19 лютого - граничний строк подання звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

19 лютого - граничний строк подання звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області інформують, 18 січня 2019 року набрав чинності наказ Мінфіну від 15.11.2018 р. № 897, яким внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Основною метою внесення змін до форми Декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10 квітня 2015 року № 408, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 квітня 2015 року за № 479/26924, є врегулювання питання щодо визначення податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, по об’єктах як житлової, так і нежитлової нерухомості та забезпечення зручності суб’єктам господарювання уточнювати свої податкові зобов’язання.

Декларацією передбачено, що до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування подається одна Декларація. У разі існування об’єктів нерухомості, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, які відповідають різним кодам органів місцевого самоврядування за КОАТУУ, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним контролюючим органом, Декларація подається з кількома додатками відповідного типу (на сьогодні Декларації надаються окремо по кожній адміністративно-територіальній одиниці).

Нова форма Декларації сприятиме скороченню кількості податкової звітності: Декларація надається одна, а кількість додатків залежить від кількості органів місцевого самоврядування, на території адміністративно-територіальних одиниць яких розташовані об’єкти нерухомого майна.

Відтак, ДФС рекомендує платникам Податку декларувати свої податкові зобов'язання у 2019 році за новою формою Декларації. Водночас, зважаючи на норми п. 46.6 ПКУ платники податку не обмежені в поданні декларації за старою формою.

Звертаємо увагу платників податку на те, що до контролюючого органу має бути надана декларація тільки за однією формою.

Також, слід пам’ятати, 19 лютого - граничний строк подання звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2019 рік.