Я МАЮ ПРАВО

Дорожня карта виборців

Я маю право голосу!

Захищай свої права

Я маю право

Районна бібліотека разом з дитячою провели тематичну  зустріч "Твої права - твій надійний захист" присвячений Дню Конституції України. Перед запрошеними  виступала спеціаліст бюро правової допомоги Гузун С.Л., яка надала юридичну допомогу присутнім та змістовні відповіді на їхні питання. 

 

Міністерство юстиції України

ТВ програма "Я МАЮ ПРАВО!"

З радістю повідомляємо, що Мін'юст презентував перший випуск програми "Я МАЮ ПРАВО!", яка транслюється в ефірі 5 канал. Тема цього випуску - "Аліменти". Відеоматеріал створений за підтримки проекту "Доступна та якісна правова допомога в Україні", який реалізується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги, та фінансується Урядом Канади.
Ми прагнемо, аби громадяни якомога більше знали про свої права та вміли ними користуватися. Захищай свої права разом з Мін’юстом!


«НОВОСЕЛИЦЬКЕ бюро правової допомоги»

Адреса: м. Новоселиця, вул. Чкалова, 7 (приміщення районної ради, 1 поверх). контактний номер телефону (03733) 5-07-20.

 

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна також отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції чи Координаційного центру з надання правової допомоги.

 

ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!» РОЗПОВІЛИ В НОВОСЕЛИЦЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

За участю заступника голови районної державної адміністрації Івана Пазяка представники Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області провели зустріч «за круглим столом» з працівниками Новоселицької районної державної адміністрації у рамках реалізації всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Присутніх було поінформовано про мету та ключові меседжі даного проекту, зокрема, про важливість підвищення рівня знань громадян про свої права у різних сферах життя та механізми їх захисту.

Організатори зустрічі роздали буклети з актуальною правовою інформацією з наступної тематики: «Не знаєш, як вирішити спір?», «Не знаєш, як оформити договір оренди землі?», «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача», «Як протидіяти домашньому насильству?», «Вимагають хабара за іспит чи навчання?», «Не знаєш, як оформити субсидію?» та закликали держслужбовців донести інформацію, отриману під час проведення сьогоднішнього заходу, до жителів краю.

31.05.2018 р.

 

Правопросвітницький проект «Я маю право» у центрі надання адміністративних послуг

У приміщенні центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації знаходиться стенд, на якому розміщені  буклети з інформацією про пріоритетні напрямки всеукраїнського право просвітницького проекту «Я маю право!».

Серед них - захист прав дітей та жінок («Стоп насильство»),
протидія корупції у вищих навчальних закладах,  порядок оформлення субсидій, договорів оренди землі, позасудового вирішення спорів.

Із інформаційного стенду відвідувачі ЦНАПу матимуть змогу краще дізнатися про свої права у різних сферах життя та  механізми їх захисту.

Про «Я маю право!» в управлінні праці та соціального захисту районної державної адміністрації

Про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»розповіли  жителям району під час прийому фахівці управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Було зосереджено увагу на основних меседжах проекту, зокрема - «#СтопНасильство», «Вимагають хабара за іспит чи навчання?», «Не знаєш, як оформити договір оренди землі?», «Не знаєш, як оформити субсидію?».

Працівники управління  праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно звертають увагу  спеціалістів з соціальних питань сільських  рад на систематичному  проведенні роз’яснювальної роботи з пріоритетних напрямків проекту «Я маю право» серед населення.

 

У РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ У 2018 РОЦІ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»

Після стартування  всеукраїнського проекту «Я МАЮ ПРАВО!», завдання якого забезпечити громадян інформацією про права, які гарантовані їм Конституцією і законами України, навчити ці права реалізовувати та захищати для жителів Новоселицького району систематично здійснюється роз’яснювальна робота.

Також з метою ознайомлення громадськості з основними принципами проекту, реалізації його цілей, сьогодні головний спеціаліст  з юридичних питань апарату районної державної адміністрації Ольга Гульпе відвідала відділ надання адміністративних послуг та роздала буклети з актуальною правовою інформацією з відповідної тематики.

Крім цього, одночасно в районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді були надані відповідні роз’яснення щодо можливостей отримання первинної безоплатної правової допомоги у структурних підрозділах райдержадміністрації з інших питань.

 

 

В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОГО ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!», сьогодні в Центральній районній бібліотеці м. Новоселиця проведено круглий стіл за участю працівників бібліотечних установ району та представників молоді.

Мета круглого столу: підвищення юридичної грамотності та формування нової правової культури.

Головний спеціаліст  з юридичних питань апарату районної державної адміністрації Ольга Гульпе проінформувала присутніх про принципи проекту та реалізації його цілей. Були надані чіткі та доступні поради, як діяти коли твої права порушують. Також наголошено на тому, що одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я маю право!», є надання громадянам безоплатної первинної правової допомоги, якою можна скористатися в районній державній адміністрації.

 

У РАЙОНІ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОГО ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»

Одним із основних елементів реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» є надання безоплатної первинної правової допомоги. Серед суб’єктів надання цієї допомоги є і районна державна адміністрація та її можна отримати за адресою: вул.. Центральна, 37, каб.47 (ІІІ поверх).

Сьогодні безоплатною первинною допомогою скористалася особа-іноземець, яка отримала роз’яснення щодо порядку прийняття спадщини в Україні іноземним громадянином. 

 

У РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»

У  загальнонаціональному правопросвітницькому проекті «Я маю право!» значна увага відводиться захисту прав дітей.

Діти є найбільш вразливими членами суспільства і нерідко потребують підтримки та захисту від неналежного до них ставлення дорослих. Опинившись у складних життєвих обставинах діти не завжди знають, як захистити свої права.

В районній державній адміністрації цими питаннями опікується служба у справах дітей.

Сьогодні начальником служби у справах дітей райдержадміністрації  Наталією Істратій та головним спеціалістом  з юридичних питань апарату райдержадміністрації Ольгою Гульпе були надані роз’яснення щодо прав та обов’язків батьків у вихованні дітей та відповідальність за неналежне їх виконання.   

 

Виконати рішення суду: місія можлива, місія важлива

 

У рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

В Новоселицькій районній державній адміністрації щоденно надається громадянам первинна безоплатна правова допомога.

Сьогодні цією допомогою скористалася неповнолітня особа, яка звернулася з проханням  надати їй правову допомогу у підготовці процесуальних документів для звернення до суду про позбавлення батьківських прав своєї матері.

В.о. начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації Анастасія Скрикуляк та головний спеціаліст  з юридичних питань апарату районної державної адміністрації Ольга Гульпе  надали відповідні роз’яснення з порушеного питання та скерували неповнолітню особу до Новоселицького Центру надання вторинної безоплатної правової допомоги для підготовки матеріалів до суду.