершено реалізацію мікропроекту ГО «Добробут Чорнівки» с.Чорнівка «Заміна вікон з використанням енергозберігаючих заходів в НВК с.Чорнівка».

В рамках проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» фаза – ІІІ виділено одну додаткову квоту для громади села Котелеве, сума коштів складає 5 тис.дол.США. Створена ГО «Асоціація громади села Котелеве» с.Котелеве, яка успішно реалізувала мікропроекту «Поточний ремонт даху та фасаду з використанням енергозберігаючих заходів в амбулаторії загальної практики та сімейної медицини с.Котелеве».

Водночас, в рамках впровадження спільного проекту Австрійської Агенції Розвитку реалізовано мікропроект громадської організації «Родина-М» с.Маршинці «Реконструкція системи опалення дошкільного навчального закладу, загальний бюджет мікропроекту 513,5 тис.грн..

Одночасно, до Державного Фонду Регіонального розвитку були подані заявки проектів «Реконструкція існуючої будівлі клубу з добудовою залу урочистих подій  с. Зелений Гай» та «Капітальний ремонт дитячого садка № 2 в с.Топорівці Новоселицького району Чернівецької області».

Проведено корегування кошторисної документації та експертизи на реконструкцію будівлі Припрутського навчально-виховного комплексу (добудова навчального корпусу) на вул.Центральній, 94-А в с.Припруття, загальна вартість проекту складає 22983,4 тис.грн.

Про  досягнення та перспективи говорили і міський голова Новоселицької об’єднаної територіальної громади Марія Нікорич, сільський голова Мамалигівської об’єднаної територіальної громади Аркадій Шова, заступник сільського голови Мамалигівської об’єднаної територіальної громади Валерій Кучерявий. Доповідачі, в основному, акцентували свою увагу на використанні інфраструктурної субвенції,  покращення матеріально-технічної бази закладів освіти та охорони здоров'я, реалізацію проектів транскордонного співробітництва, будівництво, реконструкцію, капітальні ремонти  установ соціально-культурної сфери, розвиток спорту.

Під час засідання Ради регіонального розвитку при районній державній адміністрації було обговорено Перспективний план розвитку Новоселицького району на 2019-2021 роки, який був сформований за пропозиціями об’єднаних територіальних громад, окремих сільських рад, структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, активних жителів району.

Перспективним планом розвитку Новоселицького району на 2019-2021 роки передбачено реалізацію 30 проектів.

Це проекти будівництва та реконструкції закладів бюджетних установ освіти, охорони здоров’я та культури, заходи по енергозбереженню, розвитку агропромислового комплексу та житлово комунального господарства, розвитку інфраструктури спорту та дозвілля, розвиток транскордонного співробітництва та залучення інвестицій в економіку району.

Зокрема: соціальна інфраструктура – 8 проектів, розвиток агропромислового комплексу - 1проект, заходи з енергозбереження – 9проектів; транскордонне співробітництво – 3проекти, інфраструктура спорту та дозвілля– 1проект, розвиток культури – 2проекти, інфраструктура охорони здоров’я – 4 проекти.

Члени  Ради регіонального розвитку при Новоселицькій районній державній адміністрації за результатами голосування одноголосно затвердили Перспективний план розвитку Новоселицького району на 2019-2021 роки.

Завершуючи засідання Ради, заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк зазначив, що за останні роки держава спрямовує чималі кошти на розвиток територій, відзначив успіхи Мамалигівської ОТГ, яка була створена однією з перших у Чернівецькій області та висловив сподівання щодо успішної реалізації Перспективного плану розвитку Новоселицького району на 2019-2021 роки.

Більш детально за посиланням: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=393321431412680&set=pcb.393327891412034&type=3&theater