За сприяння фахівців ДФС Буковини на теренах області офіційно працевлаштовано понад 15,9 тис громадян

За сприяння фахівців ДФС Буковини на теренах області офіційно працевлаштовано понад  15,9 тис громадян

У 2018 році узаконено трудові права 15951 «тіньових» працівників. За словами заступника начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталії Чернівчан, даний результат став можливий завдяки контрольно-перевірочній роботі підрозділами доходів і зборів з фізичних осіб служби стосовно платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи з порушенням вимог податкового та трудового законодавства.

Оскільки, не всі роботодавці дотримуються вимог податкового та трудового законодавства, працівники фіскальної служби впродовж 2018 року здійснили 85 перевірок субєктів господарювання.  Як наслідок, роботодавці – порушники, які нехтували законом, зобов’язані заплатити  до бюджету майже 7,6 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб та 307 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування.

Крім того, у минулому році проведено 108 перевірок по виявленню роботодавців, які виплачують заробітну плату у «конвертах». З них встановлено 51 порушення вимог чинного законодавства. За підсумками цих перевірок донараховано основного платежу та застосовано штрафних санкцій на загальну суму 250,9 тис. грн.

Слід пам’ятати, трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника. Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором – наголошує Наталія Василівна.

Також необхідно знати, мінімальна заробітна плата у 2019 році становить у місячному розмірі – 4173 грн.