Новоселицька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Чернівецькій області

Новоселицька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Чернівецькій області

Понад 104 мільйона гривень єдиного внеску сплатили роботодавці та самозайняті особи Новоселиччини та Герцаївщини до соціальних фондів за 6 місяців 2020 року

У Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області повідомили, що протягом січня - червня 2020 року платники Новоселицького та Герцаївського районів сплатили 104848,45 тис.. грн.  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Зокрема, у червні 2020 року фактичні надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування склали 22483,3  тис. грн., що на 331,6  тис. грн., або на 25,7 % менше, ніж у тому ж місяці торік.

Керівник податкової служби Яна Габовда зазначає, що єдиний внесок – це основа пенсійних виплат та інших соціальних гарантій. І тільки за умови офіційного оформлення найманого працівника та «білої» зарплати йому гарантуються право на відпустку, страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, оплата листків непрацездатності та нарахування пенсійного стажу.

Новоселицьке управління: Бізнес-спільнота спрямувала майже 17 млн.грн. єдиного податку до місцевих скарбниць Новоселиччини і Герцаївшини.

Протягом 1-го півріччя 2020 року малий бізнес Новоселицького та Герцаївського районів сплатили до місцевого бюджету 16966,2 тис. грн. єдиного податку. Проти того самого періоду минулого року такі надходження зросли на понад 1045,8 тис. грн., або на 6,5 відс. Про це повідомили у Новоселицькому управлінні управління ГУ ДПС у Чернівецькій області.

Зокрема, фізичні особи – підприємці сплатили 13448,7 тис.грн. єдиного податку, юридичні особи - 1342,7 тис.грн. та сільськогосподарські товаровиробники – 2174,8 тис.грн.

Нагадаємо, що спрощена система оподаткування – це особливий механізм справляння податків і зборів, що замінює сплату окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Спрощена система оподаткування регулюється гл. 1 р. XIV Податкового кодексу.

Реєстрація єдиного податку може бути анульована, якщо є податковий борг.

 Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що ФОП – платник єдиного податку, у разі наявності у неї податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів, в останній день другого із двох послідовних кварталів або ж реєстрація платником єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку. Таке право надано контролюючим органам згідно з пп. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ.

Крім того, відповідно до пп. 8 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Одночасно повідомляємо, що  Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» встановлено, що анулювання реєстрації єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 гривень.

Куди звітувати з турзбору та збору за паркування?

У Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області звертають увагу фізичних осіб-підприємців, зокрема, податкових агентів із сплати туристичного збору та платників збору за місцем для паркування транспортних засобів, на те, що подавати декларації та сплачувати місцеві збори необхідно за місцезнаходженням об’єкта оподаткування

Варто звернути увагу на заповнення всіх реквізитів податкової звітності, зокрема, графи «місця проживання (ночівлі)» додатку до податкової декларації з туристичного збору та відповідно графи «вид об’єкта оподаткування» додатку до податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів, форми яких затверджено наказом Мінфіну від 09.07.2015 р. №636 із змінами.

Доречно також зауважити, що подавати декларації та сплачувати місцеві збори необхідно за місцезнаходженням об’єкта оподаткування з метою уникнення наявності одночасного боргу та переплати в інтегрованих картках платників податків за місцем реєстрації та місцем провадження діяльності. 

ПДФО сплачується до місцевих бюджетів за місцезнаходженням найманих працівників

Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають., одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ.

Згідно зі ст. 55 ГКУ суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських справ та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. При цьому зазначені суб'єкти мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.

Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету передбачено ст. 168 ПКУ, відповідно до якої податок на доходи фізичних осіб, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України (далі - БКУ).

Статтею 64 БКУ визначено, що податок на доходи фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються працівникам такого суб'єкта господарювання.

Суми податку на доходи фізичних осіб, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу (п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ГЖУ).

Якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов'язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів (п.п. 168.4.4 п. 168.4 ст. 168 ПКУ).

Пунктом 63.3 ст. 63 ПКУ встановлено, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (далі — об’єкти оподаткування), контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованим у Мінюсті 14.05.2014 за №503/25280, зі змінами (далі - Порядок).

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ. Облік об’єктів оподаткування здійснюється на підставі поданого платником податків згідно з п. 8.4 розд. VIII Порядку повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (далі — повідомлення за ф. № 20-01111), яке подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Відокремлений підрозділ юридичної особи (філія, представництво), який згідно з п. 15.1 ст. 15 ПКУ є платником податків, зобов’язаний стати на облік у контролюючих органах, повідомляти про всі об’єкти оподаткування, що знаходяться на його балансі, шляхом подання до контролюючого органу повідомлення за ф. № 20-ОПП.

Юридична особа подає до контролюючого органу повідомлення за ф. № 20- ОПП та інформує про всі об’єкти оподаткування крім тих, відомості щодо яких

Згідно з абзацом другим п. 117.1 ст. 117 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог, встановлених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень. У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 680 грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 2040 гривень.

Торгівля технічно складними побутовими товарами чи лікарськими та медичними виробами здійснюється із застосуванням РРО

 Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області звертає увагу, що платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) повинні застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій  (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Місце проведення розрахунків - це місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (абз.28 ст. 2 Закону № 265).

Господарська одиниця - стаціонарний або пересувний об’єкт, у т.ч. транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

У разі, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої – четвертої груп здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення лише в одній із господарських одиниць, то така особа зобов’язана проводити розрахункові операції за однаковим порядком на усіх структурних підрозділах, зокрема, застосовувати РРО або розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій на всіх інших господарських одиницях незалежно від асортименту товарів, оскільки законодавством передбачені вимоги до платника податків – суб’єкта господарювання, а не до його структурних підрозділів.

 

Податкова служба: графік роботи Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області змінено

На період дії постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (зі змінами) Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області працює за наступним графіком:

початок робочого дня - о 8 год. 00 хв., перерва на обід - з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв., закінчення робочого дня - о 17 хв. 00 хв.,  у п’ятницю -  о 15 год. 45 хв. 

Податкові зміни для платників ЄСВ, передбачені нормами Закону України від 13 травня 2020 року № 592-ІХ

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що Законом України від 13.05.2020р. № 592-ІХ, внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI щодо усунення дискримінації за  колом платників. Він набирає чинності з 01.01.2021 року, крім п.5 р.1 цього Закону, що набирає чинності  03.06.2020 року (з дня  опублікування).

Закон, зокрема, передбачає звільнення самозайнятих осіб – підприємців, які мають основне місце роботи, від сплати за себе ЄСВ за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них, не менше мінімального розміру, - з 1 січня 2021 року.

Крім того, скасовується обов’язок фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку). Ця норма також діє з 01.01.2021 року.

Водночас, вже з 03.06.2020 року діє норма, якою дозволено у разі припинення підприємницької діяльності ФОП та незалежниками списувати суму недоїмки  з ЄСВ, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, за період, починаючи з 2017 року, якщо у ці періоди не було отримано дохід (прибуток) від їх діяльності які оподатковуються ПДФО.

Зверніть увагу!  Списанню підлягає несплачена сума недоїмки з ЄСВ за умови подання протягом 90 календарних днів:

а) ФОП (крім ФОП – платників єдиного податку), - державному реєстратору заяви про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу – звітності з ЄСВ за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності цим Законом. Зазначена звітність подається   платником виключно  у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) особами, які провадять незалежну професійну діяльність,- до податкового органу  за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника  ЄСВ та звітності з ЄСВ за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності цим Законом, якщо така звітність не була подана раніше.

Після виконання вищенаведених дій, податковий орган   проводить камеральну перевірку за результатами якої приймається рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або мотивоване рішення про відмову.

 

Нараховані та сплачені або стягненні за вказаний період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню.

Новоселицьке управління: До Державного бюджету спрямовано майже 48 мільйонів гривень.

47,9 млн. грн. податків спрямували до Державного бюджету України платники Новоселицького та Герцаївського районів протягом 5 місяців 2020 року. У відомстві запевняють «Попри невтішні сподівання, оскільки бізнес все ж переживає труднощі у зв’язку із карантинними обмеженнями, суб’єктам підприємництва нашого регіону все ж вдалося дотриматися принципу повноти сплати податків.»

 Приріст цьогорічних надходжень до січня-травня 2019 року склав 15,5 відсотків, або плюс 6,4 млн. гривень. У розрізі основних платежів найбільше надійшло податку на додану вартість – 20,46 млн. грн., податку на доходи з фізичних осіб – 18,05 млн.грн. та податку на прибуток підприємств – 2,96 млн. гривень. Таким чином, минулорічні показники надходжень по податку на додану вартість перевищено на 5,08 млн. грн., а податку з доходів фізичних осіб  - на 1,6 млн.грн..

Загалом внесок платників Новоселицького та Герцаївського районів до Зведеного бюджету склав 134,56 млн.  гривень упродовж січня-травня 2020 року. Порівняно із аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 10 відсотків, або плюс 13,07 млн. гривень.

 

На соціальні видатки мешканці Новоселиччини  та Герцаївщини спрямували понад 82 мільйона гривень ЄСВ

За оперативними даними фахівців Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області, протягом п’яти  місяців цього року платники Новоселиччини та Герцаївщини направили до Пенсійного та соціальних фондів 82 мільйони 365 тисяч гривень єдиного соціального внеску.  Зокрема, лише у травні було забезпечено 15 мільйонів 291 тисяч.

Очільник податкового органу двох районів Яна Габовда відмітила,  що з 1 березня до 31 травня 2020 року тимчасово не застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату ЄВ, за неповну або несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄВ (авансових платежів), а також за несвоєчасне подання звітності з ЄВ до податкових органів. Крім того, за цей період платникам єдиного соціального внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню. Це передбачено Законами України від 17.03.2020 р. №533-ІХ та від 30.03.2020 р. №540.

Про зміни термінів застосування РРО

Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533) було перенесено терміни набуття чинності відповідними нормами Закону № 128 і Закону № 129.

Так, відповідно до пп. 4 та 5 розділу І Закону № 533 набрання чинності  Законами  № 128 та 129 відтерміновується:

з 19.04.2020 до 01.08.2020 – можливість застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій і збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій;

з 01.10.2020 до 01.01.2021 – запровадження механізму «Кешбек» та обов’язок застосування РРО фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп, які провадять ризикові види діяльності;

з 01.01.2021 до 01.04.2021 – обов’язок застосування РРО усіма фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп.

Працівник без офіційного оформлення трудових відносин позбавляє себе усіх соціальних гарантій

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області вже вкотре звертає увагу роботодавців на неприпустимість використання незадекларованої найманої праці, яка має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

Нагадаємо, що незадекларована праця найчастіше проявляється у таких формах:

1. Економічна діяльність без державної реєстрації;

2. Наймана праця без оформлення трудових відносин;

3. Приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати;

4 Маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільні відносини, фіктивна самозайнятість тощо).

Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни та життєвий рівень людей. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників.

Крім того, працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування.

До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.

Тому, податківці наголошують, що укладання з працівником трудового договору, надання до державної податкової служби повідомлення про прийняття особи на роботу, своєчасна виплата заробітної плати та відрахування єдиного соціального внеску - гарантує працівникові гідні умови праці та соціальні гарантії.

Які документи потрібні для оформлення податкової знижки на навчання

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області  нагадує, що в Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року, та нагадує про можливість повернення частини сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, через реалізацію права на податкову знижку (ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

До переліку витрат, дозволених для включення до податкової знижки, належать:

-         сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

-         частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому статтею 175 ПКУ;

-         сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які відповідають умовам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 ПКУ;

-         сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;

-         оплата допоміжних репродуктивних технологій;

-         оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

-         сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;

-         сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

-         сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.

Повернути податкову знижку можна лише за рік, що минув. Право на отримання податкової знижки має особа, яка понесла витрати та з якою укладено договір (батьки, чоловік або дружина та працюючі студенти, які понесли витрати на навчання). Слід зазначити, що понесені витрати за навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Документи необхідні для отримання податкової знижки на навчання:

 • декларація про майновий стан і доходи;
 • Додаток Ф №3  - Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з використанням права на податкову знижку
 •  копія паспорта особи, яка подає декларацію;
 •  копія реєстраційного номера облікової картки особи, яка подає декларацію;
 • копія паспорта студента;
 • копія реєстраційного номера облікової картки студента;
 • копія свідоцтва про народження студента;
 • довідка з навчального закладу про кількість навчальних місяців, у минулому календарному році;
 • копії квитанцій та/або платіжних доручень сплачених за навчання в звітному періоді;
 • довідка про заробітну плату за звітний період, з обов’язковим включенням сум податків, які утримуються із заробітної плати та суми пільги, якщо є;
 • копія документу із зазначенням реквізитів для перерахування коштів;
 • копія договору про навчання.

 Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту, отриману в 2019 календарному році, можна до 31 грудня 2020 року включно. 

Кампанія декларування доходів під час карантину

Як наголосив начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області Дмитро Одажіу, Законом України від 17 березня 2020 року №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)», термін подання річної декларації про майновий стан і доходи подовжено до 01 липня 2020 року, а сплата податкових зобов’язань до 01 жовтня 2020 року.

Тому, для безпечного виконання свого конституційного обов’язку, радимо скористатися сервісом ДПС України «Електронний кабінет платника», який передбачає часткове автоматичне заповнення податкової декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Зі слів посадовця, станом на 01 травня 2020 року, на території обслуговування Новоселицького управління 276 громадян вже задекларували свої доходи, отримані протягом 2019 року.

Із них, 90 - скористалися правом на податкову знижку та за результатами підтверджуючих документів задекларували до повернення 278,1 тис. гривень раніше сплачених коштів.

Решта, 186 - задекларували 16,3 млн. гривень доходу, з яких підлягає сплаті до бюджету 445,5 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб та 85,1 тис. гривень військового збору.

В разі необхідності, ви маєте можливість отримати консультації фахівців Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області за номерами телефонів: (03733) 50967.

Про наслідки несплати ЄСВ та їх боржників

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області вкотре наголошує платникам про необхідність погашення існуючої заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  (далі – ЄСВ) та його своєчасної сплати в терміни визначені законодавством.

Зокрема, начальник управління  Яна Габовда інформує, що на початок травня  2020 року понад 17  мільйонів гривень - сягнула заборгованість зі сплати ЄСВ, яку допустили роботодавці та підприємці Новоселицького та Герцаївського районів.

За словами Яни Михайлівни - загальна кількість боржників ЄСВ становить 1264 особи, в тому числі юридичних – 41 і фізичних 1223.

У розрізі районів ситуація наступна: у Герцаївському районі  – 281 платників заборгували державі 3029,0 тис.грн., у Новоселицькому  районі – 983 у розмірі 14276,3 тис.грн..

Примітно, що сплату своїх податкових зобов’язань не сплачено у встановлені законодавством терміни наступними СГД (найбільші суми заборгованості станом на 01.05.2020 року):

ПІДПРИЄМСТВО З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСНИЦІЯМИ ТОВ ТПК "ГРІН РЕЙ" – заборгованість з ЄСВ складає 348,8 тис.грн.;

МОРОЗ РУСЛАН ВАСИЛЬОВИЧ – 83,1 тис.грн.;

ТОВ ТД "ГРІН РЕЙ" – 73,8 тис.грн.;

КОСОВАН МАРИНА ІВАНІВНА – 49,7 тис.грн.;

ДУДКА СТАНІСЛАВ ОЛЕКСІЙОВИЧ – 49,7 тис.грн.;

САВЧУК ДОРИНА ІВАНІВНА – 48,7 тис.грн.;

ЧІКІВЧУК ВАСИЛЬ ІЛЛІЧ – 39,6 тис.грн.;

ПП " ЛЮКС - ЄКО - ДОМ " – 39,2 тис.грн.;

КОВАЛІУ ДОМНІКА МАНОЛІЇВНА – 39,2 тис.грн..

   У відомстві застерігають, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, а отже - допущення заборгованості зі сплати ЄСВ ставить під загрозу добробут вашої родини. Крім того, до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників вживаються заходи, з метою погашення заборгованості з ЄСВ, шляхом передачі вимог із сумами заборгованості для виконання до органів виконавчої служби. Крім того, вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Щоб дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з ЄСВ потрібно особисто звернутися до органів ДПС з відповідною письмовою заявою, або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості в «Електронному кабінеті», обравши в меню «Стан розрахунків з бюджетом».

Довідково: Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ законодавством не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

ЄСВ: нарахування штрафів та пені на час карантину

Законом України від 30.03.2020 р. № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», внесено зміни, зокрема до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

Так, пунктом 911.1 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 встановлено, що тимчасово, штрафні санкції, визначені частиною 11 ст. 25 Закону № 2464 не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року:

► несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок);

► неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

► несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до контролюючих органів. При цьому абзаци другий та третій п. 7 частини 11 ст. 25 Закону № 2464 щодо такого порушення, вчиненого щодо періодів  з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року, не застосовується.

Крім того, протягом періодів з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню (п. 911.2 розділу VIII Закону № 2464).

 

Правильно заповнюйте платіжні доручення на сплату ЄСВ!

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що     порядок  заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначені Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 із змінами і доповненнями.

 Так, відповідно до п. 5 Порядку № 666 при сплаті ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

     у полі № 1 – зазначається службовий код («*»);

     у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);

     у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), який здійснює сплату (далі – код за ЄДРПОУ);

     у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

     у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

     у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

     у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.

Відповідно до п. 13 додатка 9 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 із змінами та доповненнями, при заповненні реквізита «Отримувач»:

 зазначається повне або скорочене (за наявності) найменування отримувача, яке міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань або в Єдиному банку даних юридичних осіб, або в реєстраційному документі;

зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке містить паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаним на території України для укладення правочинів);

під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Зазначений порядок розповсюджується і на платників ЄСВ.

При цьому, відповідно до частини шостої ст. 9 Закону № 2464 для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному контролюючому органу.

 

Заборгованість суб’єктів господарювання перед місцевими бюджетами Новоселиччини та Герцаївщини зросла на 6 % з початку року

У Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що додатковим ресурсом наповнення місцевих бюджетів є погашення боргу. Так, за оперативними даними податківців, станом на 01.05.2020 р. його розмір становить 7 мільйонів 459 тисяч гривень.

Зокрема, найбільше платники податків заборгували місцевим бюджетам Новоселиччини – 6 мільйонів 536 тисяч гривень, з них :

Новоселицькій ОТГ – 2 335,8 тис. грн.,

Мамалигівській ОТГ – 1 307,4 тис. грн. 

Магальській ОТГ – 1 149,5 тис. грн.

Ванчиківецькій ОТГ – 634,6 тис. грн.

Ще 922,9 тис.грн. боргу юридичні та фізичні особи мають спрямувати до бюджету Герцаївщини, з яких:

Герцаївській ОТГ – 184,2 тис.грн.

Острицькій ОТГ – 506,4 тис. грн.

У відомстві уточнюють, що найбільші втрати несуть бюджети через несплату податку на майно в частині плати за землю, що становить 42,5 % загального обсягу заборгованості, з яких 2 076,4 тис.грн. становить заборгованість фізичних осіб, та 1 094,8 тис.грн. – борг юридичних осіб. Ще 38,3% сформували платники податку на нерухомість, зокрема -  2825,9 тис.грн.заборгували фізичні особи. та 33,8 тис.грн. – юридичні.

Серед боржників першість у рейтингу недобросовісних платників займають:

Назва платника

 

Сума податкового боргу, грн..

ТОВ "КМІЛ-ПРОДУКТ"

659 587,04

ТОВ "СТІМЕКС ОЙЛ"

116 980,47

ТКАЧУК СТЕПАН ВАСИЛЬОВИЧ

109 545,22

ТОВ "ПРИПРУТСЬКА ПЕРЕСУВНА МЕХАНІЗОВАНА КОЛОНА № 152"

100811,72

ФІЛІЯ "НОВОСЕЛИЦЬКИЙ РАЙАВТОДОР" ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА "ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАВТОДОР" ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "Д

74 259,80

ШКРАБА МАРІЯ ІЛЛІВНА

44 376,43

ТОВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА КОМПАНІЯ "САД БУКОВИНИ"

36 031,82

ГРИГОРАЩУК ДЕОНИЗІЙ ЄВГЕНІЙОВИЧ

27 765,02

ПІДПРИЄМСТВО З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТОРГОВА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "ГРІН РЕЙ"

26 951,68

БУДИНКЕВИЧ НАТАЛІЯ ГРИГОРІВНА

22 848,24

БАЛАН МАР'ЯН МИХАЙЛОВИЧ

22 848,24

БАРАНОВА РОДІКА ІВАНІВНА

16 344,55

РЯБКО ВІОРІКА ІВАНІВНА

14 448,80

ТОМІК ЮРІЙ ОЛЕГОВИЧ

13 861,66

НОВОСЕЛИЦЬКЕ СІЛЬСЬКЕ СПОЖИВЧЕ ТОВАРИСТВО

13 131,12

ЖОВНІР АНЖЕЛІКА МИКОЛАЇВНА

12 170,28

ОДАЖИВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСІЙОВИЧ

12 046,55

ПП"ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО "НОВОСЕЛИЧЧИНА""

11 347,00

КОРОВИЦЬКА ЛЮДМИЛА ІЛЛІВНА

11 300,48

ПЕТІТ ЛЮДМИЛА СЕРГІЇВНА

596 095,81

ТОВ "ГЕД ХОЛДІНГЗ"

50 302,70

ОЛІЙНИК ІВАН ІВАНОВИЧ

47 393,24

КРАСОВСКИЙ МИХАЙЛО ГРИГОРОВИЧ

29 100,42

ЖУРАТ ОЛЕКСАНДР ПАВЛОВИЧ

24 586,88

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БОДІ МАКС"

16 684,51

БЕЖНАР МАРІЯ ІВАНІВНА

15 230,46

ПРИВАТНЕ ПIДПРИЄМСТВО "АГРО - БІЗНЕС"

13 158,75

ВЕЛИЧКО ВІКТОР ПАВЛОВИЧ

11 595,65

БІЛИК РОСТИСЛАВ РОМАНОВИЧ

460 084,06

СЕМЕНЮК АРТЕМ ОЛЕКСІЙОВИЧ

460 084,06

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "МАМАЛИГІВСЬКИЙ ГІПСОВИЙ ЗАВОД"

43120,79

ІОНІЦОЙ ВІТАЛІЙ СЕРАФИМОВИЧ

28 435,52

ГОНТЮК ВІКТОР ВАСИЛЬОВИЧ

23 316,64

ПОПАН НИКОЛАЙ ГЕОРГИЕВИЧ

17 720,17

ПАПІЄВА ЛІЛІЯ АНАТОЛІЇВНА

308 793,07

МАНЯЦА ІВАН ІВАНОВИЧ

25 855,91

РУС ОЛЕКСАНДР ГЕОРГІЙОВИЧ

24 415,43

ЧЕБАН ВІКТОР ГЕОРГІЙОВИЧ

15 004,53

КАЛІНІЧ ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА

177 311,09

ТОВ " СОЮЗ АГРО 2007"

54 680,52

АНДРЕЙЩЕВ ВАСИЛЬ ЗАХАРОВИЧ

35 359,22

ДАНЧУК ЛЕОНТІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

19 484,28

ДЗЯДИК НІНА ГЕОРГІЇВНА

10 659,60

ТОВ "КОМПАНІЯ-СОФЛІТ"

15 876,30

ДОВГАНЮК МАРІЯ ВІКТОРІВНА

12 804,00

ПРИВАТНЕ ПIДПРИЄМСТВО "МАГНАТ_ІV"

10 383,33

ФІЛІЯ "ГЕРЦАЇВСЬКИЙ РАЙАВТОДОР" ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА "ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАВТОДОР" ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДЕ

43 006,07

ІЛАТОВСЬКА ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА

10 592,68

КОЧАК РЕДЖЕП

66 158,28

КРИШМАРУ ВІКТОР КОСТЯНТИНОВИЧ

31 825,67

ВЕРЕГА ОКСАНА ДМИТРІВНА

16 014,62

ЧОРНЕЙ ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ

13 804,40

ТАНАСОЙ ВАСИЛИЙ НИКОЛАЕВИЧ

10 595,09

ХРИСТЕНКО ЛІЯ ГЕОРГІЇВНА

10 228,06

 

 

Нагадуємо, що перевірити у себе чи вашого партнера по бізнесу наявність податкового боргу ви завжди можете самостійно, за наступним посиланням http://tax.gov.ua/datasets.php?d=DFS20160211185056. Крім того, на офіційному вебпорталі ДПС працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», яким можна скористуватися за наступним посиланням https://tax.gov.ua/businesspartner

Понад 51 млн. грн.. ЄСВ сплатили платники Новоселиччини та Герцаївщини

В Новоселицькому управлінні ГУ ДПС в Чернівецькій області повідомляють, що впродовж першого кварталу 2020 року до бюджету роботодавці та підприємництво Новоселицького та Герцаївського районів сплатили 51133,76 тис. грн.. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Лише у березні поточного року на соціальні гарантії направлено 16903,3 тис. грн.

Податківці Новоселицького управління нагадують, що  тимчасово за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску «за себе» фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, члени фермерських господарств та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю. Вказані зміни передбачені Законом України від 17.03.2020 № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Право ФОП на відпустку та/або лікарняний

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що платники єдиного податку І і ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ)).

У разі, якщо підприємець вже сплатив авансовий внесок за місяць, в якому він був на лікарняному, або планує бути у відпустці (наприклад, у разі сплати єдиного податку авансом за квартал), така сума за його заявою зараховується в рахунок майбутніх платежів з єдиного податку.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку І і ІІ груп здійснюється податковими органами на підставі (п. 295.2 ст. 295 ПКУ):

- заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку;

- заяви щодо періоду щорічної відпустки;

- заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (п.п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 ПКУ).

  ЗВЕРТАЄМО УВАГУ:

!З метою уникнення порушення термінів сплати авансових платежів рекомендовано подавати до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки.

!Нормами ПКУ не передбачено розірвання строків відпустки.

!Якщо тривалість відпустки є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця відсутні.

! Якщо підприємець в обраний ним період відпустки (вказаний у заяві) хворів і така хвороба тривала 30 і більше календарних днів — він має право відкликати заяву. Але при цьому потрібно встигнути до початку відпустки.

!Якщо платник єдиного податку хворів 30 і більше календарних днів та при цьому хвороба розпочалась до 20 числа місяця та закінчилась у наступному(их) місяці(ях), то такий платник звільняється від сплати єдиного податку лише за календарний(і) місяць(і) (в якому(их) почав хворіти (хворів)), а за наступний календарний місяць, в якому відповідно до листка непрацездатності хвороба закінчилась, сплачує єдиний податок відповідно до норм ПКУ.

!На період відпустки чи лікарняного повинна бути припинена діяльність та відсутній дохід. Якщо на поточний рахунок в період відпустки чи лікарняного надійдуть грошові кошти, у ФОП має бути документальне підтвердження того, що це кошти за товари (послуги), поставлені до початку відпустки чи лікарняного, або ж раніше був укладений договір, який передбачає перерахування передоплати.

 

В Центрах обслуговування платників Новоселицького управління надано понад 1700 адміністративних послуг

Протягом трьох місяців 2020 року фахівцями Новоселицької та Герцаївської державних податкових інспекції  надано 1705 адміністративних послуг. Про це повідомили в Новоселицькому управлінні ГУ ДПС в Чернівецькій області.

Найбільшим попитом серед платників користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За звітний період надано 451 таких карток. Значну частку з наданих адмінпослуг займають запити громадян про отримані доходи, яких надійшло за звітний період 150.

Серед фізичних осіб-підприємців однією з найбільш запитуваних послуг є  послуга з видачі витягу з реєстру платників єдиного податку – 315  та послуга з реєстрації платником єдиного податку  – 225,   Крім того, податківцями надано 178 послуг з реєстрації книг обліку розрахункових операцій, 208 – з реєстрації книг обліку доходів і витрат.

В зв’язку зі спалахом і розповсюдженням коронавірусу COVID-19 та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій, податківці рекомендують платникам утриматися від відвідування Центрів обслуговування платників без нагальної потреби та максимально вирішувати питання дистанційно (онлайн або поштою).

Засобами Електронного кабінету надано можливість подати заяви для отримання адміністративних послуг, зокрема:

картки платника податків; відмітки у паспорті громадянина України (у формі книжечки) про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;

реєстрації реєстратора розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок;

включення неприбуткового підприємства (установи, організації) до Реєстру неприбуткових установ та організацій, внесення змін до цього Реєстру, витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

За допомогою Електронного кабінету можливо отримати результати надання адміністративних послуг, зокрема:

довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;

відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;

копії реєстраційних посвідчень реєстраторів розрахункових операцій направляються на адресу електронної пошти заявника (оригінал можна буде отримати після закінчення карантину).

 

Платники податків Новоселицького управління спрямували до Зведеного бюджету понад 83 млн. грн..

Протягом січня-березня 2020 року платники податків Новоселицького управління ГУ ДПС в Чернівецькій області сплатили до Зведеного бюджету 83403,7 тис. грн.., що на 10930,3 тис. грн.. перевищує показник минулого року.

Зокрема до Державного бюджету поступило 31193,7 тис. грн.. (у минулому році – 26371,4 тис. грн..), до місцевих бюджетів – 52371,6 тис. грн.. (у минулому році – 46102,0 тис. грн..).

До Державного бюджету надійшло: податку з доходів фізичних осіб – 10715,2 тис. грн.. (за три місяці 2019 року – 9459,0 тис. грн..), військового збору – 3078,1 тис. грн.. (за три місяці 2019 року  – 2938,0 тис. грн..), податку на додану вартість – 13804,4 тис. грн.. (за три місяці 2019 року – 10360,5 тис. грн..). податку на прибуток підприємств – 2594,3 тис. грн. (за три місяці 2019 року – 2425,9 тис. грн..).

Місцевий бюджет наповнився за рахунок: податку з доходів фізичних осіб – 32145,6 тис. грн.. (за три місяці 2019 року – 28377,1 тис. грн..), єдиного податку – 9724,7 тис. грн. (за три місяці 2019 року – 8835,6 тис. грн..), земельний податок та орендна плата – 6272,0 тис. грн.. ( за три місяці 2019 року  – 5667,0 тис. грн.) та ін..

 

Податківці консультували на «гарячій лінії»

Нещодавно, фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС в Чернівецькій області провели гарячу лінію з актуальних податкових новацій, запроваджених у період запобігання розповсюдження COVID-19. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими зверталися платники податків:

Чи звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?

У зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.

За які звітні місяці не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичні або юридичні особи у зв’язку із заходами, спрямованими на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?

Не нараховується та не сплачується за період з 01 березня по 31 березня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період березень 2020 року.

Чи може фізична особа підприємець подати через Електронний кабінет заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та яка дата буде вважатися датою подання заяви?

За допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету фізична особа – підприємець має можливість направити до органу ДПС разом із супровідним листом заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, за встановленою формою у форматі pdf (обмеження 2 МБ).

Датою подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування разом із супровідним листом є дата реєстрації супровідного листа в органі ДПС. Протягом одного робочого дня після надсилання такого листа до органу ДПС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації. Інформацію щодо отримання та реєстрації листа в органі ДПС можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці «Відправлені документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

Чи застосовуються штрафні санкції за порушення законодавства по єдиному внеску у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?

Пунктом 9 прим. 11.1 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) встановлено, що тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464 не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року:

-  несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ);

-  неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄВ (авансових платежів);

-  несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до контролюючих органів. При цьому абзаци другий та третій п. 7 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464 щодо такого порушення, вчиненого щодо періодів з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року, не застосовується.

Так, згідно з абзацами другим та третім п. 7 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464 неподання, несвоєчасне подання звітності платником ЄВ, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Відповідно до п. 9 прим. 11.2 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 протягом періодів з 01 по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року платникам ЄВ не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

 

 

Начальник

Новоселицького управління

 

 

 

Яна ГАБОВДА

 

На соціальні потреби спрямовано понад 34 млн. грн. ЄСВ.

За статистикою фахівців Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області, 34230,46 тис. грн. єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплатили суб’єкти господарювання Новоселицького та Герцаївського районів впродовж січня-лютого 2020 року. Порівняно з двома місяцями минулого року, приріст єдиного внеску склав 1945,06 тис. грн.

Варто зазначити, що ЄСВ – це консолідований страховий внесок в Україні, збір якого здійснюється в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі.

З 1 січня 2020 року зріс розмір мінімальної зарплати (4723 грн), а отже змінилася мінімальна та максимальна сума ЄСВ. Мінімальний страховий внесок з ЄСВ у 2020 році становить 4723 х 22% = 1039,06 грн. Зміна розміру мінімальної зарплати в 2020 році (Законом про Держбюджет) не запланована, таким чином як мінімальна, так і максимальна сума ЄСВ протягом усього 2020 року не змінюватиметься.

Що стосується категорій платників і строків сплати ЄСВ, то:

- ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування (незалежно від обраної групи) сплачують єдиний внесок  до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня).

- ФОП, які обрали загальну систему оподаткування – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). Остаточний розрахунок за календарний рік до 10 лютого наступного року.

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). Остаточний розрахунок за календарний рік до 1 травня року наступного за звітним.

- члени фермерського господарства – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня).

Зауважимо, що мінімальний страховий внесок за місяць становить 1039,06 грн, за квартал – 3117,18 грн.

 

Платники майнових податків сплатили до місцевого бюджету понад 5,5 мільйонів гривень

 

 Як повідомила начальник Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області Яна Габовда, в січні-лютому поточного року платники майнових податків забезпечили місцевим бюджетам Новоселиччини та Герцаївщини 5575,7 тис. гривень.

Відтак, плати за землю протягом двох місяців 2020 року надійшло 4503,8 тис. грн., що на 1102,1 тис. грн. більше надходжень 2019 року. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки поповнив місцевий бюджет ще на 1038,8 тис. гривень, тобто на 337,2 тис.грн. більше ніж відповідний минулорічний показник. Решту - 33,1 тис. грн. спрямували платники транспортного податку.

За словами Яни Габовди контролюючим органом щороку, до 1 липня проводиться нарахування фізичним особам сум майнових податків та направлення (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку за місцем реєстрації платника.

З метою уникнення розбіжностей при нарахуванні майнових податків Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області запрошує власників майна (об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, землі та легкових автомобілів) до Центрів обслуговування платників податків Новоселицької ДПІ у м.Новоселиця або Герцаївської ДПІ у м.Герца для проведення звірки щодо наявних об’єктів оподаткування (за наявності документів на право власності).

 

До місцевих бюджетів спрямовано понад 36 млн. грн. податків та зборів

 

Місцеві бюджети Новоселицького та Герцаївського районів від сплати податкових зобов’язань протягом січня-лютого 2020 року збагатились на майже 36647,9 тис. грн. Ця сума на 5671,6 тис. грн. більша за відповідний період минулого року.

 

Зокрема, у лютому доходи місцевих бюджетів Новоселиччини склали 20151,0 тис. грн. Порівняно з лютим 2019 року забезпечено приріст надходжень на 3882,2 тис.грн. Про це інформують фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області.

За словами очільника відомства, левову частку надходжень складає податок на доходи фізичних осіб, від сплати якого за перші два місяці поточного року місцеві скарбниці отримали понад 20985,4 тис. грн. Також серед лідерів надходжень – єдиний податок, його суб’єкти господарювання сплатили більше 8222,7 тис. грн.. та податок на землю – його в місцевих бюджетах краю 4503,8 тис. грн.

 

Фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області переконані у високій податковій культурі бізнес-спільноти краю, в тандемі з якою вдається вже з перших місяців року наповнювати місцеві бюджети коштами, в тому числі з офіційних зарплат місцевих мешканців та підприємницької діяльності, які йдуть на розвиток міст та сіл району.

 

 Увага! Гаряча лінія!

27 січня 2020 року з 11:00 до 15:00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему «Податок на прибуток підприємств». На Ваші запитання за телефоном (03733) 5-09-67 відповідатиме заступник начальника – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Габа Наталія Леонідівна.

28 січня 2020 року з 10:00 до 13:00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему: «Декларування  доходів громадян та застосування права на податкову знижку». На Ваші запитання за телефоном (03733) 5-09-67 відповідатиме начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Одажіу Дмитро Георгійович.

Протягом минулого року спрямовано 106,9 мільйонів до Держбюджету.

За дванадцять місяців 2019 року платники податків, які обслуговуються Новоселицьким управлінням ГУ ДПС у Чернівецькій області перерахували до Загального фонду Державного бюджету 106 млн. 930 тисяч гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження від платників податків Новоселицького та Герцаївського районів зросли на 10 млн. 579 тис.гривень.

Значущим джерелом надходжень до Держбюджету залишається податок з доходів з фізичних осіб (45  млн. 123 тис. грн.) та податок на додану вартість, (41 млн. 194 тис.грн.).  Ще 13 млн. 290 тис. грн. надійшло від військового збору.

«Виконання зобов’язань перед бюджетом - це обов’язок кожного порядного бізнесмена та громадянина, передбачений Конституцією України. Саме завдяки  соціально відповідальним платникам податків кожна держава отримує можливість для розвитку та підвищення якості життя», - наголосила начальник Новоселицького управління Яна Габовда.

Страхувальниками Новоселицького управління сплачено понад 211 мільйонів гривень ЄСВ.

За 2019 рік роботодавці території обслуговування Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області перерахували 211499,23 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 31943,63 тис. грн або 17,8 відс. перевищує аналогічні показники 2018 року.

Нагадаємо, що заборгованість з ЄСВ не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується. Крім того, у разі несплати роботодавцем єдиного внеску, найманому працівникові такі періоди не зараховуватимуться до страхового стажу.

Починаючи з 1 січня 2019 року, через збільшення мінімальної зарплати (4723 грн.), зростає і мінімальний страховий внесок, який у 2020 році буде становити 1039,06 грн. (4723,0 Х 22%). Тож звертаємо увагу платників єдиного соціального внеску фізичних осіб-підприємців, котрі обрали спрощену систему оподаткування, а також тих, хто залишився на загальній системі оподаткування або здійснює незалежну професійну діяльність, що для них у 2020 році розмір ЄСВ становитиме 1039,06 гривень / місяць.

Платники єдиного податку 1 групи можуть працювати без РРО. 

Платники єдиного податку, що належать до І групи, тобто чий річний дохід не перевищує 300 тисяч гривень, можуть працювати без РРО. Про це йдеться у Законі «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг (закон № 128-IX від 20.09.2019) та зміни до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг (закон № 129-IX від 20.09.2019).

Також дія згадуваних законів не поширюється на фізичних осіб, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства. Отож, вказаним категоріям громадян і приватних підприємців касові апарати застосовувати не потрібно і після того, як нові правила застосування РРО наберуть чинності.

Окрім того, Закон № 128-IX відкрив можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому в п.2 пп.11 Закону прямо записано, що «Контролюючий орган забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання».

Таким чином, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її обслуговування.

Що треба знати підприємцям про РРО у 2020 році?

Новоселицьке управління ГУ ДПС в Чернівецькій області нагадує, що Законом України від 20.09.2019 року № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено пунктом 53.

Відповідно до зазначеного пункту до 01 жовтня 2020 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО та/або програмні РРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, крім тих, які здійснюють:

 • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

З 01 жовтня 2020 року до 01 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

 • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

 • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

 • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

 • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

 • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

 • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

 • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

 • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої груп (фізичною особою – підприємцем) в календарному році обсягу доходу 1 млн грн, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Звітність: підприємці (за себе) подають звіт з ЄСВ до 10 лютого

Фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області  роз’яснюють, що  відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435), фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 435 із зазначенням типу форми «початкова».

Також подають звіт один раз на календарний рік у разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, та які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе відповідно до пп. 10, 11 розд. IV Порядку № 435 один раз на рік у терміни, визначені п. 2 розд. ІІІ Порядку № 435.

Разом з тим звіт не подається тими хто користується пільгою при сплаті ЄСВ - пунктом 3 розд. ІІІ Порядку № 435 визначено, що фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

 

На допомогу армії платники Новоселиччини та Герцаївщини спрямували понад 13 мільйонів гривень.

Протягом 2019 року платники податків Новоселицького управління сплатили 13 млн. 290 тис.грн.. військового збору. В порівнянні з минулим роком надходження зросли на 1 млн. 76 тис. грн.. або на 15,3 %. Про це повідомили в Новоселицькому  управління ГУ ДПС у Чернівецькій області.

«Кожен відповідальний та свідомий свого обов’язку громадянин розуміє, що національна безпека та оборона потребують належної фінансової підтримки. Тому, працюючи легально, кожна наймана особа зі свого офіційного заробітку робить особистий фінансовий внесок задля підтримки національної армії. Варто особливо подякувати нашим працедавцям,  котрі працюють у правовому полі, використовують офіційно зареєстрованих найманих працівників, сплачуючи всі передбачені законом податки і збори. Завдяки взаємній відповідальності – працівників та їх роботодавців, держава спроможна фінансувати заходи національної безпеки та соціально-економічні програми», – зазначає начальник Новоселицького управління Яна Габовда.

Нагадуємо, що військовий збір був введений в Україні з серпня 2014 року як додаткове джерело фінансування і підтримки армії, яка виконує завдання у зоні проведення АТО. Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню.

Новоселиччина та Герцаївщина спрямувала до місцевого бюджету 215 мільйонів.

За 2019 рік до місцевих бюджетів Новоселицького та Герцаївського районів надійшло 215 млн. 53 тис. грн.. податків і зборів. Як повідомила начальник Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області Яна Габовда, порівняно з 2018 роком доходи скарбниць зросли на 22 відсотка, додатково громади отримали 39,2 мільйонів.

Майже 63 відсотка загальній сумі займає податок на доходи фізичних осіб – за рік платники двох районів спрямували 135 млн. 370 тис. грн.., що на 24,3 мільйона більше ніж за попередній рік.

Підприємства і підприємці сплатили 33,98 мільйонів гривень єдиного податку, зокрема, СПД - фізичні особи забезпечили 25,2 мільйона, СГД-юридичні особи – 2,9 мільйона, сільгоспвиробники – 5,8 мільйона.

Також надійшло 30,5 мільйонів гривень плати за землю, що на 6 мільйонів або на 24,4 відсотки перевищило показник 2018 року.

Власники об’єктів нерухомого майна поповнили бюджети громад на 5,6 мільйона, що на 2,8 млн.грн. або на 200 %  більше, ніж за попередній рік.

Крім того, до місцевих бюджетів надійшло 1,49 мільйона гривень рентної плати за використання природних ресурсів.

В управлінні нагадують, що з 01 січня 2020 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4723 грн на місяць. Прожитковий мінімум для працездатної особи в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року – 2102 грн.

У зв’язку з цим, змінюються суми місцевих податків та зборів, ставки яких встановлюються за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад. Зокрема, для платників єдиного податку І групи розмір єдиного податку становить 210,20 грн. на місяць (до 10% від прожиткового мінімуму працездатної особи), для  платників єдиного податку ІІ групи -  944,60 грн. на місяць (до 20% від мінімальної заробітної плати).

Інформацію щодо реквізитів рахунка у СЕА ПДВ можна отримати в Електронному кабінеті

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, шляхом, зокрема перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв’язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, дані системи електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ). Норми встановлені п. 42¹.2 ст. 42¹ ПКУ.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за посиланням, а також через офіційний вебпортал ДПС. Інформацію щодо реквізитів рахунка у СЕА ПДВ платники податків мають можливість переглянути у приватній частині Електронного кабінету у вкладці «Дані про банківські рахунки» режиму «Облікові дані платника» та у вкладці «Реєстр транзакцій» режиму «Система електронного адміністрування ПДВ».

Одним із важливих джерел доходів бюджетів органів місцевого самоврядування є місцеві податки і збори. Формування значної частини їхніх доходів знаходиться у прямій залежності від того, наскільки ефективно вони зможуть організувати весь комплекс робіт.

Як можна подати декларацію про майновий стан і доходи

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що з 01 січня стартувала кампанія декларування громадянами доходів.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за 2019 рік не пізніше 30 квітня 2020 року. Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Декларація подається до Центру обслуговування платників податкової інспекції за місцем податкової адреси платника в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

Звертаємо увагу, що громадяни, які отримали електронний цифровий підпис можуть скористатися послугами електронного сервісу ДПС України «Електронний кабінет» та оперативно, не відвідуючи податкову інспекцію, подати декларацію про майновий стан і доходи. Крім цього, зазначений сервіс допоможе заповнити декларацію без помилок.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. 

На допомогу армії платники Новоселиччини та Герцаївщини спрямували понад 13 мільйонів гривень.

Протягом 2019 року платники податків Новоселицького управління сплатили 13 млн. 290 тис.грн.. військового збору. В порівнянні з минулим роком надходження зросли на 1 млн. 76 тис. грн.. або на 15,3 %. Про це повідомили в Новоселицькому  управління ГУ ДПС у Чернівецькій області.

«Кожен відповідальний та свідомий свого обов’язку громадянин розуміє, що національна безпека та оборона потребують належної фінансової підтримки. Тому, працюючи легально, кожна наймана особа зі свого офіційного заробітку робить особистий фінансовий внесок задля підтримки національної армії. Варто особливо подякувати нашим працедавцям,  котрі працюють у правовому полі, використовують офіційно зареєстрованих найманих працівників, сплачуючи всі передбачені законом податки і збори. Завдяки взаємній відповідальності – працівників та їх роботодавців, держава спроможна фінансувати заходи національної безпеки та соціально-економічні програми», – зазначає начальник Новоселицького управління Яна Габовда.

Нагадуємо, що військовий збір був введений в Україні з серпня 2014 року як додаткове джерело фінансування і підтримки армії, яка виконує завдання у зоні проведення АТО. Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню.

Новоселиччина та Герцаївщина спрямувала до місцевого бюджету 215 мільйонів.

За 2019 рік до місцевих бюджетів Новоселицького та Герцаївського районів надійшло 215 млн. 53 тис. грн.. податків і зборів. Як повідомила начальник Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області Яна Габовда, порівняно з 2018 роком доходи скарбниць зросли на 22 відсотка, додатково громади отримали 39,2 мільйонів.

Майже 63 відсотка загальній сумі займає податок на доходи фізичних осіб – за рік платники двох районів спрямували 135 млн. 370 тис. грн.., що на 24,3 мільйона більше ніж за попередній рік.

Підприємства і підприємці сплатили 33,98 мільйонів гривень єдиного податку, зокрема, СПД - фізичні особи забезпечили 25,2 мільйона, СГД-юридичні особи – 2,9 мільйона, сільгоспвиробники – 5,8 мільйона.

Також надійшло 30,5 мільйонів гривень плати за землю, що на 6 мільйонів або на 24,4 відсотки перевищило показник 2018 року.

Власники об’єктів нерухомого майна поповнили бюджети громад на 5,6 мільйона, що на 2,8 млн.грн. або на 200 %  більше, ніж за попередній рік.

Крім того, до місцевих бюджетів надійшло 1,49 мільйона гривень рентної плати за використання природних ресурсів.

В управлінні нагадують, що з 01 січня 2020 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4723 грн на місяць. Прожитковий мінімум для працездатної особи в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року – 2102 грн.

У зв’язку з цим, змінюються суми місцевих податків та зборів, ставки яких встановлюються за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад. Зокрема, для платників єдиного податку І групи розмір єдиного податку становить 210,20 грн. на місяць (до 10% від прожиткового мінімуму працездатної особи), для  платників єдиного податку ІІ групи -  944,60 грн. на місяць (до 20% від мінімальної заробітної плати).

Інформацію щодо реквізитів рахунка у СЕА ПДВ можна отримати в Електронному кабінеті

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, шляхом, зокрема перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв’язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, дані системи електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ). Норми встановлені п. 42¹.2 ст. 42¹ ПКУ.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за посиланням, а також через офіційний вебпортал ДПС. Інформацію щодо реквізитів рахунка у СЕА ПДВ платники податків мають можливість переглянути у приватній частині Електронного кабінету у вкладці «Дані про банківські рахунки» режиму «Облікові дані платника» та у вкладці «Реєстр транзакцій» режиму «Система електронного адміністрування ПДВ».

Одним із важливих джерел доходів бюджетів органів місцевого самоврядування є місцеві податки і збори. Формування значної частини їхніх доходів знаходиться у прямій залежності від того, наскільки ефективно вони зможуть організувати весь комплекс робіт.

Як можна подати декларацію про майновий стан і доходи

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що з 01 січня стартувала кампанія декларування громадянами доходів.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за 2019 рік не пізніше 30 квітня 2020 року. Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Декларація подається до Центру обслуговування платників податкової інспекції за місцем податкової адреси платника в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

Звертаємо увагу, що громадяни, які отримали електронний цифровий підпис можуть скористатися послугами електронного сервісу ДПС України «Електронний кабінет» та оперативно, не відвідуючи податкову інспекцію, подати декларацію про майновий стан і доходи. Крім цього, зазначений сервіс допоможе заповнити декларацію без помилок.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, ‒ не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. 

Увага! Сплачуйте податки, збори, платежі та ЄСВ на нові рахунки!

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області наголошує, що з 1 січня введено в дію рахунки для зарахування податків, зборів, ЄСВ. Зарахування платежів вже розпочато з 03.01.2020 року.

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщена на веб-порталі ДПС та субсайтах територіальних органів ДПС (у рубриці «Бюджетні рахунки»): https://cv.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Також, податківці нагадують, що кошти, сплачені платниками єдиного соціального внеску (ЄСВ) з 03.01.2020 р. на старі рахунки 3719 не зараховуються, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.

 

Начальник

Новоселицького управління

 

 

 

Яна ГАБОВДА

 

У податковій – «День відкритих дверей»

(фотографії додаються)

Нещодавно студенти Новоселицького медичного коледжу стали учасниками Дня відкритих дверей, що проходив в Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області.

Фахівці податкової служби Новоселиччини та Герцаївщини у форматі Всеукраїнського тижня права ознайомили молодь не тільки з історію походження податків і зборів, їх призначенням та спрямуванням, а й з правами та обов’язками платників щодо сплати податків.

Податківці розповіли учням про те, що сьогодні громадянин може не відвідуючи податкову зареєструватись підприємцем, подавати податкову звітність в електронному вигляді, отримувати електронну консультацію. Крім того, діти мали змогу ознайомились з роботою підрозділів ДПІ та Центру обслуговування платників.

Студенти також дізнались про податкову знижку, скористатись правом на отримання якої вони зможуть під час навчання в закладах освіти у разі, якщо форма навчання буде платною.

Завершальна частина зустрічі відбулась у формі дискусії між її учасниками, де студенти цікавились правами платників податків та умовами роботи податківців. Жодне питання не залишилось без відповіді.

Платники Новоселиччини та Герцаївщини зібрали місцевим громадам більше 192 мільйонів гривень податків.

За 11 місяців 2019 року надходження до бюджетів місцевих громад Новоселицького та Герцаївського районів надійшло всього 192187,3 тис. грн.. Платники податків перерахували до місцевих бюджетів на 22,7 відс. або 35573,8 тис. грн. податкових платежів більше ніж торік. Це складає 67 відс. від загальних надходжень зведеного бюджету.

Третину з них, а саме 145640,6 тис. грн. отримали органи місцевого самоврядування Новоселиччини, решту – 46546,7 тис.грн. – спрямовано до бюджетів громад Герцаївського району.

Для створення сприятливих умов розвитку бізнес - середовища податківці у співпраці з керівниками територіальних громад Новоселиччини та Герцаївщини продовжують активну роботу над вдосконаленням механізмів адміністрування та встановленням економічно обґрунтованих ставок місцевих податків і зборів.

Завдяки співпраці роботодавців та податкових органів області надійшло 190 мільйонів гривень сплаченого ЄСВ

Як повідомили у Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області, за січень - листопад  2019 року роботодавці Новоселиччини та Герцаївщини сплатили 190 мільйонів 96 тисяч гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Темпи росту сплати ЄСВ перевищують рівень надходжень минулого року на 20 відсотків, а це – 31660,6 тис. грн. гривень.

За словами начальника Новоселицького управління Яни Габовди, зростання надходжень з ЄСВ відбулося завдяки  сумлінності платників  області та якісному адмініструванню податків, сервісному обслуговуванню платників, а також проведенню цілеспрямованої роботи з роботодавцями щодо підвищення рівня оплати праці найманим працівникам, вжиттю заходів з детінізації доходів та легалізації зайнятості населення.

Адже, ухиляючись від офіційного укладання трудових відносин, виплачуючи заробітну плату «в конвертах», роботодавець фактично позбавляє працівника захисту своїх трудових прав. А це і право на основну та додаткову відпустки, і на оплату лікарняного, на отримання допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, отримання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу та безліч інших.

А головне – через несплату єдиного соціального внеску і податків наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії за віком, через інвалідність та в інших випадках, передбачених законодавством, адже пенсію буде призначено тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

 

Щодо подання звітності підприємцем при переході з єдиного податку на загальну систему

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що підприємці, які зареєстровані протягом року або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну, мають подати декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність або відбувся перехід.

Вперше зареєстровані підприємці в декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємцем. Тобто підприємець, який протягом І, ІІ або ІІІ кварталів звітного року перейшов із спрощеної системи оподаткування на загальну або здійснив процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання та обрав загальну систему оподаткування, має подати декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу. Крім того, за результатами календарного року необхідно подати річну декларацію.

При цьому, якщо підприємець здійснив вищеописані дії у IV кварталі звітного року, то він має подати декларацію за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, яка прирівнюється до річної податкової декларації.

Здаєш житло у найм – сплати податок

Фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області володіють інформацією про громадян, які здають власне житло та іншу нерухомість в оренду, одержують за це певну суму доходів, але при цьому не сплачують податки. Інформаційна база збирається та аналізується з оголошень місцевих ЗМІ, інтернет – видань та інших джерел.

У відомстві нагадують, що якщо орендар (квартирант) та орендодавець (той, хто здає житло) є фізичними особами (не підприємцями), то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є особа, яка надає житло у найм та отримує доходи.

Кожен орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені для квартального звітного періоду. А саме, впродовж 40 календарних днів, після останнього дня звітного кварталу.

Усі отримані доходи від здавання в оренду нерухомості оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.

При нарахуванні доходу, фізичній особі необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди (пп. 170.1 Податкового кодексу України).

Слід зазначити, що мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.

 

 

Начальник

Новоселицького управління  Яна ГАБОВДА

 

 

Яна ГАБОВДА

 

АНОНС «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ»

Увага, „гаряча лінія” у Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області 14 листопада 2019 року з 11:00 до 13:00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” з питань погашення заборгованості з майнових податків та єдиного соціального внеску. На Ваші запитання за телефоном (037) 5-09-67 відповідатиме начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоселицького управління Дмитро ОДАЖІУ.

 

Новоселицьке управління: За 10 місяців надходження податків та зборів до бюджетів усіх рівнів перевищило 250 мільйонного рубежу.

 

Як зазначають фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області, за січень-жовтень 2019 року платниками податків перераховано до бюджетів усіх рівнів 258 млн. 123 тис. гривень, що понад 40 млн. 186 тис.  гривень більше ніж минулоріч.

Зокрема, надходження Державного бюджету склали 82 млн. 698  тис. грн., тоді як у січні-жовтні 2018 року платники сплатили 77 млн. 310 тис. гривень податкових платежів. Відтак, цьогоріч надходження збільшились на 5 млн. 387 тис. гривень або 7 відсотків. У розрізі основних бюджетоутворюючих платежів забезпечено надходження ПДФО (35 млн. 692 тис.) та податку на додану вартість (30 млн. 274,2 тис.грн.).

До місцевих бюджетів за цей період спрямовано 174 млн. 468 тис. гривень, що на 33 млн. 927 тис.грн., або на 24 відс. більше від надходжень за 10 місяців минулого року. Найбільша питома вага надходжень до місцевих бюджетів припадає на податок з доходів фізичних осіб, якого сплачено до скарбниць громад 107 млн. 77 тис. гривень.

Податківці дякують суб’єктам господарювання за свідоме ставлення до виконання конституційного обов'язку щодо сплати податків до бюджету.

 

 

На потреби армії  спрямовано 10 млн. 688 тис.грн. військового збору

 

Відповідно до Податкового кодексу України з серпня 2014 року в Україні запроваджено військовий збір, який у повному обсязі перераховується до державного бюджету і використовується на підвищення обороноздатності держави.

Новоселицьким управлінням ГУ ДПС у Чернівецькій області забезпечено позитивну динаміку надходжень військового збору до бюджету. Так, у січні – жовтні 2019 року до бюджету мобілізовано 10 млн. 688 тис. грн. військового збору, що на 1  млн 605 тис.грн. більше, ніж у відповідному періоді 2018 року.

Податківці Новоселицького та Герцаївського районів звертаються до роботодавців з проханням своєчасно і у повному обсязі  сплачувати податки до бюджету, у тому числі, військовий збір. Сплата військового збору є почесним внеском кожного громадянина у підтримку боєздатності Збройних сил України.

 

Надходження ЄСВ зросли на 30 мільйонів гривень

 

У січні-жовтні 2019 року платники Новоселицького та Герцаївського районів перерахували до соціальних фондів 173 мільйона 296 тисяч гривень єдиного соціального внеску. Порівнюючи надходження з аналогічним періодом минулого року, Новоселицькі та Герцаївські роботодавці збільшили відрахування ЄСВ на 30 мільйонів 413 тисяч гривень.

Як зазначила начальник Новоселицького управління Яна Габовда, лише протягом жовтня місяця до пенсійного і соціальних фондів спрямовано понад 18 млн. 908 тис. грн., що перевищує рівень 2018 року на 2 мільйона 757 тисяч гривень.

Нагадуємо, у поточному році мінімальний страховий внесок складає 918,06 гривні, базова ставка ЄСВ становить 22 відсотки.

 

Заяви про повернення помилково сплачених сум платники можуть подавати через Електронний кабінет

 

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що з 1 листопада 2019 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.02.2019 №60, де прописаний новий механізм повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені.

З метою максимальної зручності обробки заяв платників в процесі повернення коштів та унеможливлення виникнення помилок платникам податків варто подавати заяви на повернення коштів в електронній формі через Електронний кабінет платника податків.

Заява повинна містити:

 - податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);

 - найменування або прізвище, ім'я, по батькові (для фізичної особи);

 - назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;

 - суму помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;

 - дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім'я якого відкрито рахунок, та МФО Казначейства);

 - напрям(и) перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються: (або на поточний рахунок платника податку в установі банку, або на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету, чи у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Також додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

 

Виправляємо помилку у Книзі обліку доходів та витрат

 

Фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару (п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України).

Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481).

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Здійснення виправлень до Книги підприємцем, який веде облік доходів у паперовому вигляді, відбувається шляхом закреслення помилкового запису та внесення нового, який засвідчується підписом.

У Книзі в електронному вигляді допускається виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.

Нагадаємо, Книга зберігається протягом трьох років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Начальник

Новоселицького управління

 

 

Яна ГАБОВДА

 

            

У бізнесу 1 рік щоб підготуватись до зміни правил!

 

24 жовтня п.р. в приміщенні Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області відбулась зустріч з представниками бізнесу з метою роз’яснення законодавчих змін щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг (законопроекти №1053-1 та №1073).

Під час зустрічі начальник управління Яна Габовда наголосила, що ці закони спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Реєстратори розрахункових операцій  стануть безкоштовними, оскільки дану функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення, а реєстрація програмного РРО здійснюватиметься через Електронний кабінет.

Щоб стимулювати споживачів отримувати чеки, з 1 жовтня 2020 року запрацює так званий механізм кешбеку, що передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, застосованих за його скаргою.

З 1 жовтня 2020 року застосування повного розміру штрафу за незастосування РРО або невидачу чека (100% від суми при першому порушенні і 150% при кожному наступному), які до цього застосовуються в обмеженому розмірі, та застосування загальних правил використання РРО для окремих категорій платників ЄП ІІ-IV груп (без обмеження обсягу доходу за календарний рік), які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння

роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах

діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування

діяльність туристичних агентств, туристичних операторів

діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування

реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується КМУ

Загальні правила використання РРО для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп починають діяти з 1 січня 2021 року одночасно зі збільшенням граничного обсягу доходу платників єдиного податку ІІ групи з 1,5 до 2,5 млн грн. Тобто, вимоги закону не поширюватимуться на звичайних фізичних осіб (не суб’єктів підприємницької діяльності) та платників єдиного податку І групи.

Крім того, посадовець наголосила, що з 1 січня 2021 року підвищується з 1,5 млн. грн.. до 2,5 млн. грн.. максимальний поріг річного доходу фізичної особи – підприємця на спрощеній системі оподаткування, який може відноситися до II групи платників єдиного податку.

 

Наприкінці зустрічі всі присутні отримали відповіді на свої запитання. 

 

 Власники нерухомого майна спрямували до місцевого бюджету більше 4 мільйонів.

 

За три квартали  поточного  року власники нерухомого майна  Новоселицького та Герцаївського районів перерахували до місцевих бюджетів 4406,9 тис. грн., що майже вдвічі, тобто на 2319 тис. грн. більше надходжень  відповідного періоду минулого  року.

Лідером у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – фізичні особи. Відтак, ними сплачено 2935,8 тис. грн., що на 1974,7 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. Відповідно, юридичними особами сплачено 1471,1 тис. грн., що перевищило минулорічні надходження на 344,2 тис.грн..

«Розвиток інфраструктури, освіти й охорони здоров’я – усе це залежить від відповідального ставлення мешканців Новоселиччини та Герцаївщини до сплати податків. Адже, тільки за умови достатніх фінансових ресурсів місцевих бюджетів можна говорити про вирішення проблем регіону», – зазначила заступник начальника управління – начальник відділу доходів і зборів з юридичних осіб Наталія ГАБА.

 

Платники податків двох районів забезпечили до Держбюджету 74 мільйонів гривень

 

За дев'ять місяців платники податків Новоселицького та Герцаївського районів спрямували до Державного бюджету 74 мільйона 23 тисячи гривень. Порівняно з минулим роком надходження збільшились на 7 млн. 816 тис. грн., або на 12 відсотків.

У загальних доходах державної скарбниці 43 відсотка займає податок з доходів фізичних осіб – з початку року сплачено 31 млн. 685 тис.грн., що на 6 млн.285 тис.грн. більше, ніж торік. Згодом, друге місце у наповненні Держбюджету займає податок на додану вартість -26 млн.912 тис.. Також, вагому частку у наповненні казни забезпечив військовий збір – 9 млн. 525 тис. гривень.

Крім податків, роботодавці Новоселицького та Герцаївського краю спрямували на соціальні потреби 154 мільйона 387 тисяч гривень ЄСВ.

 

З 1 січня 2020 року змінюється форма податкової декларації про майновий стан і доходи

 

З 1 січня 2020 року платники податків подаватимуть декларацію про майновий стан і доходи за новою формою. Відповідні зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Нова форма податкової декларації від діючої відрізняється деякими особливостями, а саме:

доповнено рядок 8 декларації «категорія платника» новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;

розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання при використанні права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3;

в декларації у розділі ІІ «доходи, які включаються до загального оподатковуваного доходу» додатково виокремлено доходи «нарахований (виплачений, наданий) у формі винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно - правового характеру» та  «дохід, отриманий від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси орендодавця»;

Нагадуємо, що з 01.01.2019 сплата податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) з доходів, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), здійснюється відповідно до Кодексу та Бюджетного кодексу України за місцезнаходженням таких земельних ділянок (часток, паїв), у зв’язку із чим в новій формі декларації передбачені деякі зміни у порядку розрахунку податкових зобов’язань з податку.

У той же час акцентуємо увагу, що податкові зобов’язання по військовому збору з доходів,  отриманих від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв) відповідно до вимог Кодексу визначаються в податковій декларації. При цьому сплата таких зобов’язань з військового збору здійснюється за податковою адресою.

 

Пільги по земельному податку для фізичних осіб

 

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Однак, згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Крім того, до переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв). Пунктом 281.4 ст. 281 ПКУ визначено, що якщо фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

 

 

Начальник

Новоселицького управління

 

 

Яна ГАБОВДА

Новоселицьке управління: Платники податків заборгували громадам 3811,5 тис.грн. 

Як зазначають фахівці податкової служби Новоселицького та Герцаївського районів, несплата податків завжди призводить до фінансових санкцій та необхідності відповідати за мінімізацію податкових платежів. Водночас, погашення податкового боргу – обертається у додаткове джерело наповнення бюджету.

За оперативними даними Новоселицького управління, станом на 1 вересня п.р. загальна сума боргу до бюджету Новоселицької ОТГ становить 2434,3 тис.грн., в тому числі борг по юридичним особам становить 1299,1 тис.грн. та по фізичним особам-підприємцям і громадянам – 1135, 2 тис.грн.

До бюджету Мамалигівської ОТГ юридичні особи заборгували  817,8 тис.грн.. Ще 13,6 тис.грн. мають сплатити громадяни та ФОП-и.   (разом - 831,4 тис.грн..)

Також Магальська ОТГ недоотримала в місцеву скарбницю 545,8 тис.грн.. Левову частку боргу (а саме 470,9 тис.грн.) завинили громаді ФОП і громадяни, решту - 74,9 тис.грн. -  юридичні особи.

Серед підприємств-боржників першість у рейтингу недобросовісних платників здобули ТОВ «Кміл Продукт» (659,3 тис.грн.), філія «Новоселицький райавтодор» (309,0 тис.грн.), ТОВ «Стімекс Ойл» (117,0 тис.грн..),ТОВ «Припрутська ПМК–152» (89,5 тис.грн.), ТОВ «ГЕТ ХОЛДІНГЗ» (50,3 тис.грн.).

Податківці відмічають, що ФОП-и  та громадяни найчастіше опиняються  у списку «боржників» за несплату майнових податків, а саме податку на нерухомість та плати за землю.

Примітно, що сплату своїх податкових зобов’язань свідомо уникають:

 Білик Ростислав Романович -  252,9 тис.грн.

Семенюк Артем Олексійович – 252,9 тис.грн.

Ткачук Степан Васильович – 109, 5 тис.грн.

Шкраба Марія Іллівна – 44, 4 тис.грн.

Наповнення місцевих бюджетів проходить у форматі трикутнику співпраці між ДПС, ОТГ та платниками податків. При цьому сплата податків має базуватись на сумлінні та розумінні важливості цього процесу.

Начальник Новоселицького управління Яна Габовда запевняє: «У наданні різного роду роз‘яснень та коментарів ми завжди відкриті перед бізнесом. З цією метою податковою службою запроваджено ряд сучасних електронних сервісів, а також здійснюються такі традиційні форми співпраці, як робочі зустрічі, «круглі столи» та семінари».

 

 

Увага! З 1 жовтня діють нові рахунки з ЄСВ.

 

«Кошти, які сплачуватимуть платники на старі рахунки з ЄСВ, не зараховуватимуть, а повертатимуть платникам, як нез’ясовані надходження» - про це повідомила начальник Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області Яна Габовда.

Нагадаємо, що з 01.10.2019 р. почали діяти нові рахунки для зарахування як податків та зборів до бюджетів, так і ЄСВ на небюджетні рахунки за стандартом IBAN. Однак раніше Державна казначейська служба повідомляла, що граничний термін використання існуючих рахунків по зарахуванню ЄСВ - 31.10.2019 р. Проте варто враховувати, що рахунки для зарахування ЄСВ відкривають на ім'я органів доходів і зборів. Тому й у полях "Отримувач" і "Код отримувача" платіжки під час сплати ЄСВ зазначають уже найменування органу ДПС та його код ЄДРПОУ. Тож нові рахунки уже відкрито на ім'я органів ДПС, а не ДФС, що наразі перебуває у стані ліквідації.

Зверніть увагу! Кошти, що надійдуть на рахунки, відкриті на ім'я органів ДФС, будуть повернуті платникам. Тож ЄСВ із сум зарплати, що виплачується із 1 жовтня та подальшому треба сплачувати на нові реквізити рахунків ЄСВ, які уже відкрито для нових органів ДПС.

Реквізити нових рахунків можна переглянути на офіційному веб-порталі ДПС tax.gov.ua або завітавши до Центру обслуговування платників податків, за адресою м. Новоселиця, вул..Центральна, 108.

 

Оновлено туристичну звітність

 

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що з 1 січня 2019 року внесено зміни до статті 268 Податкового кодексу України, якою визначено порядок справляння туристичного збору (далі – Збір). Так:

- змінено базу справляння Збору;

- змінено порядок встановлення ставки Збору;

- визначено поняття внутрішнього та в’їзного туризму, для яких передбачені різні граничні межі ставок Збору;

- запроваджено норму, відповідно до якої Збір може сплачуватися авансовими внесками на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або об’єднаної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2018 №891 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 №1233» внесено зміни до Порядку обліку сум податків і зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, згідно з якими суб’єкти господарювання, що не сплачують податки і збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, повинні вести облік пільг та з 1 січня 2020 року повинні відображати у податковій звітності.

З метою забезпечення виконання законодавчих введень затверджено нову форму Податкової декларації з туристичного збору, за якою необхідно звітувати за III квартал 2019 року.

 

Нові можливості: покупці можуть самостійно переглянути фіскальний чек за допомогою Електронного кабінету

За допомогою електронного сервісу «Пошук фіскального чека», який функціонує у відкритій частині Електронного кабінету, покупці товарів або споживачі послуг можуть перевірити достовірність отриманого фіскального чеку та встановити факт його наявності (або відсутності) в базі даних ДПС.

Сервіс дозволяє покупцеві товарів/послуг здійснювати перегляд фіскального касового чеку, що формується як традиційними реєстраторами розрахункових операцій (далі - РРО), так і створений новітніми РРО.

Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести: фіскальний номер РРО, дату та час видачі чеку (для традиційних РРО).

У разі відсутності або невідповідності реквізитів чеків в інформаційній базі ДПС споживачі можуть направити до податкової служби письмові звернення із цих питань з додаванням копій отриманих розрахункових документів для організації та проведення відповідних контрольно-перевірочних заходів.

ДПС буде вивчено причину, через яку електронний чек не потрапив до системи та вжито відповідних заходів.

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання на обов’язковість дотримання вимог чинного законодавства України при проведенні готівкових розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) та інших операцій з готівкою.

 

 

Про податкові новації за «круглим столом».

24 вересня поточного року з метою розгляду питань податкових новації зібрались начальник Новоселицького управління Яна Габовда, заступники голови Новоселицької ОТГ Деомід Шова та Сергій Арсеній, начальник Новоселицького відділу обслуговування громадян Процюк Анатолій та інші представники бізнесу та громадськості.

Одне з найважливіших питань, обговорене на зібранні – початок діяльності ГУ ДПС у Чернівецькій області. Реформа ДПС залишається однією з ключових для розвитку української економіки. Події останніх років чітко показали, що українці прагнуть якісно нових відносин між суспільством та урядом, які мають базуватися на взаємній повазі та довірі. Нова ДПС — це основа довіри між бізнесом і державою. Тільки така довіра сприятиме добровільній сплаті податків, своєчасному та повноцінному наповненню бюджету, а отже, й фінансуванню всіх потрібних реформ.

В ході зустрічі, було наголошено, що для зручності податкової обізнаності платників податків нещодавно запрацював веб-портал ДПС у Чернівецькій області.

Крім того, податківці наголосили, що з 01 жовтня змінюють реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту ІВАN. З новими рахунками можна ознайомитись на офіційному порталі «Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області» у розділі «Бюджетні рахунки». (https://cv.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/).

На порядку денному було обговорення питання щодо легалізації трудових відносин та дотримання вимог чинного законодавства з оплати праці. Зокрема, через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту. А вирішення його можливе лише за співпрацею з районною владою та органами самоврядування.

Насамкінець, платникам податків були надані ґрунтовні роз’яснення на запитання, що виникли у них під час заходу.

 

«Гаряча лінія» – слухає!

Під час чергового сеансу телефонної «гарячої лінії» (20 вересня п.р.) на запитання платників податків відповідали заступник начальника – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області Наталія Габа та начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Дмитро Одажіу.

Абоненти мали можливість поставити свої запитання посадовцям стосовно обчислення та сплати земельного податку/орендної плати фізичними та юридичними особами. Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання, які надійшли від платників податків.

Як юридичній особі обчислюється земельний податок за земельну ділянку, яка перебуває у спільній власності (спільній частковій власності) кількох юридичних осіб?

Юридичні особи – співвласники земельної ділянки, яка перебуває у їх спільній власності (спільній частковій власності), самостійно обчислюють земельний податок пропорційно частці, незалежній кожній з них.

Як розрахувати суму земельного податку, у разі якщо документи на землю відсутні (перебувають на оформленні)?

Підпунктом 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 Податкового кодексу України встановлено, що базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації. Ставки земельного податку встановлено розділом ХІІI Податкового кодексу.

Управління у сфері оцінки земель і земельних ділянок відповідно до норм п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Тому суб’єкту господарювання потрібно звернутися за інформацією щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки до територіального органу Держземагентства України за місцезнаходженням земельної ділянки.

 Чи повинна фізична особа сплачувати земельний податок в разі набуття права власності на будівлю але право власності на земельну ділянку під такою будівлею не оформлено? 

Використання землі в Україні є платним. Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

До особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності/користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Отже, фізичні особи, які не оформили відповідно до законодавства право власності або право користування землею, проте набули це право відповідно до цивільно-правових угод, рішення суду, рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування  повинні сплачувати земельний податок на загальних підставах.

У разі, якщо громадянин не сплатив земельний податок, яка відповідальність передбачена за таку несплату або несвоєчасну сплату?

Оскільки фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання, то якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Податкового кодексу України.

Які документи необхідно надати до контролюючого органу фізичній особі для отримання пільги щодо сплати земельного податку?

Фізична особа, яка належить до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, отримує таке право лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру. Разом з цим, для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа повинна подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни», посвідчення «Учасник війни», посвідчення «Члена сім’ї загиблого» тощо).

Чи повинна сплачувати земельний податок фізична особа – підприємець (платник єдиного податку), що є власником нежилого приміщення у багатоповерховому житловому будинку та використовує його у своїй підприємницькій діяльності?

Якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу - підприємця і земельна ділянка використовується нею для провадження господарської діяльності, то такий підприємець - платник єдиного податку звільняється від сплати земельного податку.

Якщо земельна ділянка, на якій розташовані будівлі (споруди), їх частини або нежилі приміщення у багатоквартирних жилих будинках, що знаходяться у власності фізичної особи – підприємця (платника єдиного податку) та використовуються для провадженні господарської діяльності, не надавалась їй в установленому чинним законодавством порядку, то за таку земельну ділянку фізична особа – підприємець (платник єдиного податку) сплачує земельний податок на загальних підставах з дати реєстрації права власності на нерухоме майно. 

 

Вартість подарунка, який перевищує 1043,25 грн. - оподатковується ПДФО.

 

У Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області роз'яснюють, що з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) – у частині, що не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Статтею 8 Закону України від 23 листопада 2018 року № 2629–VІІІ «Про державний бюджет на 2019 рік», з 1 січня 2019 року мінімальний місячний розмір заробітної плати становить 4173,00 гривень.

Отже, якщо в 2019 році вартість подарунка, який надається юридичною особою фізичній особі, не перевищує 1043,25 грн. (4173,00 грн. х 25%), то його вартість не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Якщо вартість подарунка у 2019 році перевищує 1043,25 грн., то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%, та військовим збором за ставкою 1,5%.

Сума доходу у вигляді дарунків, у частині, що не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2019 році – 1043,25 грн.), у Податковому розрахунку за формою №1ДФ відображається за ознакою доходу «160».

Зазначена норма визначена пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України.

 

 

АНОНС «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ»

Увага, „гаряча лінія” у Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області!

 

18 вересня 2019 року з 11:00 до 13:00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” з питань нарахування та сплати ЄСВ . На Ваші запитання за телефоном (03733) 5-09-67 відповідатиме начальник адміністрування відділу податків і зборів з фізичних осіб Дмитро Одажіу.

 

20 вересня 2019 року з 11:00 до 15:00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему: «Порядок нарахування та строки сплати земельного податку та орендної плати з фізичних осіб». На Ваші запитання за телефоном (03733) 5-09-67 відповідатиме заступник начальника – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Наталія ГАБА та начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Дмитро Одажіу.

 

З початку року місцеві бюджети поповнились на 138 млн. грн.

 

За оперативними даними протягом січня -серпня 2019 року Новоселицьким управлінням ГУ ДПС у Чернівецькій області забезпечено до місцевих бюджетів Новоселицького району 104878,8 тис.грн. та до Герцаївського району 33352,5 тис.грн. (разом -138231,4 тис.грн). Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 25 %, або на 27613,3 тис. грн. За вісім місяців 2018 року до місцевих бюджетів було спрямовано 110618,10 тис.грн.

У серпні цього року до місцевих бюджетів надійшло 18951,0 тис.грн, що на 27 %, або на 4038,5 тис. грн.. більше серпня 2018 року.

Податок на доходи фізичних осіб є головним джерелом наповнення доходів місцевих бюджетів та займає найбільшу питому вагу — 61,1 %. Так, протягом 8 місяців цього року надходження сягнуло 84480,2 тис. грн., лише у серпні спрямовано до місцевих бюджетів 10033,8 тис. грн.. ПДФО, що на 36 %, або на 2660,3 тис. грн., більше липня 2018 року.

Начальник Новоселицького управління Яна Габовда зазначила, що досягнуті показники є заслугою як податківців, котрі весь свій високий професіоналізм, принциповість та відповідальність направляють на виконання поставлених державою завдань, так і сумлінних платників податків, які виконують свій громадянський обов’язок, від виконання якого залежить розвиток міста, села, та добробут наших громадян.

 

Нові бюджетні рахунки для сплати податків і зборів вводяться з 1 жовтня

 

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що Державною казначейською службою України (далі - Казначейство) на виконання пункту З Постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунка (ІВАН) в Україні» здійснено заміну діючих рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів відповідно до вимог стандарту IВАN (29 літерно-цифрових символів) із збереженням довжини номера* рахунку аналітичного обліку - не більше 14 цифрових символів.

Перехід на міжнародні номери рахунків при обслуговуванні бюджетів за доходами буде здійснено Казначейством з 01 жовтня 2019 року.

Таким чином, починаючи з 01 жовтня 2019 року змінюються реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту ІВАN.

Інформацію про нові бюджетні рахунки буде розміщено в Центрах обслуговування платників та на субсайті ГУ ДПС в рубриці «Бюджетні рахунки».

 

Ще 14 мільйонів надійшло від платників єдиного соціального внеску у серпні ц.р.

 

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що протягом січня-серпня 2019 року платниками податків, які перебувають на обліку в Новоселицькому управлінні сплачено 138366,3 тис.. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі − ЄСВ). Це на 25590,5 тис. грн., або на 22,7 відс. більше, ніж за той самий період 2018 року.

Зокрема, у серпні цього року надійшло 14838,1 тис. грн. ЄСВ, що на 3289,7 тис. грн., або на 28,5 відс. більше, ніж у серпні 2018 року.

Звертаємо увагу на необхідність офіційного працевлаштування роботодавцями найманих працівників. Це дає їм право на отримання соціальних гарантій, зокрема, у разі втрати працездатності, права на відпустку, пенсійне забезпечення.

 

Проведено тренінг щодо порядку ведення книги обліку доходів та витрат.

 

Нещодавно в Новоселицькій ДПІ Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області було проведено тренінг, під час якого податківці розповіли про порядок ведення книги обліку доходів та витрат фізичними особами – підприємцями.

Податківці зазначили, що книгу обліку доходів ведуть фізичні особи – підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 груп а також спрощенці 3 групи - неплатники ПДВ. Згодом детально зупинилась на рекомендаціях щодо заповнення такої книги. Зокрема звернула увагу, що записи в книзі потрібно вносити від руки та розбірливим почерком. Виручка записується загальною сумою, отриманою за день. Якщо у підприємця є декілька торгових точок - фіксується загальна сума виручки з усіх точок. Суми в грошовій готівковій та безготівковій формах відображають у різних рядках у довільному порядку. Якщо дохід від підприємницької діяльності не отримано -  записів у книзі робити не потрібно. Книга зберігається у підприємця, у місці де фактичного проводиться діяльність. 

Наголошуємо, що за неналежне ведення обліку, не ведення книги або її відсутність підприємець притягується до відповідальності у вигляді адмінштрафу.

Зберігається книга обліку доходів протягом 3 років з моменту останнього запису.

Про податок на нерухомість - на «гарячій лінії».

 

В Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо порядку нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. На запитання платників відповідав начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Марин Гуменюк.

До якого контролюючого органу необхідно звернутись фізичній особі - власнику декількох об’єктів житлової нерухомості в різних населених пунктах, для проведення звірки?

Відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

  об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

  розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

  права на користування пільгою із сплати податку;

  розміру ставки податку;

  нарахованої суми податку.

  У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Чи нараховується фіскальною службою податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо громадянин придбав та продав об’єкт нерухомості в межах одного місяця?

Відповідно до п.п. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Згідно з п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 ПКУ у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Договір купівлі-продажу, зокрема житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

Якщо фізична особа придбала та продала об’єкт нерухомості в межах одного місяця, то за наявності документального підтвердження, що засвідчує перехід прав власності від продавця до покупця (договір купівлі-продажу тощо), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за такий об’єкт контролюючими органами не нараховується.

Як сплачувати податок на нерухомість підприємцю?

Порядок справляння податку на нерухоме майно визначено ст. 266 Податкового кодексу. Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Власник нерухомості має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, установлених законом (п. 1 ст.320 Цивільного кодексу України).

Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.

Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (ст. 325 Цивільного кодексу України).

В свою чергу Податковий кодекс в частині сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не містить такого поняття, як фізична особа - підприємець, то фізична особа - власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухомість за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

Які пільги передбачені з податку на нерухомість для громадян?

Відповідно до п. п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Підпунктом 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

 а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

 б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

 в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

  Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний)період (рік).

Згідно з п. п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування.

Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості інформацію щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п. 266.4 cт. 266 ПКУ для фізичних осіб, не застосовуються до: об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої п. п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ; об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

 

 

Начальник

Новоселицького управління

 

 

Я. ГАБОВДА

У січні-липні 2019 року до Державного бюджету спрямовано 58 млн. грн податків та зборів.

 

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що цього року протягом семи місяців платники податків Новоселицького та Герцаївського районів до загального фонду Державного бюджету України сплатили 58 млн. грн. податків, зборів, інших обов’язкових платежів. Порівнюючи з аналогічним періодом 2018 року це на 2,89 млн. грн., або 5,25 відс. більше.

У січні-липні 2019 року було сплачено 24,81 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб. Його частка у доходах Державного бюджету є найбільшою та складає близько 43 відсотків.

Податку на додану вартість за сім місяців 2019 року надійшло 20,65 млн. грн. Це 35,6 відсотка від загальних надходжень податків та зборів до державного бюджету.

Військового збору з часткою у загальних надходженнях 13 відсотка надійшло за згаданий період 7,54 млн. гривень.

Податку на прибуток підприємств у січні-липні 2019 року надійшло 4,56 млн. грн. Його частка у доходах державного бюджету складає близько 5 відсотка.

 

Підприємці Новоселицького та Герцаївського районів за сім місяців 2019 року сплатили до місцевих бюджетів майже 15 мільйонів єдиного податку з фізичних осіб

 

Як повідомили в Новоселицькому управлінні Головного управління ДФС у Чернівецькій області, 12,5 відсотків доходів місцевих бюджетів на Новоселиччині та Герцаївщині  це надходження єдиного податку від фізичних осіб-підприємців.

Так, протягом січня-липня 2019 року до місцевих скарбниць надійшло 14862,5 тис. грн. цього податку. Порівнюючи з аналогічним періодом минулого року це на 2706, тис.грн., або 22,2 відс. більше (у січні-липні 2018 року – 12156,5 тис. гривень).

У липні п.р. фізичні особи-підприємці сплатили 2284,0 тис.. грн. єдиного податку, що на 348,4 тис. грн., або 18 відсотків більше, ніж у липні торік (у липні 2018 року – 1935,6 тис. гривень).

          Нагадуємо, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.

          Для отримання звільнення від сплати єдиного податку платнику необхідно подати заяву до контролюючого органу за місцем реєстрації. В заяві необхідно зазначити період щорічної відпустки. Така заява подається у довільній формі.

     

За продаж алкогольних напоїв на розлив, без права здійснювати таку діяльність  – штраф 6800 гривень

 

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що відповідно до ст. 15 прим.3 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (зі змінами та доповненнями), продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб’єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб’єктів господарювання громадського харчування, суб’єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

Згідно зі ст. 17 Закону № 481 до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 15 прим.3 Закону № 481 - 6800 гривень.

 

Що необхідно зберігати на робочому місці власнику РРО?

 

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що відповідно до п.4 розділу III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547, суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема:

- зберігати у господарській одиниці останню використану та поточну розрахункову книжку, що використовується на період виходу з ладу РРО (касового апарату), здійснення його ремонту або у разі тимчасового (але не більше 7 робочих днів) відключення електроенергії;

- у кінці робочого дня (зміни) друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

- друкувати X-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;

- зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії.

 

Повідомляють працівники Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області.

 

 

З початку року розпочали власну справу 359 суб’єктів господарювання.

У першому півріччі в Новоселицькому та Герцаївському районах власну справу зареєстрували 359 платників податків, з них 23 юридичних осіб та 336 фізичних осіб – підприємців. Про це повідомили в Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області.

Загалом станом на початок липня 2019 року на обліку в територіальних органах фіскальної служби регіону перебуває 4828 представників бізнесу, зокрема, 1324 юридичних осіб та 3504 фізичних осіб.

Нагадаємо, взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця здійснюється контролюючим органом за місцем її державної реєстрації на підставі, зокрема відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця.

Взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця контролюючим органом проводиться у день отримання відомостей про державну реєстрацію фізичної особи–підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб.

Підставою для зняття фізичної особи – підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою, а також відомості відповідної реєстраційної картки.
Дата зняття з обліку фізичної особи – підприємця відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

При цьому, після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності.

 

До бюджету країни спрямовано понад 6 мільйонів гривень «податку на армію»

 

За даними Новоселицького управління Головного управління ДФС у Чернівецькій області у січні-червні 2019 року державний бюджет від платників регіону отримав 6 млн. 542 тис.грн. військового податку, що на 16 відсотків перевищує надходження аналогічного періоду минулого року.

У фіскальному відомстві акцентують увагу платників на необхідності відповідального ставлення до нарахування та сплати військового збору, адже  цей збір використовують для реформування Збройних Сил України. Також, фіскали звертають увагу громадськості, що на збільшення його надходжень напряму впливає легалізація трудових відносин та заробітної плати. Тому питання «детінізації»  залишається першочерговим упродовж 2019 року.

 

Новоселицькі фіскали проводять операцію «Урожай -2019»

 

У Новоселицькому управлінні фіскального відомства краю інформують, що  від початку проведення  комплексних заходів у форматі операції «Урожай -2019» юридичними особами – сільгоспвиробниками додатково оформлено 113 найманих осіб та зареєстровано приватними підприємцями 11 осіб, що здійснюють діяльність в аграрній галузі. Це на 392,3 тис.грн. збільшило надходження податків до бюджетів  (ПДФО-169,8 тис.грн.; ЄСВ-207,5 тис.грн.; 14,9 тис. грн. військовий збір).  

Також, додатково задекларовано 964,0 тис. грн. доходів громадянами які у 2018 році  орендували земельні паї. Сума сплаченого податку на доходи фізичних осіб – 122,0 тис. грн. та 9,9 тис. грн. військового податку.

В управлінні роз’яснюють, що метою організації зазначеної операції є упередження схем ухилення від оподаткування сільськогосподарськими товаровиробниками, проведення перевірки дотримання вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, виявлення необлікованих найманих працівників, легалізації заробітної плати в аграрному секторі.

Особлива увага буде приділена залученню до декларування та повноті сплати податків громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, а також надають послуги с/г технікою з обробітку землі та детінізації найманих працівників.

 

Не забудьте повідомити податкову у разі зміни прізвища або місце проживання

 

Відповідно до п.70.7 ст.70 Податкового кодексу України фізичні особи - платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки платника податків або повідомлення. Відомості про зміну даних подаються платником податку протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою 5-ДР до контролюючого органу за своєю податковою адресою, а фізична особа, яка не має постійного місця проживання в Україні, – до контролюючого органу за місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування.

Пунктом п.45.1 ст.45 ПКУ передбачено, що платник податків зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків - фізична особа може мати одну податкову адресу.

Шановні громадяни! Не відкладайте свій візит до контролюючого органу – приведіть свої документи у відповідність до чинного податкового законодавства.

 

 

Фізичні особи – підприємці та члени фермерських господарств, які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, звільняються від сплати єдиного внеску

 

Фізичні особи – підприємці, незалежно від обраної системи оподаткування, та члени фермерських господарств  звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Відповідно до норм Протоколу про обмін інформацією Пенсійний фонд України надає Державній фіскальній службі інформацію щодо фізичних осіб (платників єдиного внеску) про те, що вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, із зазначенням дати встановлення пенсії або інвалідності, тому окремо повідомляти контролюючий орган про статус пенсіонера або особи з інвалідністю не потрібно.

Якщо фізична особа – підприємець або член фермерського господарства є особою з інвалідністю та отримує соціальну допомогу від Фонду соціального страхування або Управління праці та соціального захисту населення, то підтвердженням встановлення інвалідності є довідка до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності, яка надається до контролюючого органу за місцем реєстрації.

Водночас, звертаємо увагу, не звільняються від сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці, які є пенсіонерами за віком та отримують пенсію згідно законодавства іншої країни, тому нараховують і сплачують єдиний внесок на загальних підставах.

 

Як громадянам отримати довідку у разі виїзду за кордон на постійне місце проживання

У Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадують, що платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до фіскального органу Декларацію про майновий стан і доходи за три останні звітні податкові періоди та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої Декларації), а також заяву за встановленою формою.

Фіскальний орган упродовж 30 календарних днів після надходження Декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або про відсутність податкових зобов’язань) надається безоплатно за формою, затвердженою наказом МФУ від 13.06.2017 № 568.

Заяву про видачу Довідки за вибором платника податку може бути подано засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Довідка видається протягом тридцяти календарних днів після надходження Декларації та сплати належної суми податку на доходи фізичних осіб, військового збору. Нагадаємо, Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі за наявності документа, що посвідчує особу.

У разі неподання платником податку Декларації та/або за наявності невиконаних зобов’язань зі сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору (для платників податку – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання) фіскальний орган надає заявнику протягом десяти календарних днів вмотивовану відповідь щодо відмови в наданні Довідки. Зазначена норма передбачена п. 179.3, п. 179.12 ст. 179 Податкового кодексу.

 

Змінили податкову адресу – зареєструйте нову книгу обліку доходів

 

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість ведуть облік доходів у книзі обліку доходів.  Порядок ведення книги обліку доходів, та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579.

Книга обліку доходів (доходів і витрат) ведеться в паперовому або електронному вигляді. Якщо платник податку обрав ведення книги в паперовому вигляді,  така книга прошнурована та пронумерована безоплатно реєструється в контролюючому органі, засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою.

У випадку обрання платником ведення книги в електронній формі, контролюючий орган за основним місцем обліку реєструє заяву про обрання способу ведення книги в електронній формі у реєстрі поданих заяв та протягом 3-х робочих днів формує і надсилає платнику податку повідомлення про реєстрацію книги із зазначенням реєстраційного номера книги та дати її реєстрації.

Книга заповнюється у гривнях з копійками і використовуються платником для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

 

У разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, ФОП – платнику єдиного податку необхідно зареєструвати нову книгу у контролюючому органі за новим місцем обліку. У разі зміни податкової адреси (місця проживання) в межах одного адміністративного району ФОП – платник єдиного податку продовжує здійснювати записи наростаючим підсумком у зареєстрованій книзі.

 

За несвоєчасну сплату єдиного внеску передбачено

відповідальність

В Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадують, що відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Так, штраф у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску накладається за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Крім того, суми єдиного внеску, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, є недоїмкою. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення.

Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

Платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. У разі не погашення узгодженого боргу з єдиного внеску, податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.

Нагадаємо, страхувальники-роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, яким є календарний місяць, гірничі підприємства - не пізніше 28 числа наступного місяця.

Фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати  за себе суму єдиного внеску не менше мінімального страхового внеску на місяць не пізніше 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

 

 

Задекларовані суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору необхідно сплатити до 1 серпня 2019 року

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадує, що Податковим кодексом України (далі – ПКУ) установлено наступний порядок сплати сум податкових зобов’язань, зазначених у поданій декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) фізичними особами, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність. Відтак, вони зобов’язані здійснити сплату самостійно, до 01 серпня року, що настає за звітним.

Отож, за результатами 2018 року, останнім днем сплати буде 31 липня 2019 року (включно).

Додамо, що фізичні особи виконують свої зобов’язання як зі сплати податку на доходи фізичних осіб, так і зі сплати військового збору.

Звертаємо увагу, у зв’язку із введенням з 01.01.2019 у дію нових кодів бюджетної класифікації, порядок сплати фізичними особами податкових зобов’язань, зазначених у податковій декларації, змінено. Для сплати своїх податкових зобов’язань, визначених у декларації, застосовуються наступні коди платежу:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Тож не баріться аби не наражати себе на фінансову відповідальність за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ.

Довідково:

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, на суми такого зобов’язання нараховується пеня.

Громадянам час сплачувати за землю

 

Наразі за даними Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області місцеві бюджети вже отримали в поточному році 6,5 млн.грн. плати за землю від фізичних осіб-підприємців та громадян, власників земельних ділянок та землекористувачів.

Що стосується останніх, то нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Податок громадянами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Щодо пільг зі сплати земельного податку, то відповідно до п. 281.1 ст. 281 ПКУ від сплати податку звільняються такі категорії громадян: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Законодавством встановлено, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;  для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то вона до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. 

Оскільки фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання, то якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу та пені.

Нагадаємо, що розміри ставок земельного податку, встановлені рішеннями місцевих рад, оприлюднені на сайті ДФС України за посиланнямhttp://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/stavki-mistsevih-podatkiv-ta-zboriv/vinnitska-oblast/dlya-fizichnih-osib/

 

Близько 3,2 млн. грн. плати за нерухоме майно сплатили до місцевого бюджету Новоселиччини та Герцаївщини

 

Впродовж І півріччя 2019 року до місцевих бюджетів  Новоселиччини та Герцаївщини надійшло 3246,0 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. За словами заступника начальника Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Наталії ГАБИ, зазначена сума перевищує прогнозовану на 2092,6 тис. грн. А проти надходжень аналогічного періоду минулого року зросла на 2354,3 тис. грн.

Понад 30,4 відсотків із загальних надходжень податку на нерухомість або близько 987,3 тис. грн. сплатили юридичні особи. Решта – це внесок від громадян.

До 1 липня 2018 року повідомлення – рішення про суму нарахованого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, були надіслані усім власникам «понаднормових» квадратними метрів житлової площі. Відтак Наталія Габа нагадує, що упродовж 60 календарних днів, з дня отримання таких повідомлень, ці платники зобов'язані перерахувати суму податку на зазначені у повідомленні реквізити.

 

Майже 106,0 млн. грн. ЄСВ сплачено платниками Новоселиччини та Герцаївщини

 

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що протягом січня – червня 2019 року  платники Новоселиччини та Герцаївщини сплатили  105691,1 тис. грн.  єдиного внеску  на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування.  Вказана сума перевищила минулорічні надходження  на 19379,6 тис. грн. або на 22,4 %.

У червні п.р. надійшло 22151,8 тис.грн. ЄСВ. Досягнуто ріст  до червня минулого року на 3291,7  тис. грн. або на 17,5 %.

У фіскальній службі звертають увагу громадян на необхідність офіційного працевлаштування, що дає право  на отримання соціальних гарантій, зокрема у разі  втрати працездатності, права на відпустку,  пенсійне забезпечення.

Нагадуємо, що  з 02 травня 2019 року  діють  нові рахунки для сплати єдиного внеску. Інформація щодо реквізитів рахунків розміщена на суб – сайті «Територіальні органи ДФС у Чернівецькій області» у розділі «Бюджетні рахунки».

 

 

 

Надходження до місцевих бюджетів Новоселиччини та Герцаївщини зросли на 25,0 відсотків

 

Платники податків Новоселицького управління протягом першого півріччя 2019 року сплатили до місцевих бюджетів 99763,7 тис. гривень. Доходи місцевих скарбниць порівняно з 2018 роком зросли на 19983,0 тис.грн, або на понад 25,0 відсотків.

Більше половини від загальної суми становить сплата податку на доходи фізичних осіб. За шість місяців цього року до бюджетів громад надійшло 63 056,2 тис. гривень, що на 12403,8 тис. гривень, або на 24,4 відсотка більше, ніж у 2018році.

Землекористувачі спрямували до скарбниць майже 12965,2 тис. гривень плати за землю, що на 2275,0 тис.грн перевищує рівень січня-червня 2018 року. Частина суми надійшла від юридичних осіб – понад 6473,8 тис. грн, від фізичних осіб - 6491,4 млн грн.

Підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з початку цього року поповнили бюджети на 13917,2 тис. гривень та у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року збільшили відрахування єдиного податку на 2620,8 тис. грн, або на 23,2 відсотка.

Податок на доходи фізичних осіб, як основне джерело наповнення місцевих бюджетів районів, безпосередньо залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому закликаємо роботодавців дотримуватися трудового законодавства, своєчасно сплачувати податки та оформлювати належним чином найманих працівників. 

На Буковині стартувала операція «Урожай – 2019»

В області розпочалася операція “Урожай-2019”, ініційована Головним управлінням ДФС у Чернівецькій області. В ході її проведення спеціальні робочі групи, щоб упередити схеми ухилення, найбільш ретельно вивчатимуть правильність і повноту сплати земельного податку та орендної плати за землю, особливо фермерськими господарствами і фізичними особами-підприємцями. Також контролери встановлюватимуть реальну кількість працівників, задіяних у сільгоспроботах, фактичне використання сільгоспугідь, а також здійснюватимуть перевірки щодо дотримання законодавства при виплаті заробітної плати.

Заходи у рамках операції "Урожай 2019" направлені на протидію оборудкам у сфері земельних відносин і мають максимально забезпечити детінізацію аграрного сектору економіки, зокрема, земельних ділянок та найманих працівників, залучення їх до оподаткування та і як результат – збільшення надходжень до бюджетів територіальних громад роз’яснює  очільник фіскального відомства області Віталій Шпак.

Задля успішного проведення операції – продовжує Віталій Петрович - визначено механізми з виявлення тіньових користувачів землі, посилено співпрацю усіх гілок влади на місцях, будуть використані всі можливості для створення повного переліку платників за землю та легалізації доходів громадян у агросекторі.

 

Чернівецька митниця ДФС за п’ять місяців 2019 року перерахувала до Держбюджету понад 2 мільярди гривень податків

У січні - травні 2019 року Чернівецькою митницею ДФС фактично перераховано до Державного бюджету України майже 2 мільярди 94 млн. грн., що перевищує аналогічний показник 2018 року на майже 1 мільярд 6 млн. грн. У розрізі митних платежів надходження склали: мито – 295,7 млн. грн., ПДВ – 1351,4 млн. грн., акциз – 361,2 млн. грн., єдиний збір, плата за митне оформлення, інші надходження – 85,7 млн. грн.

Загальний товарообіг вантажів через митні пости Буковини за п’ять місяців цього року становить 343,8 млн. дол. США, (у січні - травні 2018 року  – 275,4 млн. дол. США). Серед них, імпорт – 245,0 млн. дол. США ; експорт – 98,8 млн. дол. США.

Зовнішньоторговельні операції впродовж звітного періоду здійснювали 749 осіб (зростання у звітному періоді кількості працюючих суб’єктів ЗЕД – на 3,6 %).

За цей період запроваджено 1015 справ про порушення митних правил, де загальна вартість предметів правопорушень понад 43,4 млн. грн. Також, митники краю від початку року направили до правоохоронних органів Чернівецької області 17 повідомлень про протиправні діяння, що містять ознаки злочину.

Серед бюджетоформуючих товарів у січні- травні  2019 року були: засоби наземного транспорту, електричні машини та обладнання; відео- та аудіоапаратура, овочі і бульбоплоди, одяг трикотажний, одяг текстильний, реактори, котли, машини, обладнання.

Запитання від платника

Приватний підприємець не веде діяльність і має борг з ЄСВ. Чи можна у такому випадку  розстрочити заборгованість?

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області роз'яснюють, Закон № 2464 встановлює, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати єдиного внеску чинним законодавством не передбачено.

 

У разі якщо ФОП не отримано дохід у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. 

Підбито підсумки травня: Місцевий бюджет Новоселиччини поповнено ще 13-ма мільйонами. 

Квітень місяць збагатив бюджет Новоселицького району ще на 13220,5 тис.грн.

Провідні фахівці Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області зазаначають, що минулорічний показник перевищено на 39 %, або на 3704,8 тис.грн.

Більше 57 відсотків надходжень до Місцевого бюджету забезпечив податок на доходи фізичних осіб (7639,0 тис.грн.).  Наступними за рівнем надходжень є земельний податок та орендна плата (2223 тис.грн.), єдиний податок (1783,3 тис.грн.) та ін.

Загалом, за 5 місяців 2019 року платниками податків Новоселицького району спрямовано до Місцевого бюджету всього 60350,3 тис.грн.

 

На соціальні потреби спрямовано на 16 мільйонів більше ніж торік.

 

Протягом перших 5 місяців 2019 року платники Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області сплатили 83,54 мільйонів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Вказана сума перевищила минулорічні надходження на 16,09 млн гривень.

Зокрема, у травні сума надходжень ЄСВ від мешканців Новоселицького та Герцаївського районів склала 16,44 млн. грн,

Фахівці Новоселицького управління Головного управління ДФС у Чернівецькій області зазначають, що отримані кошти єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування направляються на забезпечення соціальних потреб мешканців районів. А це, насамперед, пенсійні виплати, виплати в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, виплати по безробіттю, виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням. Тому, вкрай важливо не допускати виплат заробітної плати «в конвертах», сумлінно ставитись до своєчасної виплати заробітної плати та сплати ЄСВ.

Важливо й те, що сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску – 819,06 грн минулоріч та 918,06 грн у 2019 році.

Також звертаємо увагу, що з 2 травня 2019 року діють нові рахунки на які платникам необхідно сплачувати ЄСВ – виключно рахунки 3719, відкриті за кодом банку 899998. Починаючи з вказаної дати кошти, які сплачуватимуть платники на старі рахунки для зарахування ЄСВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

 

Перехід підприємця на спрощену систему оподаткування.

Чи може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування ФОП, яка на початок року була платником єдиного податку та перейшла на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування) з 01 квітня (01 липня або 01 жовтня)?

Відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб’єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб’єктом господарювання у встановленому порядку. При цьому підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку є виключно:
1) невідповідність такого суб’єкта вимогам, встановленим ст. 291 ПКУ;
2) наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;
3) недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

 

Тобто фізична особа – підприємець, яка на початок року була платником єдиного податку та перейшла на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування) з 01 квітня (01 липня або 01 жовтня), не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки така особа вже скористалась своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у поточному році. Разом з тим, така фізична особа може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови відповідності вимогам ст. 291 ПКУ.

 

Новоселицьке управління: Вимагайте чек - щоб захистити свої права.

Акцизний податок з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів: алкогольних напоїв і тютюнових виробів - це пряме надходження до місцевих бюджетів, а отже, реальні кошти, які забезпечують фінансування дитячих майданчиків, освітлення,  зарплати медикам та освітянам тощо.

Платниками податку фактично є кінцеві споживачі, для яких податок у розмірі 5% включений вже в ціну товару, а бізнесмени – продавці лише перераховують роздрібний акциз до бюджету. Тому стан надходжень роздрібного акцизного податку напряму залежить від легалізації сум проданого товару.

Вимагайте на всю вартість купівлі фіскальний чек РРО та контролюйте всіх продавців алкоголю та тютюнових виробів! Захистіть свої споживацькі права у разі придбання недоброякісної продукції.

Так, за січень-квітень 2019 року суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право здійснення роздрібної та оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами сплатили до місцевих бюджетів Новоселицького та Герцаївського районів 1531,8 тис. грн. Для того, щоб кожна громада мала більше шансів стати кращою та багатшою, ми маємо навчитися добросовісно сплачувати податки.

Фахівці Новоселицького управління нагадують, що про факти незаконного обігу підакцизної продукції, реалізації алкоголю та тютюну без ліцензії, а також продажу їх неповнолітнім, можна повідомити скориставшись мобільним додатком «Легальний Акциз» або повідомити безпосередньо Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області.

 

В Новоселицькому управлінні проведено «гарячу лінію»

20 травня 2019 року в Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області відбувся сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія”. На запитання платників відповідала заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Новоселицького управління Наталія Габа. Пропонуємо Вам до уваги найцікавіші з них:

 

Коли контролюючий орган має право здійснити погашення податкового боргу шляхом продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі?

Погашення податкового боргу платника податків здійснюється на підставі рішення суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі та прийнятого на його підставі рішення контролюючого органу шляхом продажу майна платника податків на публічних торгах та/або торгівельними організаціями в порядку, визначеному пп. 95.7 – 95.24 ст. 95 Податкового кодексу України.

Чи можна включити до податкової знижки навчання на військовій кафедрі?

Впродовж 2019 року мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які у 2018 році понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Разом з тим, навчання на військовій кафедрі – це додаткова послуга навчального закладу, що не є обов’язковою у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом, і оплачується окремо (додатково) від плати за навчання згідно з укладеним з вузом договором на навчання за певним фахом.

Отже, включення витрат за навчання на військовій кафедрі навчального закладу, що оплачуються згідно окремого договору, до податкової знижки чинним законодавством не передбачено.

Зазначена норма визначена п.п. 166.3.3 ст. 166 ПКУ.

Чи потрібно подавати декларацію та сплачувати податок при отриманні спадщини від прабабусі?

ПКУ визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька. За нормами законодавства прабабуся не є членом сім’ї другого ступеня споріднення, отже в цьому випадку дохід, отриманий від дарування нерухомого майна, підлягає оподаткуванню. Податковим кодексом визначено, що обов’язок платника податків щодо подання декларації вважається виконаним за умови нотаріального посвідчення договорів дарування, за якими був сплачений податок. Якщо під час нотаріального посвідчення договору дарування податок не був сплачений, платник податків повинен подати декларацію, в якій зазначити суму доходу та визначити податок у розмірі 5 відс. та військовий збір в розмірі 1,5 відсотка. Декларація подається громадянами до 1 травня 2019 року, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір необхідно сплатити до 1 серпня 2019 року.

Як можна самостійно розрахувати суму податкової знижки за навчання?

База оподаткування визначається шляхом зменшення річної суми нарахованої зарплати на суму податкової соціальної пільги (за її наявності). Інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованої податкової соціальної пільги та утриманих податку на доходи фізичних осіб та військового збору, фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи у свого роботодавця.

На підставі підтверджувальних документів (квитанцій, чеків) визначається сума витрат платника податку – резидента, дозволених до включення до декларації. А далі, розрахунок проводиться за формулою розписаною у податковій декларації.

 

Як повернути надміру сплачені податки

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що наказом Мінфіну від 11 лютого 2019 року № 60, який визначає механізм інформаційного обміну між уповноваженими органами, врегульовано порядок обміну інформацією для повернення платникам податків помилково або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені.

Так, помилково сплачені податки та пеня (за винятком ПДФО) повертаються виключно на підставі заяви (в тому числі електронної) платника податку, поданої до територіального органу ДФС за місцем адміністрування протягом 1095 днів від дня переплати. У заяві зазначається назва помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу, його суму, дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім'я якого відкрито рахунок, та МФО Казначейства).

Також необхідно вказати напрям перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів: на поточний рахунок платника податку в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, незалежно від виду бюджету; у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

У разі повернення надміру сплаченого ПДВ, зарахованого до бюджету з рахунку платника податку в системі електронного адміністрування, кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування, а у разі його відсутності - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Надміру утримані суми податку на доходи фізичних осіб за результатами звітного податкового року підлягають поверненню на підставі податкової декларації. У разі надходження до територіального органу ДФС податкової декларації, в якій задекларовано право платника на повернення надміру утриманої (сплаченої) суми ПДФО, засобами інформаційно-телекомунікаційної системи органів ДФС вноситься запис до Журналу повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб на підставі поданої платником податків податкової декларації.

Повідомляють працівники Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області.

Начальник

Новоселицького управління

 

 

Я. ГАБОВДА

 

Увага, „гаряча лінія” у Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області

20 травня 2019 року з 11:00 до 13:00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія”. На Ваші запитання за телефоном (03733) 5-09-67 відповідатиме заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Новоселицького управління Наталія Леонідівна ГАБА.

 

Перші підсумки Деклараційної кампанії-2019.

Як повідомили у Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області, 02 травня завершилась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році.  Задекларували свої доходи та майно - 1592 громадян. Із  загальної кількості поданих декларацій - 1518 подано громадянами, які зобов’язані були задекларувати свої доходи, та 74 – громадянами, які  виявили  бажання скористатись своїм  правом на отримання податкової знижки.

Загальна сума самостійно нарахованих податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб складає 1356,39 тис. грн., військового збору – 273,5 гривень.

Громадяни, які звернулись до органів ДФС з реалізація права на отримання податкової знижки,  задекларували до повернення з бюджету 162,0 тис. грн. ПДФО.

Начальник Новоселицького управління Яна Габовда зазначила: «В ході проведення цьогорічної Деклараційної кампанії, працівники Новоселицького управління орієнтувалися на налагодження партнерських взаємовідносин із платниками податків, створення умов, які гарантують обслуговування платників на належному якісному рівні, зокрема, надання консультаційної допомоги по заповненню податкових декларацій та проведення роз’яснювальної роботи серед громадян щодо виконання свого громадянського обов’язку перед державою шляхом добровільного декларування отриманих доходів. Зокрема, були проведені семінари для платників податку, тренінги, сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» по роз’ясненню  актуальних питань щодо заповнення декларацій, сплати податку або отримання податкової знижки.»

Насамкінець подякувала всім громадянам, які вчасно і чесно виконали свій конституційний обов'язок та нагадала, що реалізувати своє право на податкову знижку можна до кінця 2019 року, а суми податкових зобов'язань необхідно сплатити до 1 серпня.

 

Про підвищення рівня виплати заробітної плати та легалізації найманої праці

У Новоселицькому управлінні Головного управління ДФС у Чернівецькій  області повідомили як контролюються питання виплати заробітної плати не нижче встановленого законодавством рівня. 

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено у 2019 році мінімальну заробітну плату з 1 січня: у місячному розмірі - 4173 гривні; у погодинному розмірі - 25,13 гривні.

Проте, в результаті проведених досліджень встановлено, що деякі суб’єкти господарювання протягом тривалого періоду систематично нараховували штатним працівникам середню заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня (4173 грн.), зокрема: Мамалигівське ССТ, Динівецьке ССТ, дочірнє підприємство «Рідна земля», ПП «Іванческул І.Г.», ТОВ «Свіженька», фермерське господарство «Р.В.Р.», ТОВ «Буковина енергоресурс» та ПрАТ «Фабрика Прут».

Новоселицьке управління звертає увагу всіх роботодавців, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Також, необхідно зазначити, що відповідно до ст. 24 Кодексу законів про працю України роботодавцям заборонено допускати працівника до роботи без укладення трудового договору та повідомлення про це органів Державної фіскальної служби.

Нагадуємо, що згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків.

У разі наявності та/або отримання контролюючим органом в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, контролюючий орган має право на проведення перевірки суб’єкта господарювання щодо дотримання роботодавцем законодавства в частині укладання трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) (ст. 75 Податкового кодексу України).

Враховуючи зазначене вище, Новоселицьке управління рекомендує роботодавцям вжити невідкладних заходів щодо підвищення розміру середньомісячної розрахункової заробітної плати вище законодавчо встановленого мінімального рівня та закликає всіх роботодавців дотримуватись вимог трудового та податкового законодавства.

 

Новоселицьке управління: мобілізовано понад 50 мільйонів податку на доходи фізичних осіб

За 4 місяці поточного року платники податків Новоселицького управління сплатили  до зведеного бюджету країни 51648,8 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб. Сума надходжень ПДФО перевищує минулорічні показники на 9959,9 тис.грн., або на 23,9 %.

При цьому, місцевий бюджет отримав 38736,6 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, питома вага якого у наповненні місцевих бюджетів становить 61,5 відсотки. В порівнянні до аналогічного періоду минулого року надходження збільшились на 7470,3 тис.грн..

Відповідно до державної казни сплачено податку на доходи фізичних осіб – 12912,2. грн., що на 2489,5 тис. грн.. більше ніж за відповідний період минулого року.

Приріст надходжень з податку на доходи фізичних осіб відбувся за рахунок наступних факторів:

- створення нових робочих місць на новостворених підприємствах;

- зростання фонду оплати праці;

- легалізації найманої праці відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

 Нагадаємо, що кошти, які сплачуються до місцевих бюджетів, в тому числі з офіційних зарплат місцевих мешканців, а також від підприємницької діяльності, йдуть на розвиток Новоселицького та Герцаївського районів. Тому легалізація праці, офіційна підприємницька діяльність є дуже важливими чинниками для збільшення надходжень, а відповідно і соціально-економічного розвитку регіону.

 

Терміни сплати земельного податку фізичними особами

Новоселицьке управління Головне управління ДФС у Чернівецькій  області нагадує, що нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення земельного податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Податкового кодексу України (п. 286.5 ст. 286).

Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. 287.5 ст. 287 ПКУ).

Відповідно до п. 126.1 ст.126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

 

Термін для складання розрахунку коригування

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

При порушенні таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з ПКУ.

Платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1. 3 ст. 200 прим.1 ПКУ.     Згідно з п. 192.1 ст. 192 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Таким чином, нормами ПКУ визначено дату, на яку платник податку зобов’язаний скласти розрахунок коригування до податкової накладної, та термін протягом якого платник податку зобов’язаний зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної.

При цьому нормами ПКУ не визначено терміну, протягом якого платник податку має можливість скласти розрахунок коригування до податкової накладної.

 

 

Повідомляють працівники Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області.

 

Яна Габовда: Квітень збагатив місцевий бюджет ще 16-ма мільйонами гривень.

Як інформують у фіскальному відомстві Новоселиччини, квітень 2019 року збагатив місцеві бюджети Новоселицького та Герцаївського районів на 16 652,1 тис.грн. Порівняно з квітнем минулого року надходження зросли на 30,8  %, або на 3924,6 тис. грн.

Традиційно, левову частку у наповненні казни займає податок з доходів з фізичних осіб (10359,4 тис.грн. або 62,2 %), єдиний податок (2551,1 тис.грн. або 15,3 %), земельний податок та орендна плата (2329,5 тис.грн. або 14 %).

Так, за підсумками чотирьох місяців ц.р. місцеві скарбниці поповнено на 62985,1 тис.грн., що свідчить про перевищення минулорічних показників на 11454,6 тис.грн. або 22,2%.

Начальник Новоселицького управління  ГУ ДФС у Чернівецькій області Я.Габовда наголосила, що ріст надходжень місцевих бюджетів – це результат скоординованих зусиль представників усіх гілок влади в питанні детінізації економіки. Постійна взаємодія з органами місцевого самоврядування, діалог з представниками бізнесу та якісні послуги, які надаються у Центрах обслуговування платників, сприяють росту надходжень та підвищенню податкової культури. Окремо відзначила дієву позицію лідерів територіальних громад в питанні впорядкування відносин власності та землекористування.

Насамкінець наголосила, що завдяки стабільному росту місцевих бюджетів громади можуть впевнено планувати і фінансувати в межах наданих повноважень заходи з розвитку наших територій. 

 

Для здійснення виробництва та торгівлі пальним необхідно отримати ліцензію

 

Фахівці Новоселицького управління ГУ  ДФС у Чернівецькій області звертають увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють / планують здійснювати діяльність з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, на необхідність подання документів, визначених Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (в редакції з 01.07.2019) для отримання ліцензій. Із повним переліком документів можна ознайомитись за посиланням http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/377317.html).

 

Фіскальна служба Новоселичини інформує: протягом квітня мобілізовано майже 19 мільйонів єдиного соціального внеску.

За оперативними даними Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області, протягом січня-квітня 2019 року забезпечено надходження 67,1 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. З них, 47,6 млн. грн. сплатили платники Новоселицького району та решту 19,5 млн.грн. – платники  Герцаївського  району.

Зокрема, у  квітні поточного року на соціальні гарантії направлено 18,99 млн.грн.. Це на 30 %, або на 4,38 млн.грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Фахівці Новоселицького управління нагадують, що з 2 травня 2019 року вступили в дію нові рахунки для сплати єдиного внеску, відкритих на балансі центрального апарату Казначейства України (МФО 899998).

Починаючи з 2 травня 2019 року кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження. У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.

Переглянути нові реквізити рахунків можна на сайті Територіальних органів ДФС у Чернівецькій області в розділі «Бюджетні рахунки» http://cv.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/ або отримати, звернувшись до Центрів обслуговування платників при податкових інспекціях. 

 

Новий Порядок електронного адміністрування реалізації пального вводиться з 1 липня 2019 року

Фіскали Новоселиччини та Герцаївщини нагадують – з 01 липня 2019 року вводиться в дію новий Порядок електронного адміністрування реалізації пального для усіх споживачів пального, відповідно до змін до Податкового кодексу, внесених Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Його норми стосуються всіх суб’єктів господарювання, які зберігають паливо в ємкостях понад 200 кубічних метрів та які отримують протягом календарного року пальне в обсягах, що перевищують 1000 кубічних метрів, а також фізичних осіб-підприємців, платників єдиного податку ІУ групи, які отримують протягом календарного року пальне в обсягах понад 10000 кубічних метрів.

Вказані суб’єкти повинні реєструватись платниками акцизного податку, отримувати ліцензії та вести щоденний облік та подавати електронну звітність до Державної податкової служби про щоденні залишки пального та обсяги реалізованого (використаного) пального.

 

Адміністрування екологічного податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в частині викидів двоокису вуглецю

Новоселицьке управління ГУ ДФС України, керуючись підпунктами 6 та 7 пункту 5 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 236, враховуючи зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), листом від 26.04.2019р. № 13932/7/99-99-12-03-04-17 доводить до відома платників особливості податкового адміністрування у 2019 році екологічного податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в атмосферне повітря в частині викидів двоокису вуглецю (далі - викиди двоокису вуглецю).

До розділу VIII Кодексу Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни як в частині визначення платників, які справляють екологічний податок за викиди двоокису вуглецю, так і ставок податку.|

Пунктом 240.7 ст. 240 Кодексу визначено, що не є платниками податку за викиди двоокису вуглецю суб’єкти, зазначені у пункті 240.1 статті 240 Кодексу, якими здійснюються такі викиди  в  обсязі небільше500 тонн за рік.

У разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов’язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку, передбаченому Кодексом.

Разом з тим п. 242.4 ст. 242 Кодексу встановлено, що база оподаткування податком за викиди двоокису вуглецю за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг викидів у розмірі 500 тонн за рік.

Враховуючи викладене та припис п. 250.9 ст. 250 Кодексу, рекомендуємо запропонувати платникам податку, у яких у 2019 році розрахунковий, сумарний за всіма стаціонарними джерелами, обсяг викидів двоокису вуглецю:

не перевищує граничний обсяг викидів – подати до контролюючого органу за місцезнаходженням стаціонарного джерела забруднення заяву про відсутність у звітному році об’єкта оподаткування викидів двоокису вуглецю із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів;

перевищує граничний обсяг (500 тонн) – зареєструватися платником податку за викиди двоокису вуглецю та подати до контролюючого органу за місцезнаходженням стаціонарного джерела забруднення заяву про звітний період, у якому планується виникнення об’єкта оподаткування викидів двоокису вуглецю, із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів.

 

При цьому платники декларують податкові зобов’язання за викиди двоокису вуглецю в частині обсягів викидів, що перевищують граничний обсяг, починаючи із звітного (податкового) періоду, у якому досягнуто граничний обсяг таких викидів.

Новоселицькі і Герцаївські платники перерахували майже три мільйона гривень військового збору

 

У січні-березні поточного року платники Новоселицького та Герцаївського районів спрямували до бюджету 2938,0 тисяч гривень військового збору. Сума надходжень зросла порівняно з аналогічним періодом минулого року на 376,9 тис.грн. (14%)

Традиційно, найбільші платежі забезпечили платники Новоселицького району – за три місяці надійшло 2072,4 тис.грн. або 70,5 відсотка від загальних надходжень, решту - 865,6 тисяч сплачено у Герцаївському районі.

Військовий збір було впроваджено в Україні з серпня 2014 року, його ставка становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету і використовується на підвищення обороноздатності держави. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні.

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області звертається до роботодавців з проханням своєчасно і у повному обсязі  сплачувати податки до бюджету, у тому числі, військовий збір, адже це почесний внесок кожного громадянина у підтримку обороноздатності Збройних сил України.

 

Платники податків Новоселиччини та Герцаївщини сплатили понад 10 млн.грн. ПДВ

 

Як повідомили в Новоселицькому управлінні Головного управління ДФС у Чернівецькій області протягом трьох місяців 2019 року платниками податків Новоселиччини та Герцаївщини сплачено 10360,5 тис. грн. податку на додану вартість. Сплату податку на додану вартість забезпечують 135 платників, серед яких 115 - юридичних осіб (в т.ч. 35 сільськогосподарських товаровиробників) і 20 фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до декларацій з ПДВ, поданих за березень 2019 року платниками Новоселицького та Герцаївського районів задекларовано до сплати 2565,8 тис. грн.

В резутьтаті проведеного аналізу, встановлено що додаткове навантаження з податку на додану вартість по деклараціях за лютий 2019 року, поданих у березні ц. р., склало 2,52 %.

Фахівці Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області ефективно відпрацьовують ризикові операції суб'єктів господарської діяльності, виявляють і руйнують схеми з формування фіктивного податкового кредиту, що забезпечує збільшення обсягів декларування ПДВ до сплати в бюджет. Вагомі показники із збору ПДВ - яскраве підтвердження ефективного процесу адміністрування цього податку і своєчасного запобігання схемам мінімізації.

 

 

Повідомляють працівники Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області.

 

Понад 171 нових суб’єктів господарювання зареєстровано в Новоселицькому управлінні  з початку року

В Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомили, що станом на 01.04.2019 на обліку у фіскальних органах ДФС Новоселиччини та Герцаївщини перебувають 4852 платників податків. Із них 1319  – це юридичні особи та 3533 – фізичні особи-підприємці і фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Зокрема, за 3 місяці поточного року взято на облік 171 новостворених платників податків: 10 юридичних осіб та 161 фізичних осіб-підприємців.

У відомстві також зазначили, що станом на 01.04.2019 в Реєстрі страхувальників обліковується 6371 платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Платниками податку на додану вартість протягом 2019 року зареєстровано 7 суб’єктів господарювання, з них 6 юридичних осіб та 1 фізична особа.

Кількість фізичних осіб, які зареєстровані в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, складає 92135, з них - 439 у 2019 році.

 

З 2 травня вступають у дію нові рахунки для сплати ЄСВ 

З 2 травня 2019 року вступають у дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України, для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій у зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів ДФС.

Звертаємо увагу, що до 26.04.2019 діють старі рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України.

Нагадаємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 № 7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року. Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.

 

Проведено сеанс «гаряча лінія» для підприємців-спрощенців

У зв’язку з численними запитаннями платників, Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області провела сеанс телефонного звязку «гаряча лінія» для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. На запитання платників податків відповідав в.о. начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Новоселицького управління В΄ячеслав Гортопан.

Пропонуємо до уваги відповіді на найбільш актуальні питання:

1. З чого розпочати, щоб зареєструватися підприємцем?

До основних етапів реєстрації ФОП відносяться такі:

1. Обрання виду підприємницької діяльності. Для цього необхідно визначитись із КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності). Зокрема в законодавстві нема обмежень стосовно їх кількості. Тому за законом в реєстраційну картку можна вписати скільки завгодно КВЕДів і по ним працювати. Можливий варіант, що ви не будете здійснювати діяльність по всіх КВЕДах, що вказали. Але це також не є проблемою, жодної відповідальності чи санкцій звісно не буде, але зазначивши їх так сказати,  про «всяк випадок», щоб у разі необхідності не додавати ці нові КВЕДи, адже ця процедура вже є платною.

2. Підготовка документів до реєстрації. Реєстрація ФОП здійснюється шляхом подачі документів, у центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), які передаються їх відповідним органам, а саме державному реєстратору або через нотаріуса, який наділений повноваженнями державного реєстратора.

3. Вибір системи оподаткування. Фізична особа-підприємець може обрати одну із нижче запропонованих систем оподаткування:

- Загальна система оподаткування;

- Спрощена система оподаткування (єдиний податок).

Коли ви обрали діяльність, якою плануєте займатися, систему оподаткування, тоді можна приступати безпосередньо до державної реєстрації.

2. Я перебуваю на спрощеній системі оподаткування і чула, що можу написати заяву про відпустку і не сплачувати за цей період єдиний податок. Чи це так?

Відповідно до п. 295.2 Податкового кодексу України, нарахування авансових внесків для платників єдиного податку І та ІІ груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку. При нарахуванні авансових внесків контролюючі органи приймають до уваги надані платниками єдиного податку заяви щодо періоду щорічної відпустки та заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності, адже відповідно з нормами 295.5 Податкового кодексу України, платники єдиного податку І та ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 та більше календарних днів.

3. Нещодавно я зареєструвався як ФОП та обрав 1 групу єдиного податку. Як правильно сплачувати єдиний податок?

Платники єдиного податку І та ІІ груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

4. Чи звільняється фізична особа-підприємець – платник єдиного податку від сплати єдиного внеску на час відпустки та за період хвороби?

Ні, не звільняється. Фізичні особи – підприємці на спрощеній системі оподаткування першої чи другої групи, на час відпустки, а також за період хвороби залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, та мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні.

Надіслати запит щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами можна через Електронний кабінет

Згідно з п. 42 прим. 1. 2 ст. 42 прим. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, законами з питань митної справи, в тому числі, шляхом, зокрема, проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами, а також одержання документа, що підтверджує стан розрахунків, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу.

Меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету дозволяє платнику створити та надіслати до відповідного органу ДФС запит щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС (далі – Запит) за формою «F/J1300203».

Верхня панель навігації у вікні «Заяви, запити для отримання інформації» дозволяє встановити відповідний період та обмежити перелік документів за типом «J(F)13 Запити та довідки». Зі списку документів обирається Запит (F/J1300203) натисканням лівої клавіші миші. В наступному вікні в полях «Регіон» та «Район» обирається відповідний територіальний орган ДФС (за замовчуванням встановлено орган ДФС за місцем основної реєстрації), та натискається кнопка «Створити».

Поля форми Запиту заповнюються системою автоматично, а саме:

найменування; прізвище ім’я, по батькові платника податків;

податковий номер платника податку або серія та номер паспорта;

дата відправлення Запиту до органів ДФС.

Автоматичне заповнення таких полів можна відмінити, знявши позначку «Авто розрахунок».

Зберегти створений Запит можна натиснувши кнопку «Зберегти». Збережений документ можна підписати та відправити до органу ДФС, натиснувши кнопки «Підписати» та «Відправити».

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (електронного кваліфікованого підпису), отриманого у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Отже, платник податків має право надіслати Запит за формою «F/J1300203» через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету.

Відповідь на Запит платнику податків надсилається через Електронний кабінет не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДФС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами за формою «F/J1400203» (далі – Витяг). Витяг формується за період вибраний платником податків при створені Запиту з урахуванням строків давності, станом на дату відправлення Запиту до органів ДФС.

Самостійно перевірити дані, за якими сформовано Витяг можна за допомогою меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету.

 

Коли отримання спадщини оподатковується 

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2018 році.

Так, фізична особа, яка отримує спадщину від родичів, не членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, наприклад, рідного дядька, тітки чи інших фізичних осіб, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого майна.

Якщо майно успадковує фізична особа нерезидент, або спадщина отримується  від нерезидента, то вартість об’єкта спадщини підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Навіть, якщо такий нерезидент вважається членом сім’ї першого та другого ступенів споріднення.

Крім податку на доходи фізичних осіб платники повинні сплатити військовий збір, який складає 1,5% від вартості успадкованого майна.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому статтею 174 розділу IV Податкового кодексу України

Повідомляють працівники Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області.

 

Начальник

Новоселицького управління

 

 

Я. ГАБОВДА

 

Бізнес-спільнота Новоселиччини та Герцаївщини поповнила бюджет країни на понад 73 мільйона гривень.

 

Як повідомили у Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області, за І квартал 2019 року,  до Зведеного бюджету країни надійшло 73,16 млн. грн.  податків і зборів від платників податків Новоселицького та Герцаївського районів. Відтак досягнуто ріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 8,8 відсотків або на 5,87 млн. грн..

Левову частку надходжень забезпечили податок з доходів фізичих осіб (37,8 млн.грн. або 51,6 %), податок на додану вартість (10,36 млн.грн. або 14,2 %), єдиний податок (8,83 млн.грн.або 12 %), земельний податок та орендна плата (5,66 млн. грн. або 7,74 %), військовий збір (2,94 млн.грн. або 4 %) та податок на прибуток (2,84 млн.грн.або 3,88%).

При цьому,  до Державної казни  надійшло майже 26,86 мільйонів гривень. Відповідно місцеві бюджети Новоселицького та Герцаївського районів отримали 46,31 мільйонів гривень.

Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перерахували в бюджет 48,1 мільйонів гривень.

Фахівці фіскальної служби переконані, що розвиток країни цілковито залежить від стабільних податкових надходжень, що, в свою чергу, надає можливості ефективного функціонування економіки держави.

 «Дякуємо представникам бізнесу за відповідальне ставлення до сплати податків», - зазначила начальник Новоселицького управління Яна Габовда.

 

На забезпечення соціальних виплат Новоселиччина та Герцаївщина спрямувала 48 млн грн єдиного внеску.

 

Впродовж січня-березня цього року платники податків Новоселицького та Герцаївського районів сплатили 48,1 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з першим кварталом 2018 року приріст надходжень ЄСВ склав 9,63 млн грн,  або 25 відсотків.

У березні 2019 року надійшло до бюджету 15,81 млн грн, що на 2,48 млн грн більше, ніж торік у березні. Відтак надходження єдиного внеску зросли на 18,6 відсотків.

Вважаємо за доречне нагадати, що суб’єкти господарювання, які використовують працю найманих працівників, при нарахуванні (виплаті) доходу, в тому числі заробітної плати, на користь платників податків, зобов’язані сплачувати нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску не пізніше 20 числа наступного місяця.

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції та пеня. За порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність. 

 

Підприємець, який припиняє діяльність, повинен знятись з обліку в контролюючих органах як платник єдиного соціального внеску

 

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадує, що  Законом України від 13 травня 2014 року № 1258-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом» внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями.

Зняття з обліку платників єдиного соціального внеску – фізичних осіб – підприємців, здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (абз. 7 частини 1 ст. 5 Закону № 2464).

 У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника ЄСВ, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою – підприємцем (частини 4 ст. 6 Закону № 2464).

При цьому останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи (частина 8 ст. 9 Закону № 2464).

Платник ЄСВ (фізична особа – підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного соціального внеску.
До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску.

Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.

За І квартал від платників податків Новоселицького управління до місцевих бюджетів надійшло понад 46 мільйонів гривень

За І квартал 2019 року до місцевих бюджетів від платників податків Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області надійшло 46306,0 тисяч гривень, що на  19,3 % більше за показники січня-березня 2018 року та додатковими надходженнями в сумі 7503,1 тисяч гривень.

Від сплати податку з доходів фізичних осіб – 28377,1 тисяч гривень, темп росту 121,9 % до відповідного періоду минулого року: додатково надійшло 5094 тисяч гривень.

На 11,4 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилися надходження до місцевих скарбниць від сплати єдиного податку: перераховано 8835,6 тисяч гривень. Додатково надійшло 903,8 тисяч гривень. У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці за січень-березень 2019 року сплатили 6648,1 тисяч гривень єдиного податку. Єдиного податку з юридичних осіб (ІІІ група) у січні-березні 2019 року сплачено 769,6 тисяч гривень. Четвертою групою платників податків – юридичних осіб протягом січня-березня 2018 року до місцевого бюджету сплачено 1418 тисяч гривень єдиного податку.

Платники земельного податку та орендної плати поповнили місцеві скарбниці на  5666,7 тисяч гривень, що на 578,2 тис.грн. більше ніж за аналогічний період 2018 року.

Сплата акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів забезпечила ще 1146,8 тисяч гривень. Цей показник на 6,5 % перевищує минулорічні дані за відповідний період, додатково надійшло 70 тисяч гривень.

 

Особи, які звільняються від сплати ЄСВ

 

Новоселицьке управління Головного управління ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що відповідно до п.4 та п.51 ч. І ст.4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування особи, які мають право на призначення пенсії за віком або є особами з інвалідністю, та отримують пенсію чи соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Таким чином, звільняються від сплати ЄСВ фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени фермерського господарства, які:

- отримують пенсію за віком;

- є особами з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги.

Зазначена пільга не поширюється на осіб, які:

- отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника та не отримують пенсію за віком;

- отримують пенсію за вислугу років та не мають права на призначення пенсії за віком.

Звертаємо увагу, що дія ч. ІV ст.4 Закону № 2464 не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

 

 

АНОНС «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ»

 

Увага, „гаряча лінія” у Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області

 

 

17 квітня 2019 року з 11.30 до 13 00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. На Ваші запитання за телефоном (03733) 5-10-90 відповідатиме начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Новоселицького управління Марин Миколайович Гуменюк.

 

На Новоселиччині проведено семінар-навчання з питань адміністрування ЄСВ

 

3 квітня цього року в приміщенні Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області для платників податків проведено семінар-навчання стосовно нюансів адміністрування ЄСВ, заповнення звітності по застрахованих особах та ведення обліку застрахованих осіб.

Спікерами заходу виступили: начальник Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Яна Габовда, начальник Новоселицького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) ГУ ПФУ у Чернівецькій області Анатолій Процюк, провідні спеціалісти відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Зінаїда Молдован та Іван Габа.

На початку заходу очільник фіскалів Новоселиччини і Герцаївщини Яна Габовда нагадала про останні зміни в податковому законодавстві, які запроваджено у 2019 році. Зокрема, що з 1 січня 2019 року збільшився рівень мінімальної заробітної плати (4173 грн.) та зауважила на підвищенні фінансової відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці: мінімальний страховий внесок з ЄСВ у 2019 році становить 918,06 грн.

Крім того, посадовець коротко розповіла про зміни, які стосуються єдиного податку, єдиного соціального внеску, земельного податку, орендної плати, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та застосування реєстраторів розрахункових операцій для продажу лікарських засобів тощо.

Спеціалісти головного управління ПФУ акцентували увагу слухачів на тому, що сучасні електронні сервіси WEB - порталу дозволяють застрахованим особам та пенсіонерам постійно бути в курсі новацій у сфері пенсійного забезпечення та контролювати свої дані та розмір набутого страхового стажу.

У ході навчання обговорювалися проблемні питання, які виникають в ході формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску та виправлення помилок. Платникам роз΄яснили про порядок формування страхового стажу, обов’язковості сплати страхових внесків та легальної зайнятості. Надані ґрунтовні відповіді на запитання щодо зарахування страхового стажу за період до 01.01.2004, набуття страхового стажу за умов добровільної сплати єдиного внеску та доплати до мінімального внеску.

Найбільшу зацікавленість слухачів викликали питання щодо можливості отримання електронного підпису та реєстрації на веб–порталі з використанням ЕЦП.

Наголошено, що своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист та вчасну виплату пенсій, лікарняних та призначення субсидії.

Варто зазначити, що відповідно до частини 12 статті 9 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями зі сплати ЄСВ зобов’язань по сплаті податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання з ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.

Наприкінці семінару всі присутні отримали відповіді на свої запитання та інформаційні буклети з різних тематик

 

700 тис.грн податку на нерухомість сплатили платники Новоселицького управління

 

За два місяці 2019 року місцеві бюджети Новоселиччини та Герцаївщини отримали 701,5 тис. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – розповідають у Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області.

З них, територіальні скарбниці отримали майновий податок у наступних розмірах: Новоселицький район – 587,5 тис. . грн., Герцаївський район – 114 тис. грн.

Цікаво, що в результаті відповідального ставлення платників податку, - забезпечено подвоєння минулорічних досягнень. Зокрема, у відповідному періоді минулого року до місцевих бюджетів надійшло 326,0 тис. грн. податку на нерухоме майно. Так, юридичні особи сплатили до бюджету майже 299,0 тис. грн податку, від фізичних осіб –надійшло 27,5 тис.

Нагадаємо, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період.

Відповідно до норм ПКУ, платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року та сплачують рівними частками поквартально. За результатами декларування, вони сплачують податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Що стосується фізичних осіб, до 1 липня 2019 року мешканці Новоселицького та Герцаївського регіонів отримають податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно за 2018 рік. Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення рішення. Сума податку залежить від ставок, прийнятих органами місцевого самоврядування, де знаходиться житлова або комерційна нерухомість і від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня року, за який проводиться нарахування податку. 

До місцевого бюджету Новоселиччини та Герцаївщини надійшло 3,4 млн. грн. плати за землю та орендної плати

Від власників землі та землекористувачів Новоселицького управління, а саме платників Новоселицького та Герцаївського районів, протягом січня-лютого 2019 року до місцевого бюджету надійшло 3401,7 тис. гривень плати за землю та орендної плати. З них 2001,7 тис. грн. спрямували платники податку - юридичні особи, а решту, 1400 тис.грн. - фізичні особи.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження від земельного податку збільшились на 260 тис. грн. або на 8 %.

В управлінні інформують, що плата за землю сплачується до місцевих бюджетів і входить до числа бюджетоформуючих податків територіальної казни.

Органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю тa пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території (ст. 284 Податкового кодексу України).

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. За несвоєчасної сплати плати за землю застосовуються штрафні санкції та пеня.

 Повідомте органи ДФС, якщо прийняли нового працівника на роботу

 

Роботодавці подають повідомлення про прийняття працівника на роботу до початку роботи працівника.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Зауважимо, що таке повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Платникам податків надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу через Електронний кабінет платника податків. Вхід до Електронного кабінету платника здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Варто взяти до уваги, неподання повідомлення фіскальній службі про прийняття на роботу найманого працівника загрожує штрафом у розмірі однієї мінімальної заробітної плати за кожного працівника, або 4173 грн. (з 1 січня 2019 року). Виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску та податків, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання повний робочий час, встановлений на підприємстві, підміна трудових відносин цивільними – використання праці найманої особи без укладення трудового договору та фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору передбачає штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (125190 гривень) за кожного працівника. Окрім цього, здійснення господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання і при цьому використання праці найманих працівників передбачає штраф у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 грн).

Шановні підприємці, якщо обсяг доходу перевищив 1 млн грн - придбайте касовий апарат

 

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що відповідно до п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), платники єдиного податку – фізичні особи, обсяг доходу яких у календарному році перевищив суму 1 млн. грн., повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій (іншими словами «касові апарати», далі - РРО). Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання платником єдиного податку.

Для фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку доходом є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій (готівковій та/або безготівковій),  матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ПКУ.

Водночас, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) лише у безготівковій формі шляхом перерахування покупцем коштів з поточного рахунка на поточний рахунок фізичної особи підприємця або внесення покупцем коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточний рахунок фізичної особи підприємця, потреби у використанні РРО не виникає.

Слід зазначити, що відповідно до п.296.10 ПКУ платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, мають використовувати касові апарати незалежно від обсягу отриманого доходу.

 

 

Повідомляють працівники Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області.

 

До уваги громадян, які обробляють земельні паї!

 

Фахівці фіскальної служби Новоселиччини та Герцаївщини повідомляють, що згідно пп.165.1.24 ст.165 Податкового кодексу України не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподаткованого доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню) доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих ій у розмірах, встановлених Земельним кодексом України, для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому пп.165.1.24 п.165.1 ст.164 Кодексу, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (абзац третій ст.165 п.165.1).

Враховуючи зазначене, якщо фізичною особою отримано доходи в результаті обробітку земельних ділянок більше норми 2 га, та з них не утримано податок на доходи з фізичних осіб та військовий збір, така фізична особа зобов΄язана подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податкові зобов΄язання у визначений законодавством строк.

Нагадаймо, що цьогорічна кампанія декларування доходів громадян стартувала 1 січня 2019 року і триває до 1 травня.

Повідомляють працівники Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області.

 

Увага «гаряча лінія»

 

18 березня 2019 року з 10 до 12 години в Новоселицькому управління ГУ ДФС у чернівецькій області буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Погашення податкового боргу та заборгованості з єдиного внеску».

На запитання платників податків відповідатиме Галина Жук – завідувач сектору погашення боргу ГУ ДФС у Чернівецькій області. Платники податків та громадяни можуть отримати відповіді на свої запитання за номером телефону (03733) 5-08-97.

 

Платники податків Новоселиччини та Герцаївщини поповнили Державну скарбницю 17-ма мільйонами.

 

до Зведеного бюджету забезпечено надходження у сумі 48,5 млн. грн. Про це повідомив начальник фіскальної служби Новоселиччини та Герцаївщини Яна Габовда. За наданою інформацією, до Державного бюджету за два місяці 2019 року мобілізовано 17708,9 тисяч гривень.

Зокрема, у розрізі основних платежів, питому вагу складає сплата податку на додану вартість – 8205, 9 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб – 6088,5 тис.грн.. На обороноздатність країни спрямовано 1879,9 тис. грн.

Звертаємо увагу платників податків щодо відповідального розуміння до своїх зобов’язань: вчасно сплачувати податки, збори платежі до бюджету, не виплачувати зарплатню в «конвертах», оформлювати працівників офіційно. А найманим співробітникам рекомендуємо утриматися від сумнівного, неофіційного заробітку без майбутнього.

 

Впроваджено мобільні додатки ЗІР

 

Державна фіскальна служба постійно вдосконалює сервіси, орієнтуючись на сучасні технології, за допомогою яких надаються інформаційно-довідкові послуги фізичним та юридичним особам.

Одним із інформаційних сервісів ДФС є Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР).

Мета функціонування ЗІР:

- забезпечення громадськості оперативною, достовірною та повною інформацією;

- уникнення неоднозначного трактування законодавства;

- досягнення зростання рівня довіри до ДФС з боку суспільства.

Запрошуємо відвідати основну версію ЗІР та завантажити його мобільні додатки, які відтепер працюють на базі Android та IOS.

Мобільні додатки перебувають в тестовій експлуатації. Пропозиції та зауваження щодо їх функціонування Ви можете надіслати на електронну адресу: [email protected]ua.

 

Довідку про відсутність заборгованості з платежів можна отримати в електронному вигляді через Електронний кабінет

 

Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у заяві про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Довідка надається платнику безоплатно.

Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині Електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та «Про електронні довірчі послуги».

За наявності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, платнику готується лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо надання Довідки.

Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням електронного підпису.

Функціонал надає можливість заповнити і подати Заяву в електронній формі (меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету) та отримати в електронній формі один з документів: Довідку або лист-відмову.

Переглянути видану платнику електронну Довідку у відкритій частині (вхід до якої не потребує ідентифікації) Електронного кабінету (https://cabinet.sfs.gov.ua/registers/debit), зацікавлений суб’єкт може шляхом введення податкового номера платника (код за ЄДРПОУ/РНОКПП) та реквізитів Довідки (дати і номеру).

Повідомляють працівники Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області.

 

 

Начальник

Новоселицького управління

 

 

Я. ГАБОВДА

 

 

 

 

 

 

«Щоб не словом, а ділом»… Степан Глігор, особисто завітав до фіскальної служби Новоселиччини, задекларувати свої доходи

 

Днями до Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області завітав директор агровиробничого приватно-орендованого підприємства «Золотий колос», заслужений працівник сільського господарства України  – Степан Саввович Глігор. Так, своїм прикладом виконання громадянського обов’язку вирішив задекларувати свої доходи, та ділом довести, що українці заслуговують на європейські стандарти життя, які передбачають високу культуру сплати податків.

Заповнюючи декларацію Степан Саввович відволікався, щоб пожартувати, розповісти цікаву історію зі свого життя та поспілкуватися з фахівцями управління. 

«Саме декларування доходів – це, в першу чергу, прояв чесності, гідності та патріотизму кожного з нас. Закликаю усіх задекларувати свої доходи та вчасно сплачувати податки, бо це являється своєрідним джерелом позитивної самооцінки, чітким усвідомленням того, що ти вчиняєш як чесний, добропорядний громадянин. Ми зможемо змінити життя на краще, лише якщо кожен із нас продемонструє громадянську зрілість», - зазначив Степан Глігор.  Насамкінець висловив подяку працівникам Новоселицького управління за одержану кваліфіковану  допомогу при заповнені декларації.

Шановні платники, кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2018 року триває до 1 травня поточного року. Декларацію про майновий стан і доходи потрібно подати за місцем своєї податкової адреси. Отож, не зволікайте, вчасно декларуйте свої доходи. Адже, цей крок –  вагомий внесок у розвиток нашої держави та її забезпечене майбутнє.

 

Своєчасно подана звітність – захист від штрафних санкцій!

 

Відповідно до п.110.1 ст.110 Податкового кодексу України платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність при вчиненні порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачено п.120.1 ст.120 ПКУ, зокрема, неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п.49.2. ст..49 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Отже, за неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової звітності передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а саме:

 • в розмірі 170 гривень за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку);

 • в розмірі 1020 гривень при повторному порушенні за несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів – для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення.

Новоселицьке управліня просить розмістити на Вашому веб-сайті матеріали : 

Новоселицькі та Герцаївські працедавці мають можливість виправити ситуацію з виплатою зарплат

На минулому тижні працівниками Новоселицького управління було проведено засідання «круглого столу» з питань легалізації найманої праці, отриманих доходів, забезпечення надходжень до бюджетів податків і зборів, зокрема ПДФО та ЄСВ. Під час цих зустрічі заступник начальник Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Наталія Габа спілкувалася з керівниками фермерських господарств, підприємств та інших установ району.

Посадовець донесла до присутніх інформацію про те, що нині працівники фіскальної служби приходять із перевірками тільки до платників, котрі є у групі ризику, а значить у зоні посиленої уваги. Зокрема це ті, хто виплачує заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня, порушують строки перерахування податку на доходи до бюджету, чи просто не виплачують заробітну плату, тому мають величезні шанси очікувати позапланову податкову перевірку. Також, такі працедавці можуть очікувати з візитами фахівців із місцевих підрозділів Держпраці.

Під час таких спілкувань, працівники фіскальної служби спільно з роботодавцями не тільки намагаються розібратися у причинах виплати ними низької зарплати, а й допомогти віднайти можливості для її підвищення. Крім того, звернула увагу запрошених на наслідки, до яких можуть привести порушення мінімальних соціальних гарантій найманих працівників та порядку виплати заробітної плати роботодавцями.

 

Ви запитували - ми відповідаємо.

На сьогоднішній день є багато нарікань і скарг зі сторони платників податків щодо нарахування і сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ). З метою вирішення проблемних питань, проведено «гарячу лінію»  з начальником відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Марином Миколайовичем Гуменюком про нарахування та сплату ЄСВ суб’єктами підприємницької діяльності, в тому числі, які не здійснюють підприємницьку діяльність та знаходяться в стадії припинення.

– З якого моменту діє реєстрація фізичної особи-підприємця (ФОП)?

- Відповідно до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», реєстрація ФОП діє з моменту включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, тобто фізична особа відвідавши державного реєстратора, написавши у нього заяву, на наступний день рахується на обліку в податковій інспекції, як підприємець.

– Чим визначено обов’язок платника податків подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку та нараховувати, обчислювати і сплачувати податки та єдиний соціальний внесок?

– По результатам проведеної підприємницької діяльності ФОП має декларувати свої доходи, це передбачено статтею 16 Податкового кодексу України. Обов’язок платника податків подавати звітність до податкового органу за основним місцем обліку та нараховувати, обчислювати і сплачувати податки та єдиний соціальний внесок, що визначено статями 38,49 ПКУ та статтею 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

– Перебуваючи на обліку фізичні особи-підприємці яку систему оподаткування можуть обрати?

– ФОП для здійснення ними підприємницької діяльності можуть обрати загальну систему оподаткування чи спрощену систему оподаткування, яка передбачає вибір першої, або другої, або третьої групи єдиного податку.

– Чи повинні сплачувати ЄСВ підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та не отримують доходів?

–  Що стосується платників, які перебувають на загальній системі оподаткування та якими не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити  базу нарахування та нарахувати єдиний внесок. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Тобто, такі підприємці обов’язково сплачують ЄСВ у розмірі не менше розміру мінімального страхового внеску, незалежно від того чи займався  підприємницькою діяльністю чи ні, отримував дохід чи ні.

– Чи застосовуються фінансові санкції та які у разі несвоєчасної або не повної сплати єдиного внеску?

– Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Основним документом, який регулює єдиний внесок, є Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Відповідно до норм Закону №2464 у разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі ЄВ до платника застосовуються фінансові санкції.  Суми єдиного внеску, своєчасно не нараховані та не сплачені у строки встановлені законодавством є недоїмкою (боргом). У разі несвоєчасної сплати або сплати не в повному обсязі єдиного внеску, до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску. Окрім того, на суму боргу нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення. 

– Коли підприємницька діяльність вважається припиненою?

– Відповідно до Податкового кодексу України підставами для зняття з обліку у контролюючих органах є повідомлення чи документальне підтвердження державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення фізичної особи підприємця. Тобто, фізичні особи – підприємці втрачають статус підприємця лише з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.

– Що повинен ще зробити підприємець, щоб скасувати підприємницьку діяльність?

– У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності підприємець повинен подати до податкової інспекції сам за себе звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. При цьому термін сплати зобов’язань, визначених ФОП, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту, відповідно ЄСВ необхідно сплатити до дати подання Звіту.  

– Чи потрібно вчиняти якісь дії для закриття в податковій інспекції підприємницької діяльності?

– Так, зняття з обліку ФОП здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством  перевірок на закриття та проведення остаточних розрахунків з бюджетом.

Тому звертаю увагу громадян, які були зареєстровані підприємцями та вважають, що вони зняті з обліку, як ФОП, якнайшвидше, звернутися до податкової інспекції, для звірки та з’ясування  чи дійсно скасована чи лише припинена ваша підприємницька діяльність.

Також, закликаю суб’єктів підприємництва, звертайтеся до державного реєстратора, щоб закрити свою підприємницьку діяльність та припинити нарахування ЄСВ.    

Як отримати довідку про доходи через інтернет: з’явився новий сервіс

 

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України з’явився сервіс, який допоможе заповнити електронну декларацію про доходи без помилок. Про це повідомляє прес-служба Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області. 

Як стало відомо, скористатись новим сервісом можна через електронний кабінет. Він має назву «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків».

Відомості про доходи за допомогою сервісу зможуть отримати тільки фізичні особи. Щоб отримати інформацію в електронному вигляді, достатньо надати електронний цифровий підпис. Необхідно виконати такі кроки:

увійти до електронного кабінету на офіційному порталі Держфіскальної служби;

обрати акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК);

завантажити особистий електронний ключ з електронного носія чи персонального комп’ютера;

вказати пароль захисту та натиснути «Зчитати». Після завантаження ключа натиснути «Увійти»;

увійти до розділу «Заяви, запити для отримання інформації»;

обрати «Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків».

Далі з’явиться форма запиту, у якій слід заповнити поля, виділені блакитним кольором. Після заповнення слід натиснути «Підписати та надіслати». Процедура підпису аналогічна процедурі входу до особистого кабінету.

Після цього користувач зможе обрати форму надання інформації. Наприклад, повідомлення може бути надіслане до електронного кабінету. У ньому буде зазначена інформація про виплачені доходи та утримані податки, яку можна переглянути, зберегти або роздрукувати.

У ДФС зазначають, що інформація про доходи за повний 2018 рік буде доступна після 22 лютого. До 9 лютого триватиме звітування суб’єктами господарювання про виплачені громадянам доходи.

 

 

 

Начальник

Новоселицького управління

 

 

Я. ГАБОВДА

АНОНС «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ»

Увага, „гаряча лінія” у Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області

18 лютого 2019 року з 11.00 до 13 00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” з питань нарахування та сплати ЄСВ суб΄єктами підприємницької діяльності. На Ваші запитання за телефоном (037) 5-10-90 відповідатиме начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Новоселицького управління Марин Миколайович Гуменюк.

 

До Зведеного бюджету спрямовано 11 мільйонів ПДФО

 

За перший місяць цього року до Зведеного бюджету від платників податків Новоселиччини та Герцаївщини надійшло 11,3  млн. грн.  податку на доходи фізичних осіб. Це на 320 тис.грн. більше ніж за січень минулого року.

Так, місцеві бюджети отримали 8,48 млн. грн. ПДФО. До державного бюджету надходження ПДФО склали майже 2,82  млн. гривень.

 «Податок на доходи фізичних осіб залишається основним у структурі надходжень місцевих бюджетів, його питома вага в загальних надходженнях становить 64,3 відс. Тому, дуже важливим є дотримання кожним роботодавцем законодавства про працю, недопущення зменшення законодавчо встановленого розміру оплати праці, виплати заробітної плати «в конвертах», скорочення відрахувань до бюджету», - зауважила заступник начальника –начальник відділу доходів і зборів з юридичних осіб Наталія Габа.

 

У 2018 році скорочено податкового борг на 4 млн. грн.

 

Для забезпечення надходження заборгованих коштів, працівниками Новоселицького управління проводиться кропітка робота: здійснюються не лише заходи примусового стягнення, але й, зокрема, індивідуальні консультації з платниками податків щодо напрацювання шляхів виходу підприємства з кризової ситуації по несплаті податків. Відтак, за результатами відпрацювання боржників Новоселицького та Герцаївського районів, протягом 2018 року забезпечено скорочення минулорічного показника на 4153,2 тис. гривень.

В управлінні, зазначають, що із 16 направлених позовів до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок стягнення готівкових (безготівкових) коштів, станом на сьогоднішній день судами задоволено 15 позовів на загальну суму 2287,1 тис.. грн.(в т.ч. за позовами попередніх періодів.)

 

Повідомляє Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій  області .

 

На захист довкілля платниками екологічного податку спрямовано майже 63 тис. гривень

 

З  початку року на захист довкілля платники податків Новоселиччини та Герцаївщини спрямували 62,6 тис. гривень екологічного податку.   Зокрема, до місцевих бюджетів надійшло 34,4 тис.грн, решта 28,2 тис.грн.– до державного бюджету.

У Новоселицькому управлінні нагадують, відповідно до Податкового кодексу України базовим податковим звітним періодом для екологічного податку визначено календарний квартал. Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку за IV квартал поточного року є 11 лютого та 19 лютого 2019 року відповідно.

Платниками  екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;

- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.