Новоселицьке управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Новоселицьке управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Роз’яснення про вплив підвищення мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 року на пенсійне забезпечення певних категорій громадян

Відповідно до ухвалених Верховною Радою України змін до держбюджету з 1 вересня цього року мінімальна заробітна плата зросла з 4723 гривень до 5000 грн.

1.  Згідно з положеннями ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для осіб, які досягли 65-річного віку мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. З 01.09.2020 мінімальний розмір пенсії за віком вказаній категорії осіб складає 2000 гривень (5000 гривень х 40%). Такий розмір встановлюється за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.

Умови проведення перерахунку пенсій 65-річним пенсіонерам врегульовано також положеннями ч.3 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно з якими такий перерахунок проводиться непрацюючим особам.

Враховуючи законодавчі зміни, з 1 вересня перераховано пенсію понад 41 тисячі пенсіонерів Чернівецької області. Пенсії перераховані в автоматичному режимі без особистого звернення громадян. Середній розмір підвищення склав близько 40 гривень.

 

2.       Виходячи з нового розміру мінімальної заробітної плати, мінімальний розмір єдиного внеску з 01.09.2020 склав 1100 грн. У зв’язку з цим, важливо привертати увагу громадян на наступному:

2.1.    Сплата роботодавцями єдиного соціального внеску в сумі меншій за його встановлений мінімальний розмір, впливає на тривалість страхового стажу застрахованої особи і, як наслідок, може негативно позначитись при встановленні права працівника на пенсійне забезпечення або його розміру.

2.2.    Зростання мінімальної заробітної плати вплинуло на сума сплати єдиного внеску за договорами про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державне соціального страхування", в тому числі на суму одноразової його сплати за попередній період (в подвійному розмірі).

 

3.            При обчисленні коефіцієнта заробітної плати (доходу) за періоди сплати страхових внесків за застрахованих осіб, зазначених у пунктах 7, 8, 9 і 14 статті 11 цього Закону та за періоди, які включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, враховується мінімальний розмір заробітної плати. До таких осіб належать:

п. 7) особи, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, Службі безпеки України та службу в органах і підрозділах цивільного захисту;

п. 8) особи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, при усиновленні дитини;

п.9) один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, за дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства;

п. 14) непрацюючий інший з подружжя працівника дипломатичної служби, який перебуває за кордоном за місцем довготермінового відрядження такого працівника.

 

4. Зміна мінімального розміру заробітної плати з 01.09.2020 не вплинула на розмір пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пенсії у зв’язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які обчислюються виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, оскільки згідно з п.9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 №1210 (зі змінами), в формулі розрахунки таких пенсій передбачено застосування цього показника, встановленого законом на 1 січня відповідного року. Таким чином, відповідний перерахунок пенсій цієї категорії пенсіонерів може бути проведено з 01.01.2021, в разі доцільності.

 

 

Заступник начальника управління –

начальник відділу методології

та організації роботи з

 

обслуговування громадян                                                       Наталя НАЗАРЕНКО

 

ВЕБПОРТАЛ ДОПОМАГАЄ ЗАОЩАДИТИ ВАШ ЧАС

Одним із найбільш популярних завдяки  зручності, простоті та доступності дистанційних сервісів є вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. За його допомогою можна вирішити більшість питань пенсійного забезпечення, залишаючись удома.

ВИ МОЖЕТЕ:

 • звернутись із заявою про призначення чи перерахунок пенсії;
 • замовити виготовлення пенсійного посвідчення, в тому числі електронного;
 • отримати довідки та інші документи, достовірність яких підтверджується QR-кодом (ОК-5, ОК-7, довідку про розмір пенсії, відомості про виплачену заробітну плату, сплачені страхові внески, набутий страховий стаж та інші);
 • перевірити дані про трудову діяльність у розділі «Електронна трудова книжка»;
 • здійснити попередній розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор»;
 • внести зміни чи уточнення персональних даних в Реєстрі застрахованих осіб;
 • активувати послугу безкоштовного СМС-інформування з питань пенсійного забезпечення та отримати багато інших корисних послуг.

 

НА ВЕБПОРТАЛІ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ПРАЦЮЄ «ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ РОБОТОДАВЦЯ»

Зручний формат отримання корисної інформації пропонує сучасний електронний сервіс «Кабінеті страхувальника». Роботодавець без зайвих зусиль, не виходячи з офісу, зможе отримати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, зокрема щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, зауваження до звітності, а також формувати електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.

Останніми з розроблених сервісів на вебпорталі, якими може скористатися роботодавець є можливість сформувати звернення на подачу скан-копій трудової книжки працівника, підписати його кваліфікованим електронним підписом і надіслати на розгляд до Пенсійного фонду України.

В опціях «Листки непрацездатності» та «Заяви-розрахунки» передбачено можливість пошуку та перегляду листків непрацездатності застрахованих осіб, які працюють у страхувальника по трудовій книжці, а також можливість перегляду та формування заяв-розрахунків. 

Для того, аби стати користувачем «е-кабінету» роботодавця, потрібно увійти на вебпортал  Пенсійного фонду України https://portal.pfu.ua  за допомогою кваліфікованого електронного підпису або Інтегрованої системи електронної ідентифікації GOV ID.

Заощаджуйте свій час за допомогою електронних технологій, оперативно у зручний спосіб отримуючи максимум корисної інформації.

Тут можна: переглядати дані звітності щодо сплати ЄСВ, самостійно отримувати електронні довідки щодо страхового стажу і розміру заробітної плати працівників, інформацію з Електронного реєстру листків непрацездатності для здійснення розрахунків виплат за лікарняними листами, формувати й роздруковувати заяви-розрахунки та почерпнути багато іншої корисної інформації.

 

 

ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ – КЛЮЧ ДО БАГАТЬОХ МОЖЛИВОСТЕЙ

Кожний пенсіонер при оформленні документа, який підтверджує його статус, самостійно обирає зручний для себе формат посвідчення: у звичайному паперовому вигляді або ж сучасного зразка – у формі пластикової картки.

Електронне пенсійне посвідчення – це пластикова картка, яка поєднує в собі банківську картку, на яку надходять пенсійні виплати, і посвідчення особи з відповідними персональними даними. Пенсійний документ нового зразка відкриває перед своїм власником багато зручних можливостей, оскільки містить електронний цифровий підпис, що дозволяє  повноцінно користуватись усім спектром електронних сервісів Пенсійного фонду та інших органів влади.

Переваги електронного пенсійного посвідчення очевидні: це зручність та практичність, надійна захищеність персональних даних та коштів, багатофункціональність та широкі можливості використання державних електронних сервісів.

Отримати електронне пенсійне посвідчення може кожний охочий  пенсіонер – і той, хто щойно оформляє пенсію, і той, кому пенсію вже призначено раніше. Наявне паперове посвідчення можна замінити на документ нового електронного зразка. Водночас перехід на електронний формат посвідчення не є обов’язковим, раніше видані посвідчення залишаються чинними. Майбутні пенсіонери можуть отримати ЕПП при зверненні за призначенням пенсії «в один дотик» на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду, обравши такий формат документа у відповідному полі анкети.

Після завершення карантину за електронним пенсійним посвідченням можна звернутися до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання та подати заяву. Заява формується автоматично із даних, наявних у базі Пенсійного фонду. Пенсіонерові необхідно її лише підписати.

«ПЕНСІЙНИЙ КАЛЬКУЛЯТОР» – ПЕРЕВІР РОЗМІР МАЙБУТНІХ ВИПЛАТ, НЕ ВИХОДЯЧИ З ДОМУ!

 

В особистому кабінеті застрахованої особи на вебпорталі Пенсійного фонду функціонує послуга із автоматичного розрахунку прогнозованого розміру пенсій «Пенсійний калькулятор», який надає можливість введення даних для розрахунку прогнозованого розміру пенсії за віком та загального стажу.

 

Сервіс «Пенсійний калькулятор» відображається в центрі екранної форми особистого кабінету застрахованої особи. Покроковий опис дій для розрахунку пенсії висвітлено в правому верхньому кутку меню – кнопка «Інструкція».

 

Звертаємо увагу, автоматично завантажуються дані для обчислення страхового стажу і заробітної плати, які наявні в Реєстрі застрахованих осіб, та надається можливість ручного внесення даних про періоди роботи із трудової книжки та інших документів про стаж, а також заробітної плати до 2004 року для подальшого їх використання при розрахунку орієнтованого розміру пенсії та стажу в перспективі.

 

Програма автоматично підсумує періоди трудової діяльності та визначить загальний страховий (трудовий) стаж із точністю до одного дня. Аналогічно до того, як це робиться під час призначення пенсій в органах Пенсійного фонду.

 

Після розрахунку пенсії користувачу надається сума розрахованої пенсії та протокол розрахунку на дату звернення.

 

Щоб відчути переваги нових Е-сервісів достатньо стати користувачем вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) та почати отримувати онлайн-послуги в будь-який час та будь-де.

 

 

КОРИСТУЙТЕСЬ ПОСЛУГОЮ «АВТОМАТИЧНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ»

 

Пенсійний фонд України запровадив е-послугу – автоматичне призначення пенсії.

Пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку.  Додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду не потрібно.

 

А для користувачів, які ще не є пенсіонерами, сервіс дозволяє надати усю необхідну інформацію для призначення пенсії завчасно.

 

Як це працює?

 

Користувачу, який не є пенсіонером, потрібно авторизуватися на порталі Фонду за допомогою КЕП. Після цього потрібно заповнити анкету. Додати скановані копії документів. Підписати заяву КЕП та надіслати її до органу ПФУ.

 

Документи, що підтверджують трудову діяльність (трудову книжку, документи про навчання, військову службу тощо), можна подати завчасно. Трудову книжку може подати як роботодавець, так і сам користувач. До речі, Пенсійний фонд України розпочав роботу щодо запровадження електронної трудової книжки.

 

Після опрацювання заяви на автоматичне отримання пенсії користувач отримає повідомлення про автоматичне призначення пенсії, дату та розмір виплат.

 

СМС-ІНФОРМУВАННЯ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Задля покращення інформування населення щодо пенсійного забезпечення та пенсійного страхування Пенсійним фондом України впроваджені інформаційні розсилки для інформування громадян за допомогою СМС-повідомлень.

 

Усі пенсіонери, які бажають отримувати повідомлення в такий спосіб, можуть засобами мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків. За допомогою смс-повідомлень пенсіонерам, за потреби, надсилаються запрошення відвідати територіальний орган Пенсійного фонду України для підтвердження або з’ясування необхідних даних.

 

Варто зазначити, що сервіс є абсолютно безкоштовним і може бути корисним кожному.

 

Активувати послугу смс-інформування можна двома шляхами:

 

1. особисто звернутися до територіальних управлінь Пенсійного фонду України і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду отримання смс-повідомлень від пенсійної служби;

2. за допомогою кваліфікованого електронного підпису увійти до особистого кабінету на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України в розділі «Налаштування» і, відкривши вкладку «Дистанційне інформування», поставити позначку навпроти тексту «Надаю згоду на отримання інформації від ПФУ на номер мого мобільного телефону».

 

ДОДАТОК «ПЕНСІЙНИЙ ФОНД» В МОБІЛЬНОМУ ТЕЛЕФОНІ

Хочете мати доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України будь-де та будь-коли? Завантажуйте мобільний додаток “Пенсійний фонд” на свій смартфон та заходьте до особистого кабінету на вебпорталі Пенсійного фонду України.

Мобільний додаток дозволяє подати заяву на призначення або перерахунок пенсії, запит для внесення змін до пенсійної справи, отримати та завантажити електронні документи з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, одержувати та переглядати повідомлення від Пенсійного фонду України, відстежувати стан опрацювання звернень до Пенсійного фонду України.

Версії мобільного застосунку для пристроїв з операційними системами Android та IOS розміщені в Google Play та AppStore відповідно.

 

«ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА» – ЗРУЧНИЙ СЕРВІС ДЛЯ КОЖНОГО

 

Пенсійним фондом України на вебпорталі електронних послуг створено онлайн-сервіс «Електронна трудова книжка», який дає змогу громадянам переглядати відомості про свою трудову діяльність.
В «Електронній трудовій книжці» інформація відображатиметься про всі трудові відносини працівника за даними поданих звітних відомостей роботодавця та про сплачені страхові внески з 1998 року.
Дані про трудову діяльність до 1998 року потрібно внести у вигляді сканованих копій документів засвідчених кваліфікованим електронним підписом (КЕП).
Щоб передати скан-копії паперової трудової книжки до Пенсійного фонду України для внесення даних до Реєстру застрахованих осіб необхідно увійти в персональний кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua/ за допомогою КЕП та у розділі «Комунікації з ПФУ» обрати сервіс «Відомості про трудові відносини». Далі завантажити скановані файли трудової книжки, натиснувши кнопку «Додати файл». Після завантаження надати згоду на обробку персональних даних, підписати КЕП та відправити в ПФУ.
Після оцифрування відповідальною особою органу Пенсійного фонду України, наданих сканованих копій документів, дані трудової книжки будуть відображатись в розділі «Записи трудової книжки», а надані скан-копії в розділі «Скан-копії трудової книжки».   

Відтак, у разі втрати паперової трудової книжки не потрібно буде витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі.

Користуйтеся онлайн-сервісами Пенсійного фонду в період оголошеного в Україні карантину, не виходячи з дому, в будь-який зручний для Вас час!

 

 

 

Відкритість для людей – головний принцип роботи Пенсійного фонду

Пенсійна служба відкрита і доступна для кожного

Питання пенсійного забезпечення важливе для кожної людини. Для того, щоб громадяни могли своєчасно оформити та отримати заслужену, справедливу пенсію, працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області докладають максимум зусиль, сумління і професійного досвіду, а також активно впроваджують (використовують)  новітні технології, які сприяють оперативності та комфортності надання послуг. Наша робота спрямована на те, щоб кожен пенсіонер отримував гідне пенсійне забезпечення, а той, хто наближається до пенсійного віку, зміг ґрунтовно та своєчасно підготуватись до його призначення.

Відкритість пенсійної служби перед громадськістю – основоположний принцип роботи буковинських пенсійників. Ми завжди на зв’язку із вами як  в інформаційному просторі, так і через засоби дистанційного спілкування, готові за першого звернення допомогти вирішити питання, які вас хвилюють, надати необхідні роз’яснення, допомогти корисними порадами. Оперативні повідомлення про законодавчі нововведення, роз’яснення важливих питань пенсійного забезпечення та інша актуальна інформація постійно публікуються у засобах масової інформації, висвітлюються в теле- та радіоефірах, соціальних мережах. Отримати кваліфіковану консультаційну допомогу та вирішити пенсійні питання можна у сервісних центрах Пенсійного фонду в області, які забезпечують інклюзивне обслуговування за європейськими стандартами та облаштовані з урахуванням потреб різних категорій громадян, особливо тих, котрі мають вади здоров’я.  Ми створили максимально комфортні умови обслуговування, з увагою і повагою ставимось до кожного відвідувача, стараємось оперативно вирішити питання, з якими до нас звертаються люди. На жаль, трапляються ситуації, які змушують змінити звичний устрій та призвичаюватись до життя й роботи за новими правилами. Карантинні заходи, запроваджені у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції, частково обмежили можливості нашого з вами спілкування, але лише стосовно особистих звернень громадян до сервісних центрів. Сподіваємось, ця тимчасова обставина не створить для буковинців особливих незручностей,  адже пенсійна  служба не припиняла своєї роботи і продовжує активно працювати, забезпечуючи стабільність фінансування пенсійних виплат, своєчасно здійснюючи нарахування й перерахунки пенсій, оперативно інформуючи громадськість з актуальних питань пенсійного забезпечення і надаючи фахові консультації громадянам, тимчасово зосередивши спілкування на дистанційному форматі.

Отож, незважаючи на обставини, сьогодні можна оперативно отримати необхідну консультацію чи інші послуги з соціального та пенсійного забезпечення за допомогою широкого спектру дистанційних сервісів, які мають чимало переваг. В першу чергу, з огляду на нинішню ситуацію, це безпечно для здоров’я, адже скористатись ними можна не виходячи з дому, уникнувши таким чином зовнішніх небезпек. По-друге, це швидко і зручно: завдяки відсутності потреби  відвідання пенсійної установи можна значно заощадити час та вирішити потрібне питання просто сидячи удома на дивані. А ще це сучасно – використання новітніх технологій сприяє підвищенню якості життєвого рівня, оперативності отримання інформації та спрощенню процесів вирішення різноманітних завдань. Навіть таке важливе питання, як призначення пенсії, тепер легко вирішити у дистанційному форматі, не відвідуючи установи Пенсійного фонду, шляхом подання заяви та сканованих копії необхідних документів через вебпортал електронних послуг – призначення пенсії відбувається в автоматичному режимі.

Якщо у вас виникла потреба в роз’ясненні питань пенсійного забезпечення, звертайтесь до фахівців пенсійної служби через відеозв’язок pens_novosel, телефонуйте на гарячу лінію 5-07-98 , пишіть на електронну пошту [email protected]. Адреси та номери телефонів усіх сервісних центрів області легко можна знайти на інформаційній сторінці Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області https://www.pfu.gov.ua/cv/golovne-upravlinnya-pensijnogo-fondu-ukrayiny-v-chernivetskij-oblasti/ у розділі «Контакти».

Широкий спектр сучасних послуг пропонує вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України: від перегляду персональних відомостей з Державного реєстру застрахованих осіб до звернення за призначенням пенсії в електронному форматі. Портал надає можливості отримання корисної інформації не тільки для нинішніх та майбутніх пенсіонерів, а й для застрахованих осіб, роботодавців та інших категорій населення, допомагає з’ясувати важливі питання навіть незареєстрованим користувачам. Ознайомитись зі свіжими новинами, повідомленнями з актуальних питань пенсійного забезпечення та фаховими роз’ясненнями важливих аспектів пенсійного законодавства можна на інформаційній сторінці Головного управління https://www.pfu.gov.ua/cv/ яка постійно оперативно оновлюється цікавою й змістовною інформацією у доступному викладі. Приєднуйтесь до нас у мережі Facebook https://www.facebook.com/cv.pfu.gov.ua/, діліться своїми враженнями, висловлюйте свої думки, подавайте ідеї та пропозиції, запитуйте про те, що вас цікавить.

Ми відкриті для вас і завжди на зв’язку – попри будь-які обставини.

 

У зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати перераховано пенсії 65-річним буковинцям

Відповідно до ухвалених  Верховною Радою України змін до держбюджету, з 1 вересня цього року мінімальна заробітна плата зросла  з 4723 гривень до 5000 грн.

Згідно з положеннями ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", для осіб, які досягли 65-річного віку, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Такий розмір пенсії встановлюється за наявності у чоловіків не менше 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.

Враховуючи законодавчі зміни,  з 1 вересня перераховано пенсії понад 41 тисячі буковинців. Перерахунок здійснено в автоматичному режимі без потреби особистого звернення громадян. Середній розмір підвищення склав близько сорока гривень.

 

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

Зміна прожиткового мінімуму з 1 липня 2020 року – підстава для перерахунку пенсій

Пенсійний фонд України провів перерахунок пенсійних виплат з 1 липня 2020 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1638 грн до 1712 грн.

Для непрацюючих пенсіонерів зріс розмір мінімальної пенсії за віком, доплати за понаднормовий стаж.

Незалежно від того, працює особа, чи ні, збільшилися розміри встановлених до пенсій надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги перед Україною, інші доплати, які базуються на величині прожиткового мінімуму.

Розмір підвищення пенсії за результатами перерахунку залежить від того, які складові входять до пенсійної виплати, що обчислюється від прожиткового мінімуму.

Перерахунок проведено в автоматичному режимі. Виплата перерахованих пенсій розпочалась з 4 липня.

 

Запрацював новий сервіс автоматичного призначення пенсій

Пенсійний фонд України запровадив нову е-послугу – автоматичне призначення пенсії.

Відтепер пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. Додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду не потрібно.

А для користувачів, які ще не є пенсіонерами, сервіс дозволяє надати усю необхідну інформацію для призначення пенсії завчасно.

Як це працює?

Користувачу, який не є пенсіонером, потрібно авторизуватися на порталі Фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Після цього потрібно заповнити анкету. Додати скановані копії документів. Підписати заяву КЕП та надіслати її до органу ПФУ.

Документи, що підтверджують трудову діяльність (трудову книжку, документи про навчання, військову службу тощо), можна подати завчасно. Трудову книжку може подати як роботодавець, так і сам користувач. До речі, Пенсійний фонд України розпочав роботу щодо запровадження електронної трудової книжки.

Після опрацювання заяви на автоматичне отримання пенсії користувач отримає повідомлення про автоматичне призначення пенсії, дату та розмір виплат.

Незабаром послуга буде доступна також користувачам, які не мають КЕП. Вони зможуть авторизуватись через BankID або Інтегровану систему електронної ідентифікації (id.gov.ua).

 

У ногу з часом: «Пенсійний кур’єр» тепер доступний в електронному форматі

Улюблене пенсійне видання тепер можна передплатити в електронному форматі та читати зі свого ноутбука, планшета чи смартфона у зручний для себе час, не очікуючи доставки газети листоношею.

З огляду на обмежені у зв`язку з карантином можливості оформлення передплати на поштових відділеннях уже з початку липня цього року відкрито електронний доступ до контенту газети. «Пенсійний кур’єр» тепер можна читати не тільки в друкованому вигляді, а й у режимі онлайн, передплативши електронну версію на сайті https://journals.ua/

Користуйтесь сучасними можливостями оперативного отримання інформації, щоб постійно бути в курсі свіжих новин та дізнаватись багато цікавого й корисного.

 

З 1 липня запрацював новий сервіс від Пенсійного фонду України

З 1 липня Пенсійний фонд України впровадив нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсії.

Пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду.

Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно  та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних.

Послуга надається засобами вебпорталу з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Користувач, який не є пенсіонером та який авторизувався на вебпорталі Фонду за допомогою КЕП:

- заповнює атрибути анкети (заяву; загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адресу проживання та реєстрації; дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення);

- додає скановані копії документів (обов’язкові та ті, які  вважає за необхідне надати) для підтвердження його права на певні доплати та пільги);

– підписує анкету-заяву КЕП та надсилає її до органу Фонду.

За результатами опрацювання анкети – заяви користувач отримає інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір пенсії за допомогою СМС повідомлення, засобами вебпорталу та через мобільний додаток.

 

Легалізація зайнятості необхідна як працівникам, так і роботодавцям!

Неформальна зайнятість сільського населення – явище, на жаль, досить поширене та має негативні наслідки – відсутність соціального захисту сьогодні та набутого страхового стажу для призначення пенсійної виплати при досягненні пенсійного віку.

Пенсійна служба краю, у період активного проведення сільськогосподарських робіт, в чергове наголошує сільському населенню наполегливо вимагати від роботодавця узаконення трудових відносин. Адже крім тимчасових нелегальних заробітків вам необхідно подумати про своє соціальне та пенсійне забезпечення.

Праця без офіційного працевлаштування позбавляє трудових прав, соціальних гарантій (оплачуваної відпустки та страхових виплат у разі хвороби, безробіття, нещасного випадку) та права на пенсійне забезпечення. Незадекларований працівник не матиме можливості захистити свої права у разі конфлікту з роботодавцем.

У віддалених від районного та обласного центру населених пунктах, де практично немає роботи, недобросовісні фермери в період сільськогосподарських робіт винаймають дешеву робочу силу без документального оформлення трудових відносин та виплачують їм заробітну плату  “в конверті”. У зв’язку з цим, бюджет недоотримає належні суми у вигляді податків та інших обов’язкових платежів, які в подальшому спрямовувалися б на фінансування видатків соціальної сфери, будівництва доріг та інфраструктури, а громадяни втрачають соціальний захист, гарантований Конституцією України.

Отож, вкотре звертаємося до свідомості керівників, власників будь-яких бізнесових структур та фізичних осіб-підприємців! Ухилення від сплати податків та зневага до працівників – це шлях до самознищення власного бізнесу та злиденна старість громадян, які зараз своєю працею приносять вам прибуток!

 

Запорукою гідних пенсійних перспектив в майбутньому є висока, офіційно задекларована заробітна плата

Тільки повна зайнятість та гідний рівень оплати праці спроможні забезпечити працюючим особам соціальний захист сьогодні та спокійну старість в майбутньому, адже розмір соціальних і пенсійних виплат напряму залежать від набутого страхового стажу й розміру офіційно задекларованої заробітної плати.

Нелегальні трудові відносини позбавляють працівника можливості захистити свої права й розраховувати на гідне пенсійне забезпечення в майбутньому. Варто зауважити, що згода на офіційну «мінімалку» також негативно впливає на майбутнє пенсійне забезпечення, оскільки передбачає мінімальний коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні розміру пенсії. На жаль, сьогодні в Чернівецькій області 49,3 тисячі офіційно працюючим особам роботодавці нараховують заробітну плату менше або на рівні законодавчо визначеного мінімального розміру, таким чином позбавляючи їх гідних пенсійних перспектив. Такі працівники в майбутньому можуть розраховувати хіба що на мінімальний розмір пенсії.

Розуміємо, що робота в умовах карантинних заходів внесла свої, не зовсім позитивні, корективи у розвиток бізнесу. Однак, закликаємо роботодавців бути відповідальними за долю людей, які у них працюють, адже, офіційне працевлаштування та достойна оплата праці – не лише вимога законодавства, а перш за все – це гарантія прав найманого працівника на соціальне і пенсійне забезпечення та запорука процвітання бізнесу для роботодавців.

 

Чому зручно користуватися Електронним пенсійним посвідченням?

Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) – це пластикова картка, яка поєднує функції пенсійного посвідчення та банківської платіжної картки, містить електронну інформацію про власника та електронний підпис. Отримати електронне пенсійне посвідчення може кожен охочий пенсіонер – і той, хто щойно оформляє пенсію, і той, кому пенсію вже призначено раніше.

Перевагами ЕПП є:

· отримання пенсійних виплат;

· сплата комунальних послуг онлайн;

· оплата товарів через термінали в магазинах чи аптеках, або ж через мережу Інтернет;

· контроль руху коштів на рахунку.

Авторизувавшись на вебпорталі Пенсійного фонду пенсіонер може онлайн замовити ЕПП. Для цього в Особистому кабінеті потрібно натиснути на пункт «Заява на призначення пенсії» і в анкеті, що з’явиться після цього, в пункті «Бажаєте отримати пенсійне посвідчення» обрати «Електронне», заповнивши відповідні поля.

Маючи електронне посвідчення пенсіонер може отримувати відомості з власної пенсійної справи, дізнаватися про здійснені нарахування та перерахунки, подавати заяви і звернення, запити на формування потрібних довідок та отримувати їх в електронному вигляді, тобто користуватись усім спектром наявних послуг, які надає вебпортал, без необхідності відвідування сервісного центру пенсійної служби.

 

До уваги пенсіонерів!

Для уникнення пенсійних переплат та наступного повернення отриманих коштів просимо своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про прийом на роботу (реєстрацію підприємницької діяльності), звільнення з роботи (припинення підприємницької діяльності), виїзд за кордон на постійне місце проживання та інші обставини, що можуть вплинути на пенсійне забезпечення.

 

Обрахунок листків тимчасової непрацездатності, відомості про страховий стаж та розмір заробітної плати можна дізнатися в «Кабінеті страхувальника»

Оперативно отримати потрібну інформацію для забезпечення соціальних прав працівників роботодавці можуть в Кабінеті страхувальника на вебпорталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/). Тут, зокрема, можна отримати дані для обрахунку листків тимчасової непрацездатності, відомості про страховий стаж та розмір заробітної плати. У Кабінеті також містяться дані звітності зі сплати єдиного соціального внеску, отож роботодавець може бачити зауваження до своїх звітів та рекомендації щодо усунення неточностей і своєчасно це виконати.

Отримуйте потрібну інформацію через сервіси Пенсійного фонду, щоб заощадити час і вберегти своє здоров`я та здоров`я своїх працівників.

 

Коротко про головне

1.      Шановні краяни! Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області вкотре закликає вас завчасно дбати про своє майбутнє. Пам’ятайте, що тільки легальні трудові відносини і оплата праці здатні забезпечити гідне матеріальне забезпечення після виходу на заслужений відпочинок. Не погоджуйтесь на тіньові умови праці й мізерну її оплату,  вимагайте від своїх роботодавців гідних заробітків, прозорого їх декларування та своєчасної сплати страхових внесків. Ваше майбутнє – у ваших руках!

2.      Шановні працедавці! Усвідомте свою відповідальність за працівників та легалізуйте трудові відносини відповідно до чинного законодавства, адже допуск працівника до роботи без оформлення трудових відносин, оформлення неповного робочого дня за умови повної зайнятості – це грубе порушення законодавства про працю, яке передбачає застосування до порушників суттєвих штрафних санкцій.

3.      Звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через вебпортал електронних послуг Фонду. Сервіс передбачає подання документів дистанційно в електронному вигляді, що дозволяє заощадити ваш час (http://portal.pfu.gov.ua)

4.      До уваги фізичних осіб-підприємців! Наявність недоїмки зі сплати страхових або єдиного внесків унеможливлює зарахування періодів роботи до страхового стажу в повному обсязі, внаслідок чого приватний підприємець ризикує залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат. Тому закликаємо усіх представників малого і середнього бізнесу: розрахуйтеся з боргами зі сплати страхових та єдиного внесків! Це забезпечить вам право на отримання пенсійних виплат при набутті необхідного страхового стажу та віку.

5.      Нагадуємо представникам малого і середнього бізнесу про необхідність сплати єдиного внеску не тільки за найманих працівників, а й за себе як за підприємця. Від повноти сплати обов’язкових платежів залежать зарахування страхового стажу та розмір майбутніх пенсійних виплат. Дбайте замолоду про свій матеріальний достаток у старості!

6.      Однією з можливостей зарахування до страхового стажу періодів, в які особа не була застрахованою, є добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. 

7.      Шановні краяни! Заздалегідь подбайте про підготовку документів для призначення пенсії! За декілька місяців до досягнення пенсійного віку варто звернутися до сервісного центру Пенсійного фонду   за місцем реєстрації для попередньої правової оцінки документів.

8.      Шановні пенсіонери! Нагадуємо про важливість своєчасно повідомляти Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про звільнення з роботи або працевлаштування, а також про початок та припинення підприємницької діяльності.

 

 

Увага! Змінюється графік роботи пенсійної служби краю на період дії карантину

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, територіальні органи Пенсійного фонду України з 24 червня поточного року змінюють графік роботи.

 

Режим роботи пенсійної служби наступний:

Понеділок, вівторок, середа, четвер – з 10.00 год. до 19.00 год. (обідня перерва з 14.00 до 14.45 год.);

П’ятниця – з 10.00 год. до 17.45 год. (обідня перерва з 14.00 до 14.45 год.).

 

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Роботодавцю на замітку

 «Кабінет страхувальника» – швидкий та зручний спосіб отримання інформації та послуг на вебпорталі Пенсійного фонду України. Тут роботодавець може переглянути дані звітності щодо сплати ЄСВ, самостійно отримати електронні довідки щодо працівників, їхнього страхового стажу та розміру заробітної плати для здійснення розрахунків виплат за лікарняними листами тощо.

Аби стати користувачем е-кабінету роботодавця, потрібно увійти на вебпортал, використовуючи кваліфікований електронний підпис; через BankID або за допомогою мобільного додатку «Пенсійний фонд». Ознайомитись з детальною інструкцією щодо реєстрації можна за посиланням https://portal.pfu.gov.ua в інформаційному полі головного меню «Як зареєструватися».

 

Отримати довідки можна онлайн

Достовірність всіх довідок, сформованих на вебпорталі Пенсійного фонду України, підтверджується QR-кодом. Перевірити довідку з QR-кодом можна виконавши такі дії:

1. Увійти до розділу «Верифікація виданих документів» (у верхньому меню вебпорталу).

2. Увести перевірочний код документа, що міститься під QR-кодом.

3. Натиснути на пункт «Отримати код підтвердження».

4. На телефон запитувача надійде SMS з кодом підтвердження.

5. Увести код у поле «Пароль з SMS».

6. Натиснути «Отримати документ».

7. У полі попереднього перегляду має з’явитися документ на підтвердження того, що довідку видав Пенсійний фонд України.

Нагадуємо, що для отримання довідок немає потреби відвідувати органи Пенсійного фонду.

 

Дистанційно – швидко, зручно, ефективно!

Буковинці онлайн, тобто дистанційно, без особистого відвідування сервісних центрів, можуть вирішити питання, пов’язані з нарахуванням, виплатою пенсій, отриманням довідок, консультацій, роз’яснень.

Так, роботодавець, скориставшись «кабінетом страхувальника» на вебпорталі Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua), має можливість отримати необхідну інформацію щодо своїх працівників, які перебувають у трудових відносинах зі страхувальником, про їх страховий стаж та розмір заробітної плати для здійснення нарахувань виплат за лікарняними листами. А саме, страхувальник може замовити та отримати в електронному вигляді  з QR-кодом «Довідку про трудовий та страховий стаж» (за період з 2004 року) та довідку за формою ОК-7 (з 2011 року та лише за період перебування у трудових відносинах з даним роботодавцем). Також, можливо переглянути дані звітності щодо сплати ЄСВ та стан розрахунків зі сплати ЄСВ.

Також, вирішити пенсійні питання дистанційно, не виходячи з дому, можуть і застраховані особи та пенсіонери, отримуючи необхідну інформацію через «особистий кабінет» на вебпорталі Пенсійного фонду України.

 

Правильно формуйте звітність

Актуальним питанням пенсійного забезпечення громадян є накопичення в Пенсійному фонді України інформації про стаж, заробітну плату та сплачені внески за кожну застраховану особу, що є підтвердженням участі людини в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Проте, мають місце випадки, коли роботодавці допускають помилки у звітності, що вноситься до Реєстру застрахованих осіб, що призводить до втрати страхового стажу застрахованими особами та порушення їх конституційного права на його зарахування.

Пенсійна служба краю звертається до роботодавців: правильно формуйте звітність! Адже подання звітності з помилками та не виправлення цих помилок, приводить до того, що інформація про заробіток (дохід), стаж, періоди трудових відносин, сплату внесків, в розрізі їхніх працівників, не потрапляє до їх персональних карток, а це є порушенням права громадянина на гідну пенсію в майбутньому!

 

Отримуйте консультації не виходячи з дому

Якщо у вас виникли запитання щодо пенсійного забезпечення, звертайтесь до фахівців пенсійної служби через відеозв’язок – таким чином зможете отримати фахові консультації не виходячи з дому. Це особливо актуально у період обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню небезпечної інфекції. Сподіваємось, невдовзі загроза мине і життя увійде у звичне русло. Бережіть себе, зберігайте спокій і залишайтеся удома, а якщо у вас виникли питання, то звертайтесь на відеозв’язок  info_pfu

Відеоадреси сервісних центрів Головного управління можна знайти за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/cv (у розділі «КОНТАКТИ»).

 

Шановні роботодавці! Будьте відповідальними за долю людей, які у вас працюють!

З метою зменшення податкового навантаження, серед роботодавців простежується практика укладання з працівниками на постійній основі договорів цивільно-правового характеру замість трудових. Відповідно до законодавства цивільно-правовий договір застосовується для реалізації визначених обсягів, найчастіше разових робіт, після виконання яких, дія його припиняється. За таким договором не виплачується щомісячна зарплата, а здійснюється винагорода за конкретно виконану роботу (надані послуги).

На практиці, роботодавці часто укладають цивільно-правові договори з особами для виконання роботи штатних працівників, що позбавляє їх права на щорічну відпустку, соціальну відпустку у зв’язку із вагітністю та пологами, оплату тимчасової непрацездатності чи соціальних виплат у разі нещасних випадків на виробництві.

Крім цього, здійснюючи виплату працівнику за таким договором у розмірі меншому, ніж законодавчо встановлений мінімум, роботодавець не має обов’язку нараховувати єдиний соціальний внесок, виходячи із мінімальної заробітної плати відповідно до вимог частини п’ятої статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Зазначене в подальшому може вплинути на набуття такою особою необхідного страхового стажу для призначення пенсії, оскільки до страхового стажу зараховуються місяці, за які у повному обсязі сплачено страхові (єдиний) внески, не нижче встановленого законом мінімального розміру.

Пенсійна служба області наполегливо закликає роботодавців будувати трудові відносини на засадах ділової порядності, оформляючи з найманими працівниками трудові договори, справедливо оплачуючи їхню працю та щомісячно сплачуючи єдиний внесок у розмірі, не меншому за мінімальний.

 

Майбутня пенсія напряму залежить від соціальної стабільності

Ми звикли скаржитися на погані дороги, медичне обслуговування, забезпеченість загальноосвітніх закладів, малі розміри пенсійних виплат, однак не замислюємося звідки беруться кошти, які спрямовуються на фінансування витрат для їх утримання.

Безпосередньо левову долю у надходженнях до бюджету Пенсійного фонду становлять надходження від єдиного соціального внеску, базою нарахування якого є фонд оплати праці працівників, зайнятих на підприємствах, установах, організаціях та у фізичних осіб-підприємців. Мінімізація роботодавцями заробітної плати працівників та їх зайнятості впливає не лише на надходження платежів до бюджету Пенсійного фонду, які спрямовуються на здійснення пенсійних виплат, а й на набуття страхового стажу працівників, необхідного для отримання соціальних та пенсійних виплат, а також на розмір пенсійної виплати при досягненні пенсійного віку.

Шановні громадяни нашого краю! Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення належного рівня свого майбутнього, вимагайте від роботодавців легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору та відповідної, гідної Вас, заробітної плати. У разі відмови роботодавця, кожен громадянин має право звернутися до контролюючих органів для захисту своїх конституційних прав.

Шановні роботодавці! Легалізуйте зайнятість працівників та забезпечте відповідний рівень оплати їх праці. Це дозволить зняти соціальну напругу серед населення та забезпечить кожному працюючому реальну соціальну захищеність.

 

Соціальна небезпека нелегальної зайнятості

Однією з актуальних проблем сьогодення є соціальний захист населення. Та у розумінні більшості громадян ця тема стосується виключно пенсіонерів або осіб з інвалідністю. Навряд чи будь-хто з молоді погодиться віднести себе до категорії незахищених чи малозахищених верств населення. Однак, якщо аналізувати сучасний стан ринку праці та зайнятості населення, то саме осіб працездатного віку можна віднести до цих категорій.

Погоджуючись на неофіційні умови праці, особи втрачають не тільки  страховий стаж і соціальний захист, а й право на гідну пенсію в майбутньому. Для працівників розмір заробітку, що не перевищує мінімальний, впливає на набуття ними страхового стажу, необхідного для призначення пенсій та допомог. А до настання пенсійного віку, у разі нелегальної зайнятості, вони ще й позбавляють себе низки соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Крім цього, ризикує і сам роботодавець, оскільки чинним законодавством передбачені чималі суми штрафу за недотримання мінімальних гарантій з оплати праці (допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі виконання роботи упродовж повного робочого часу).

 

Потурбуйтесь про безпеку своїх рідних – допоможіть освоїти сучасні пенсійні онлайн-сервіси

Сьогодні дистанційний формат отримання пенсійних послуг – найкращий спосіб вирішити потрібне питання та вберегти себе від ризику захворювання.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області звертається до молоді із проханням допомогти рідним та знайомим оволодіти сучасними пенсійними онлайн-сервісами. Вони спрощують взаємодію громадян з пенсійною службою краю, заощаджують час, забезпечують максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Дотримуймося заходів безпеки, щоб не провокувати захворюваності та прискорити повне завершення карантину.

 

Кваліфікований електронний підпис – просто і зручно!

Що таке кваліфікований електронний підпис?

Кваліфікований електронний підпис, в минулому – електронний цифровий підпис – це сучасна альтернатива традиційного підпису від руки. Він не виглядає, як ваш підпис, але має таку ж юридичну силу. Отримавши кваліфікований електронний підпис (КЕП) ви матимете  можливість користуватись усім переліком послуг вебпорталу Пенсійного фонду України: від подати заяву про призначення пенсії «в один дотик» до отримання довідок та документів, правомірність яких  підтверджується QR-кодом та багато іншого.

Варто зауважити, що всі дані у файлі кваліфікованого електронного підпису зашифровані. За умови правильного зберігання власником його підробка неможлива. Електронний документ також не можливо підробити: будь-які зміни, не санкціоновано внесені в текст документа, будуть миттєво виявлені.

Для чого потрібен КЕП?

Кваліфікований електронний підпис потрібен для підтвердження вашої особистості на онлайн-сервісах і підписання електронних документів. Накладання КЕП завершує утворення електронного документа, надаючи йому юридичної сили.

На вебпорталі Пенсійного фонду України надається ряд електронних послуг:

· За допомогою КЕП можна отримати довідку про трудовий і страховий стаж, довідку про доходи пенсіонера, індивідуальні дані за формами ОК-5, ОК-7.

· Можна подивитися заробітну плату і суму, яка зараховується для пенсії.

· Подати заяву на призначення або перерахунок пенсії.

· Подати Заяву на внесення змін до Електронної пенсійної справи.

· Подати Анкету на внесення змін до Реєстру Застрахованих осіб.

· Замовити електронне пенсійне посвідчення.

Де можна отримати КЕП?

Інформацію про акредитовані центри сертифікації ключів (АЦСК) можна отримати з Електронного реєстру суб’єктів, які надають послуги, пов’язані з КЕП на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України, який здійснює акредитацію центрів сертифікації ключів https://czo.gov.ua/ca-registry

На Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) розміщено перелік АЦСК, з електронними ключами яких можливо зареєструватися на порталі.

Строк дії сертифікатів КЕП, не перевищує два роки. Після закінчення цього терміну, для накладення КЕП на документи, необхідно здійснити повторне отримання послуг.

Крім того, цифровий підпис можна оформити також через банк – так званий BankID. Однак строк дії буде меншим – лише рік з моменту отримання.

  

Після виходу з карантину отримуйте пенсійні послуги на віддалених робочих місцях, не виїжджаючи до районного центру

В рамках виконання майбутнього поетапного плану виходу з карантину та з метою уникнення великого скупчення людей в сервісних центрах пенсійної служби краю, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області закликає громадян користуватися зручною можливістю отримання послуг на віддалених робочих місцях в об’єднаних територіальних громад, а не лише в районних центрах області.

Усі віддалені робочі місця обладнанні сучасною комп’ютерною технікою. Завдяки цьому громадяни, без необхідності в додатковому зверненні до сервісних центрів, мають можливість отримати увесь спектр пенсійних послуг, серед яких подання заяв про призначення (перерахунок) пенсій, замовлення пенсійних посвідчень, видача довідок про доходи пенсіонера та інших довідок з реєстру застрахованих осіб тощо.

При цьому, якісному наданню послуг на віддалених робочих місцях та під час здійснення виїзних прийомів сприяє використання захищених засобів віддаленого доступу до підсистем Пенсійного фонду України, які дозволяють створити повноцінні умови для обслуговування громадян та забезпечити вирішення більшості питань, які ними порушуються.

Зазначимо, що на сьогодні мережа віддалених робочих місць фахівців Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області  охоплює 28 об’єднаних територіальних громад, серед яких: Ванчіковецька, Вашківецька, Вашковецька, Великокучурівська, Вікнянська, Вижницька, Волоківська, Кадубовецька Карапчівська, Клішковецька, Конятинська, Кострижівська, Красноїльська, Магальська, Мамаївська,  Мамалигівська, Недобоївська, Неполоковецька, Острицька, Рукшинська, Селятинська, Ставчанська, Сучевенська, Тереблеченська, Усть-Путильська, Чагорська, Чудейська та Юрковецька.

Прийом громадян в об’єднаних територіальних громадах після скасування карантину провадитиметься пенсійною службою, як і до його запровадження, згідно з установленими графіками, ознайомитися з якими можна на інформаційній сторінці Головного управління за посиланням https://www.pfu.gov.ua/cv/ в розділі «Контакти».

 

Сучасна послуга відеозв’язку – для вирішення пенсійних питань

Зважаючи на зростання ролі Інтернету в житті громадян, фахівці пенсійної служби області надають консультації в режимі on-line за допомогою відеозв’язку. Кожен може отримати відповіді на питання щодо призначення пенсії, її перерахунку, переліку документів для призначення пенсії, роз’яснення чинного пенсійного законодавства тощо, і для цього вже не обов’язково виходити з дому.

On-line консультації Новоселицький сервісний центр надає щоденно в робочі дні протягом усього робочого часу за адресою – pens_novosel

 

Для того, щоб подати заяву про призначення пенсії, не обов’язково йти до Сервісного центру

Багатьом буковинцям вже став звичним зручний спосіб вирішення пенсійних питань в електронному форматі. Адже широкий спектр послуг, які можна отримати на вебпорталі Пенсійного фонду в режимі онлайн, позбавляє необхідності йти до Сервісного центру. Віднедавна й подати заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна зі свого улюбленого електронного пристрою, який має доступ до мережі Інтернет. Зареєстровані користувачі, які авторизуються в Особистому кабінеті вебпорталу Пенсійного фонду за допомогою електронного цифрового підпису, можуть зробити це просто сидячи удома на дивані у будь-який зручний для себе час. Запроваджена модель звернення за пенсією в електронному режимі значно спрощує процес її призначення та заощаджує час, який можна витратити на інші потреби та улюблені заняття.

 

 

Хочеш отримувати достойну пенсію? Працюй легально!

Головний спосіб збільшити розмір майбутньої виплати – працювати офіційно. Чим вище «біла» зарплата, тим краще. Якщо ж людина офіційно працевлаштована, але на мінімалку, то на гідну пенсію можна не розраховувати. Ті, хто працює неофіційно, не просто позбавляють себе можливості отримати пенсію, вони також не можуть претендувати на лікарняні, декретні, оплачувану і відпустку. Єдина можливість захистити свої права – правильно оформити трудові відносини.

 

До уваги пенсіонерів!

Для уникнення пенсійних переплат та наступного повернення отриманих коштів просимо своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про прийом на роботу (реєстрацію підприємницької діяльності), звільнення з роботи (припинення підприємницької діяльності), виїзд за кордон на постійне місце проживання та інші обставини, що можуть вплинути на пенсійне забезпечення.

 

Контролюй свого роботодавця – зареєструйся на вебпорталі Пенсійного фонду

Для нарахування пенсії визначальним є страховий стаж – період, за який роботодавцем або особою самостійно сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили – є стаж, не сплатили – стажу немає.

Але недобросовісний роботодавець може піти на хитрість і не сплачувати страхові внески. Тобто запис в трудовій книжці є, а відрахувань немає, тож цей період вже не буде враховуватися при призначенні пенсії.

Тому особі варто самій контролювати свого роботодавця. Зареєструвавшись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) працюючі особи можуть дізнатися про свій страховий стаж, сплату страхових внесків та зарахування періодів страхового стажу, що дасть змогу контролювати доброчесність свого роботодавця.

 

Вимоги до страхового стажу

Нагадуємо, що для громадян, які планують оформити пенсію за віком в 2020 році, зросли вимоги щодо страхового стажу. Вони складають вже 27 років. Ця реформа стартувала в 2018-му з підвищення необхідного стажу з 15 до 25 років. А до 2028 мінімумом стажу для виходу на пенсію у 60-річному віці стане 35 років.

 

Обрахунок листків тимчасової непрацездатності, відомості про страховий стаж та розмір заробітної плати можна дізнатися в «Кабінеті страхувальника»

Оперативно отримати потрібну інформацію для забезпечення соціальних прав працівників роботодавці можуть в Кабінеті страхувальника на вебпорталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/). Тут, зокрема, можна отримати дані для обрахунку листків тимчасової непрацездатності, відомості про страховий стаж та розмір заробітної плати. У Кабінеті також містяться дані звітності зі сплати єдиного соціального внеску, отож роботодавець може бачити зауваження до своїх звітів та рекомендації щодо усунення неточностей і своєчасно це виконати.

Отримуйте потрібну інформацію через сервіси Пенсійного фонду, щоб заощадити час і вберегти своє здоров`я та здоров`я своїх працівників.

 

 

Повідомлення

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомляє, що  з  16 грудня 2019 року  сектор обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян працює за новою адресою: площа Центральна, 3.

Прийом громадян  здійснюватиметься  з 8.00 до 18.00 години (без обідньої перерви) з понеділка по п’ятницю.

Довідкову інформацію можна отримати  за номером телефону 51-83-01.

Покращуючи умови обслуговування громадян, колектив Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області і надалі покладатиме максимум зусиль для забезпечення якості надання послуг  відповідно до встановлених стандартів.

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

«Пенсійний калькулятор» - перевір розмір майбутніх виплат, не виходячи з дому!

Сьогодні буковинці можуть отримати весь спектр пенсійних послуг – від інформаційних до призначення пенсії – не лише у сервісних центрах Пенсійного фонду України, але й безпосередньо у себе вдома та у зручний час, лише зареєструвавшись на Вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/.

Пенсійний фонд України активно впроваджує дистанційні форми обслуговування громадян, які сприяють відсутності виникнення потреби особистого відвідування сервісних центрів, що дає можливість уникнути черг та значно мінімізувати часові витрати як громадян, так і працівників пенсійної служби.

Віднедавна в особистому кабінеті застрахованої особи на Вебпорталі Пенсійного фонду України запроваджено надання послуги із автоматичного розрахунку прогнозованого розміру пенсій «Пенсійний калькулятор», який надає можливість введення даних для розрахунку прогнозованого розміру пенсії за віком та загального стажу.

Сервіс «Пенсійний калькулятор» відображається в центрі екранної форми особистого кабінету застрахованої особи. Покроковий опис дій для розрахунку пенсії висвітлено в правому верхньому кутку меню – кнопка «Інструкція».

Користувачу, який авторизувався на Порталі електронних послуг за допомогою електронного цифрового підпису, надається можливість розрахувати (перевірити) розмір пенсії за віком.

При цьому автоматично завантажуються дані для обчислення страхового стажу і заробітної плати, які наявні в Реєстрі застрахованих осіб, та надається можливість ручного внесення даних про періоди роботи із трудової книжки та інших документів про стаж, а також заробітної плати до 2004 року для подальшого їх використання при розрахунку орієнтованого розміру пенсії та стажу в перспективі.

Програма автоматично підсумує періоди трудової діяльності та визначить загальний страховий (трудовий) стаж із точністю до одного дня. Аналогічно до того, як це робиться під час призначення пенсій в органах Пенсійного фонду.

Після розрахунку пенсії користувачу надається сума розрахованої пенсії та протокол розрахунку на дату звернення.

Щоб відчути переваги нових Е-сервісів достатньо стати користувачем Вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) та почати отримувати онлайн-послуги в будь-який час та будь-де.

При виникненні питань щодо використання дистанційних сервісів, спеціалісти  відділу обслуговування громадян (сервісного центру) радо допоможуть зареєструватися на Вебпорталі електронних послуг, нададуть детальні роз'яснення як в телефонному режимі так і безпосередньо при особистому зверненні.

Також варто зауважити, що якщо в людини немає доступу до Інтернету, то вона може завідати до найближчого підрозділу обслуговування громадян (сервісного центру Пенсійного фонду), де зможе скористатись послугою стаціонарної станції вебпорталу.

 

Про перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму з 1 грудня 2019

У зв’язку зі зростанням з 1 грудня 2019 року прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1564 грн. до 1638 грн., як то передбачено Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", органами Пенсійного фонду в черговий раз провадитимуться перерахунки пенсійних виплат буковинців. В результаті чого зміняться розміри пенсійного забезпечення для різних категорій громадян, яким виплачуються надбавки, підвищення, інші доплати, залежні від цього показника.

Зокрема, виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму збільшаться мінімальні та максимальні розміри пенсійних виплат; надбавки за понаднормовий стаж для непрацюючих пенсіонерів; встановлені до пенсії підвищення та доплати, передбачені законодавством, зокрема, для осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни, членів загиблих військовослужбовців, жертв нацистських переслідувань, осіб з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС та інших категорій громадян. Крім того, зростуть доплати шахтарям, пенсії за особливі заслуги перед Україною тощо. З урахуванням нового розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, затвердженого з 01.12.2019 на рівні 2027 грн., підвищиться розмір надбавки Почесним донорам України, яка встановлюється в розмірі 10% цього мінімуму.

Водночас, для осіб, у складі пенсійної виплати яких відсутні складові, залежні від величини прожиткового мінімуму, або наявні тимчасово встановлені доплати, що перевищують суму підвищення пенсії внаслідок проведеного перерахунку, розмір пенсійного забезпечення залишиться без змін. Не здійснюватиметься перерахунок пенсій, обчислених за ст.28 Закону України  "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", для працюючих пенсіонерів, так як згідно з законодавством такий перерахунок проводиться тільки після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності.

Перерахунки пенсій з 1 грудня поточного року провадитимуться автоматизованим шляхом за матеріалами електронних пенсійних справ, без подання пенсіонерами заяв та будь-яких інших додаткових документів. Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проведена в грудні цього року.

В свою чергу, пенсіонери, які ще не повідомили пенсійну службу про своє працевлаштування чи реєстрацію як фізичної особи-підприємця або не проінформували про припинення ними трудової чи підприємницької діяльності, мають звернутися до відповідного підрозділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за місцем перебування на обліку з документами, що засвідчують особу та підтверджують зазначені обставини, для забезпечення виплати їм пенсій в належних розмірах.

 

Для того, щоб подати заяву про призначення пенсії, не обов’язково йти до Сервісного центру

Багатьом буковинцям вже став звичним зручний спосіб вирішення пенсійних питань в електронному форматі. Адже широкий спектр послуг, які можна отримати на вебпорталі Пенсійного фонду в режимі онлайн, позбавляє необхідності йти до Сервісного центру. Віднедавна й подати заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна зі свого улюбленого електронного пристрою, який має доступ до мережі Інтернет. Зареєстровані користувачі, які авторизуються в Особистому кабінеті вебпорталу Пенсійного фонду за допомогою електронного цифрового підпису, можуть зробити це просто сидячи удома на дивані у будь-який зручний для себе час. Новозапроваджена модель звернення за пенсією в електронному режимі значно спрощує процес її призначення та заощаджує час, який можна витратити на інші потреби та улюблені заняття.

 

Виникли питання з пенсійного забезпечення – отримайте фахову відповідь через відеозв’язок

Оперативне інформування громадян та надання консультацій з питань пенсійного забезпечення за мінімальних часових витрат та просторових переміщень – пріоритетний напрямок роботи буковинських пенсійників. Фахівці пенсійної служби області намагаються максимально спростити процес отримання краянами необхідних послуг, застосовуючи зручні способи дистанційного спілкування, одним із найпопулярніших з-поміж яких є відеозв’язок.

Буковинські пенсійники налагодили тісну співпрацю з сільськими радами, навчальними закладами, бібліотечними та іншими установами, які забезпечують технічні можливості для отримання мешканцями населених пунктів області консультацій фахівців у форматі відеозв’язку. Отож за виникнення потреби в роз’ясненнях питань пенсійного забезпечення буковинцям не обов’язково діставатись сервісних центрів – почути їх вони можуть у режимі онлайн за місцем проживання.

З початку року такою можливістю скористались більше трьох тисяч буковинців, понад третину проведених цьогоріч відеоприйомів здійснили керівники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

Пересвідчившись у перевагах сучасних технологій, які завдяки відсутності потреби відвідування інстанцій значно спрощують процеси вирішення тих чи інших питань і дають можливість заощадити час, буковинці завертаються за консультаціями до фахівців пенсійної служби через засоби відеозв’язку. 

 

Коротко про головне

1.      Шановні краяни! Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області вкотре закликає вас завчасно дбати про своє майбутнє. Пам’ятайте, що тільки легальні трудові відносини і оплата праці здатні забезпечити гідне матеріальне забезпечення після виходу на заслужений відпочинок. Не погоджуйтесь на тіньові умови праці й мізерну її оплату,  вимагайте від своїх роботодавців гідних заробітків, прозорого їх декларування та своєчасної сплати страхових внесків. Ваше майбутнє - у ваших руках!

2.      Шановні працедавці! Усвідомте свою відповідальність за працівників та легалізуйте трудові відносини відповідно до чинного законодавства, адже допуск працівника до роботи без оформлення трудових відносин, оформлення неповного робочого дня за умови повної зайнятості – це грубе порушення законодавства про працю, яке передбачає застосування до порушників суттєвих штрафних санкцій.

3.      Звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через вебпортал електронних послуг Фонду. Сервіс передбачає подання документів дистанційно в електронному вигляді, що дозволяє заощадити ваш час (http://portal.pfu.gov.ua)

4.      Шановні підприємці області! Нагадуємо про ваш обов’язок щомісячно сплачувати єдиний соціальний внесок в розмірі, не меншому за мінімальний (цього року - 918,06 грн), та не допускати заборгованості з платежу. Своєчасно та в повному обсязі сплачені внески – це ваш страховий стаж для призначення соціальних та пенсійних виплат. Період здійснення підприємницької діяльності, за який не сплачений єдиний соціальний внесок, не зараховується до страхового стажу до повного погашення боргу.

5.      До уваги фізичних осіб-підприємців! Наявність недоїмки зі сплати страхових або єдиного внесків унеможливлює зарахування періодів роботи до страхового стажу в повному обсязі, внаслідок чого приватний підприємець ризикує залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат. Тому закликаємо усіх представників малого і середнього бізнесу: розрахуйтеся з боргами зі сплати страхових та єдиного внесків! Це забезпечить вам право на отримання пенсійних виплат при набутті необхідного страхового стажу та віку.

6.      Нагадуємо представникам малого і середнього бізнесу про необхідність сплати єдиного внеску не тільки за найманих працівників, а й за себе як за підприємця. Від повноти сплати обов’язкових платежів залежать зарахування страхового стажу та розмір майбутніх пенсійних виплат. Дбайте замолоду про свій матеріальний достаток у старості!

7.      Однією з можливостей зарахування до страхового стажу періодів, в які особа не була застрахованою, є добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. 

8.      Шановні краяни! Заздалегідь подбайте про підготовку документів для призначення пенсії! За декілька місяців до досягнення пенсійного віку варто звернутися до сервісного центру Пенсійного фонду   за місцем реєстрації для попередньої правової оцінки документів.

9.      Шановні пенсіонери! Нагадуємо про важливість своєчасно повідомляти Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про звільнення з роботи або працевлаштування, а також про початок та припинення підприємницької діяльності.

 

 

Електронний кабінет страхувальника – надійний помічник роботодавця

Шановні керівники підприємств, установ та організацій!

Скористайтеся швидким та зручним способом отримання інформації та послуг в електронному «Кабінеті страхувальника» на вебпорталі Пенсійного фонду України. Тут ви зможете переглянути дані звітності щодо сплати ЄСВ, самостійно отримати електронні довідки щодо працівників, їхнього страхового стажу та розміру заробітної плати для здійснення розрахунків виплат за лікарняними листами, а також почерпнути багато іншої корисної інформації.

Для того, аби стати користувачем е-кабінету роботодавця, потрібно увійти на вебпортал за допомогою електронного цифрового підпису. Ознайомитись з детальною інструкцією щодо реєстрації можна за посиланням https://portal.pfu.gov.ua в інформаційному полі головного меню «Як зареєструватися».

Заощаджуйте свій час за допомогою електронних технологій і використовуйте його для важливих починань та приємного відпочинку!

Як отримати інформацію в е-кабінеті:

• Увійдіть в Особистий кабінет на вебпорталі ПФУ за допомогою ЕЦП;

• У розділі «Комунікації з ПФУ» виберіть пункт «Запит на отримання електронних документів»;

• Після заповнення даних обов’язково підпишіть звернення своїм ЕЦП та дайте згоду на обробку ваших персональних даних;

• В електронному бланку замовлення виберіть у випадаючому меню потрібний вид довідки, заповніть усі обов’язкові поля, введіть ЕЦП та пароль до нього, натисніть кнопку «Відправити до ПФУ».

Після обробки вашого звернення ви отримаєте документ у вигляді pdf-довідки, достовірність якої підтверджено спеціальним QR-кодом, та електронний документ, підписаний ЕЦП Пенсійного фонду України, який, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідною особою в органі Пенсійного фонду України.

 

Користуйтеся перевагами електронного пенсійного посвідчення вже зараз

Запровадження електронного пенсійного посвідчення значно розширило можливості для його користувачів. Адже, сучасне модернізоване посвідчення це багатофункціональний технологічний інструмент, який одночасно виконує роль платіжної картки.

Користуючись електронним пенсійним посвідченням, можна одержати пенсійні кошти, здійснити оплату комунальних послуг, розрахуватися за покупку як безпосередньо в магазині, так і через інтернет-мережу, отримати доступ до безлічі інших онлайн-сервісів. Електронні пенсійні посвідчення містять банківський платіжний додаток, який дозволяє отримувати повний спектр банківських послуг відповідно до правил платіжних систем та внутрішніх нормативних актів банківської установи. Цей документ може пред’являтися його власником для користування пільгами у праві на проїзд в громадському транспорті або для одержання знижки при розрахунку в торговельній мережі чи аптеках.

Завдяки тому, що електронне пенсійне посвідчення містить графічну та електронну інформацію про власника, а також ключі електронного цифрового підпису, за його допомогою пенсіонер може повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами, отримувати документи на веб-порталах органів влади та навіть, не виходячи з дому, переглядати інформацію про розмір пенсії, дані про страховий стаж, заробітну плату, сплачені страхові внески тощо. Власник електронного пенсійного посвідчення може подавати заяви до органів Пенсійного фонду, не відвідуючи їх особисто, а через інтернет-мережу на офіційному сайті Пенсійного фонду.

Чимало пенсіонерів вже скористалися перевагами цього електронного документу. Тож, завітайте до сервісного центру Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку аби також подати заяву на його виготовлення.

 

До уваги платників області

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області  звертається з проханням до платників області, які мають невиконані зобов’язання перед бюджетом Пенсійного фонду зі сплати страхових внесків та відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, погасити заборгованість з платежів та не допускати її виникнення в подальшому. Недоотримані Пенсійним фондом кошти, могли би бути спрямовані на фінансування пенсій та допомоги тим, хто її потребує. Від сплати страхових внесків залежить набуття працівниками страхового стажу, необхідного для призначення пенсійних виплат, який буде їм зарахований лише після погашення роботодавцем заборгованості.

 

До уваги пенсіонерів!

Для уникнення пенсійних переплат та наступного повернення отриманих коштів просимо своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про прийом на роботу (реєстрацію підприємницької діяльності), звільнення з роботи (припинення підприємницької діяльності), виїзд за кордон на постійне місце проживання та інші обставини, що можуть вплинути на пенсійне забезпечення.

 

До уваги фізичних осіб-підприємців, які здійснюють підприємницьку або незалежну професійну діяльність!

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нагадує про своєчасну та у повному обсязі сплату зобов’язань з єдиного соціального внеску. Наявність заборгованості з платежу не дає право на зарахування періоду роботи та здійснення діяльності до страхового стажу!

 

 

Шановні керівники підприємств, установ, організацій, працівники кадрових служб, представники профспілкового активу!

 

Просимо долучитися до інформування ваших працівників, а також знайомих та близьких про нову модель звернення за призначенням пенсії  «в один дотик». 

Відтепер подати заяву для оформлення пенсійного забезпечення можна у режимі онлайн через вебпортал Пенсійного Фонду України (http://portal.pfu.gov.ua). 

Для того, щоб скористатись новим сервісом, потрібно авторизуватись в Особистому кабінеті на вебпорталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису (підходять електронні ключі всіх акредитованих центрів сертифікації ключів), заповнити заяву та завантажити скановані копії документів. З переліком необхідних для призначення пенсії документів також можна ознайомитись на вебпорталі.

Послуга пенсія «в один дотик» передбачає  одне особисте звернення громадянина до сервісного центру Пенсійного фонду для ідентифікації та отримання пенсійного посвідчення.

 

Нова модель оформлення заявки на призначення пенсії «в один дотик» - зручна можливість заощадити час.

 

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області 

«Е-пенсія» – признач пенсію в «один дотик»

Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через вебпортал електронних послуг Фонду.

Сервіс передбачає:

подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заява та копії документів, завірені електронним підписом);

після прийняття рішення про призначення пенсії повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.

Сервіс призначення пенсії в «один дотик» є однією зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі («Е-ПЕНСІЯ»), що реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Довідково: на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України працює низка сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. Це, зокрема:

налаштування послуги безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);

отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб,довідка про розмір пенсії);

отримання застрахованими особами через особистий кабінет інформації про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем;

кабінет страхувальника, через який можна отримати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.

 

 

Йдемо в онлайн? Як за допомогою банківських послуг можна полегшити життя пенсіонера

Сучасний світ вже не може обійтися без інтернет-технологій, що бурхливо розвиваються. Особливої ​​популярності набули дистанційні технології, які спрощують завдання і економлять час, що дуже важливо в нашому динамічному і мінливому світі.

Нині стоїть завдання створити привабливі умови для активізації безготівкових розрахунків у всіх сферах. Обслуговуючись в банківській установі та отримуючи пенсію на картку пенсіонер може здійснювати платежі онлайн. Чому це вигідно саме для пенсіонера? Онлайн-платежі – це зручний і сучасний спосіб оплати. Використовуючи можливості інтернету, можна отримати буквально все, навіть не залишаючи свого будинку.

Пенсійна картка може стати не тільки інструментом для отримання пенсії, але і приносити додаткові вигоди її власнику. Найпомітніша з них – це нарахування відсотків на залишок коштів: пенсійна картка несе в собі переваги ощадної картки.

В очікуванні пенсії не обов’язково ходити щодня до банкомату, щоб перевірити залишок на рахунку. Досить підключити послугу СМС-інформування – і при перерахуванні грошей на пенсійну картку особа відразу про це дізнається: прийде повідомлення на особистий мобільний телефон.

Крім того, деякі банки надають можливість поповнити рахунок мобільного телефону з вашої пенсійної картки, відправивши СМС певного змісту на короткий номер. Така послуга позбавить вас від необхідності виходити з дому, щоб придбати ваучер поповнення мобільного зв'язку, особливо якщо така необхідність виникла пізно увечері або в негоду.

Фінансові установи пропонують різні заохочувальні програми. Деякі банки пропонують „своїм” пенсіонерам відкрити кредитні лінії та інші спеціальні пропозиції.

 Таким чином, є всі передумови вигідної співпраці між пенсіонером і банківською установою.

 

Соціальна небезпека нелегальної зайнятості

Однією з актуальних проблем сьогодення є соціальний захист населення. Та у розумінні більшості громадян ця тема стосується виключно пенсіонерів або осіб з інвалідністю. Навряд чи будь-хто з молоді погодиться віднести себе до категорії незахищених чи малозахищених верств населення. Однак, якщо аналізувати сучасний стан ринку праці та зайнятості населення, то саме осіб працездатного віку можна віднести до цих категорій.

Погоджуючись на неофіційні умови праці, особи втрачають не тільки  страховий стаж і соціальний захист, а й право на гідну пенсію в майбутньому. Для працівників розмір заробітку, що не перевищує мінімальний, впливає на набуття ними страхового стажу, необхідного для призначення пенсій та допомог. А до настання пенсійного віку, у разі нелегальної зайнятості, вони ще й позбавляють себе низки соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Крім цього, ризикує і сам роботодавець, оскільки чинним законодавством передбачені чималі суми штрафу за недотримання мінімальних гарантій з оплати праці (допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі виконання роботи упродовж повного робочого часу).

 

Забудьте про черги – використовуйте електронні сервіси

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нагадує про зручну можливість отримання інформації за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Зареєструвавшись на цьому електронному сервісі, кожен користувач отримує доступ до своїх персональних даних, може сформувати запит на попередню підготовку документів, а також дізнатися суми сплачених роботодавцем страхових внесків і багато іншої корисної інформації.

 

Пенсійна служба закликає буковинців скористатися перевагами, які надає вебпортал електронних послуг, уже зараз та заздалегідь потурбуватися про свою майбутню пенсію. Адреса вебпорталу: http://portal.pfu.gov.ua.

 

Шляхи активізації роботи щодо погашення заборгованості до бюджету Фонду обговорили під час обласної наради

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів провів обласну нараду з керівниками підвідомчих управлінь. Під час наради обговорено питання легалізації зайнятості населення та мобілізації зусиль щодо надходження єдиного внеску.

– За рахунок власних коштів вдалося вчасно та в повному обсязі забезпечити виплати пенсій, враховуючи усі перерахунки, які відбувалися з початку поточного року. Однак аби й надалі підтримувати цю тенденцію необхідно працювати над пошуками джерел наповнення бюджету Фонду, – зазначив начальник Головного управління Михайло Романів.

Одним з основних завдань, наголошувалося на нараді, є системна робота, спрямована на зменшення заборгованості з платежів до Фонду. У цьому питанні працівники пенсійної служби розраховують на підтримку соціальних партнерів – органів Держпраці, Державної фіскальної служби, профспілок та роботодавців. Інформаційно-роз’яснювальна робота та активна громадська позиція соціальних партнерів, громадських організацій повинні змінити відношення як страхувальників, так і самих працівників до питання офіційної зарплати і зайнятості. Люди повинні знати, що виплата заробітної плати «у конвертах» не тільки призводить до приховування від оподаткування значних сум нелегально виплаченої заробітної плати, а й зменшує надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду, обмежує можливості пенсіонерів реалізовувати своє право на гідні пенсії, а працюючих громадян позбавляє права на всі соціальні виплати. Профспілки, роботодавці, територіальні громади не повинні стояти осторонь цієї проблеми, а активно захищати права застрахованих осіб.

Керівник пенсійної служби краю наголосив на тісній співпраці всіх профільних управлінь з ОТГ, в яких теж мають працювати інспектори праці. Також зазначив про важливість застосування не тільки сучасного інструментарію здійснення контролю, а й роз’яснювальної роботи в частині переваг легального працевлаштування.

 – Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг легального працевлаштування повинна бути системною. Це і засідання комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, робочих груп з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Необхідно різними способами доносити до суспільства, як деякі роботодавці нехтують правами своїх працівників, несвоєчасно виплачуючи їм зарплату, використовуючи нелегальну працю. Разом з тим, кожен працівник має усвідомити: щоб у майбутньому отримати пенсію, потрібен достатній страховий стаж, який необхідно заробити протягом трудового життя, – наголосив на нараді Михайло Романів.

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

На засіданні колегії обговорили якість обслуговування громадян відповідно до єдиних стандартів

 

Приведення приміщень відділів обслуговування громадян відповідно до єдиних стандартів та якість надання послуг працівниками пенсійної служби  обговорили на засіданні колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

Зручні та комфортні умови для відвідувачів, дотримання корпоративного стилю при облаштуванні місць обслуговування  – головний критерій, яким керуються працівники установи при проведенні ремонтних робіт. Ремонт приміщень здійснюється відповідно до розробленого плану-графіку, який  щотижня контролюється керівництвом Головного управління.

Для фахівців, що здійснюють обслуговування у фронт-офісах, запроваджений дрес-код. З урахуванням нових стандартів спеціалістів фронт-офісів забезпечено уніфікованими бейджами та хустинками корпоративного зеленого кольору.

Крім того, колегія обговорила питання якості обслуговування громадян на віддалених робочих місцях в ОТГ.

– Ми маємо надавати максимально якісно послуги громадянам, які звертаються до нас на прийом, за потребою здійснювати виїзні прийоми чи оперативно надавати роз’яснення в режимі відеозв’язку. Людям потрібно роз’яснювати пенсійне законодавство. Також, разом із представниками територіальних громад удосконалювати роботу на місцях, вивчати попит на наші послуги, узгоджувати графіки прийому громадян, – зауважив під час засідання колегії начальник Головного управління Михайло Романів.

 

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

Завдяки скоординованим діям пенсійної служби з органами влади кількість застрахованих осіб в області зросла з початку року на 4,6 тисячі

Відсутність легально оформлених трудових відносин та мінімізація заробітної плати не тільки позбавляють працюючих громадян належного соціального захисту сьогодні й гідного пенсійного забезпечення в майбутньому, а й спричиняють недоотримання коштів бюджетом Пенсійного фонду України, створюючи ризик порушення стабільності виплати пенсій.

Захист прав застрахованих осіб на пенсійне забезпечення є пріоритетним напрямком діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. Для подолання негативних соціально-економічних тенденцій в суспільстві  пенсійна служба тісно співпрацює з органами влади та контролюючими органами, чітко координуючи з ними свої дії у справі вирішення проблем тіньової зайнятості, зокрема, виявлення випадків використання несумлінними роботодавцями найманої праці без офіційного оформлення угод, мінімізації заробітної плати та соціальних внесків, подання недостовірних відомостей щодо норм робочого часу тощо.

За результатами щомісячного аналізу відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на предмет виявлення роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки недотримання соціальних гарантій, тінізації зайнятості, мінімізації зарплати і єдиного соціального внеску, з початку року органам влади та місцевого самоврядування надано інформацію щодо 1712 таких роботодавців, Управління Держпраці у Чернівецькій області поінформовано про 2336 суб’єктів діяльності, соціальних партнерів повідомлено про 1508 порушників, Головному управлінню Державної фіскальної служби у Чернівецькій області передано дані щодо 1687 несумлінних роботодавців.

Результатом співпраці з органами влади та контролюючими органами є зростання в області, порівняно з початком 2019 року, кількості застрахованих осіб на 4,6 тисячі осіб (3,2%), при цьому середньомісячна заробітна плата працюючих зросла порівняно з відповідним періодом 2018 року на 16,3%.

 

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

Користуйтеся перевагами електронного пенсійного посвідчення вже зараз

Донедавна пенсійне посвідчення виконувало виключно функцію документу, який засвідчує факт призначення пенсії, тобто підтверджує статус пенсіонера. Запровадження електронного пенсійного посвідчення значно розширило можливості для його користувачів. Адже, сучасне модернізоване посвідчення це багатофункціональний технологічний інструмент, який одночасно виконує роль платіжної картки.

Користуючись електронним пенсійним посвідченням, можна одержати пенсійні кошти, здійснити оплату комунальних послуг, розрахуватися за покупку як безпосередньо в магазині, так і через інтернет-мережу, отримати доступ до безлічі інших онлайн-сервісів. Електронні пенсійні посвідчення містять банківський платіжний додаток, який дозволяє отримувати повний спектр банківських послуг відповідно до правил платіжних систем та внутрішніх нормативних актів банківської установи. Цей документ може пред’являтися його власником для користування пільгами у праві на проїзд в громадському транспорті або для одержання знижки при розрахунку в торговельній мережі чи аптеках.

Завдяки тому, що електронне пенсійне посвідчення містить графічну та електронну інформацію про власника, а також ключі електронного цифрового підпису, за його допомогою пенсіонер може повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами, отримувати документи на веб-порталах органів влади та навіть, не виходячи з дому, переглядати інформацію про розмір пенсії, дані про страховий стаж, заробітну плату, сплачені страхові внески тощо. Власник електронного пенсійного посвідчення може подавати заяви до органів Пенсійного фонду, не відвідуючи їх особисто, а через інтернет-мережу на офіційному сайті Пенсійного фонду.

Чимало пенсіонерів з числа одержувачів пенсійних виплат через Державний Ощадний банк України вже скористалися перевагами цього електронного документу. Тож, завітайте до сервісного центру Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку аби також подати заяву на його виготовлення, щоб завдяки ньому розширити свої можливості в отриманні інформації та спростити для себе подання заяв до органів Пенсійного фонду України.

 

Пенсійне забезпечення ветеранів війни

9 травня Україна відзначає День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це день вшанування пам’яті полеглих у війні та інших жертв нацизму, відзначення великого подвигу всього українського народу та його вагомого внеску у перемогу над нацизмом.

Наразі в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області обслуговується близько 11 тис. ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та членів їх сімей, в тому числі: 1,6 тис. осіб з інвалідністю внаслідок війни, 1,5 тис. учасників бойових дій, понад 7,7 тис  учасників війни.

Пенсійне забезпечення ветеранів війни здійснюється за нормами Законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та згідно з іншими нормативно-правовими актами.

Для всіх категорій ветеранів в залежності від статусу до пенсії виплачуються підвищення відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Наприклад, учасникам бойових дій пенсії підвищуються в розмірі 25 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, інвалідам війни I групи – 50 відсотків, II групи – 40 відсотків, III групи – 30 відсотків цього мінімуму. 

Законом України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни», починаючи з 1 травня 2004  року, передбачено щомісячну виплату цільової грошової допомоги на прожиття: особам з  інвалідністю  внаслідок війни I групи у розмірі 70 грн., II  та  III груп - у розмірі  50  грн., учасникам бойових дій - 40 грн.

В Законі України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» визначені умови призначення допомоги на догляд інвалідам війни у розмірах від 15 до 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» (зі змінами від 28.12.2011)  установлено, що у разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи - 285 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи - 255 відсотків, III групи - 225 відсотків, в учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності - 165 відсотків, таким особам виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів. Наразі такі виплати отримують близько 1 тис. буковинців.

При цьому, особам з інвалідністю внаслідок війни II і III груп із числа учасників бойових дій у період Другої світової війни та учасникам бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, така допомога виплачується в розмірі, встановленому для осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи.

Враховуючи положення постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №327, учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього СРСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, пенсії підвищуються на 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, іншим учасникам війни на 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розміри підвищень для колишніх в’язнів концтаборів, гетто, інших місць примусового утримання регулюються також Законом України «Про жертви нацистських переслідувань».

У разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться перерахунок складових пенсійних виплат, залежних від цього показника. Враховуючи, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачено зростання прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 01.07.2019 з 1497,00 грн. до  рівня 1564,00 грн., а з 01.12.2019 – 1638,00 грн., пенсійне забезпечення ветеранів війни підвищуватиметься по мірі зростання величини вказаного мінімуму.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни та деяких інших осіб, яким виповнилося 100 і більше років» від 26 вересня 2012 року передбачено, що ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», яким виповнилося 100 і більше років, виплата підвищень (надбавок) до пенсії, передбачених зазначеними Законами, з урахуванням доплат, установлених відповідно до законодавства, здійснюється у потрійному розмірі. Іншим особам, яким виповнилося 100 і більше років, встановлюється підвищення до пенсії у розмірі 189,80 грн. На сьогодні в області налічується 24 пенсіонери, яким виповнилося 100 років і більше.

Сім’ям військовослужбовців – вете­ранів війни, які загинули або померли внаслідок поранення чи контузії, одержаних під час виконання обов’язків, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, розмір зазначеного підвищення становить 398,58 гривні, дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге виплачується підвищення – 113,88 гривні. В області такі підвищення отримують понад 2,1 тис. осіб.

Щороку Уряд встановлює нові розміри щорічної разової грошової допомоги, передбачену Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”, яка виплачується до 5 травня. Відповідну постанову прийнято Кабінетом Міністрів України 20 березня цього року. Зазначимо, що виплату разової грошової допомоги пенсіонерам-ветеранам війни здійснюють органи соціального захисту населення на підставі списків осіб, які мають право на одержання цієї виплати, наданих органами Пенсійного фонду України. Сформовані списки передано органам соціального захисту населення вчасно для забезпечення відповідної виплати в установлені терміни.

До уваги фізичних осіб-підприємців, які здійснюють підприємницьку або незалежну професійну діяльність!

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нагадує про своєчасну та у повному обсязі сплату зобов’язань з єдиного соціального внеску. Наявність заборгованості з платежу не дає право на зарахування періоду роботи та здійснення діяльності до страхового стажу!

До уваги платників області

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області  звертається з проханням до платників області, які мають невиконані зобов’язання перед бюджетом Пенсійного фонду зі сплати страхових внесків та відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, погасити заборгованість з платежів та не допускати її виникнення в подальшому. Недоотримані Пенсійним фондом кошти, могли би бути спрямовані на фінансування пенсій та допомоги тим, хто її потребує. Від сплати страхових внесків залежить набуття працівниками страхового стажу, необхідного для призначення пенсійних виплат, який буде їм зарахований лише після погашення роботодавцем заборгованості”.

 

«Кабінет страхувальника» – надійний помічник роботодавця

Через «кабінет страхувальника» роботодавці можуть самостійно, застосовуючи ЕЦП, отримувати електронні довідки працівників, що містять інформацію про трудовий та страховий стаж, дані про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення) в межах максимальної величини, що враховується для розрахунку всіх соціальних виплат. Довідки формуються автоматично, із застосуванням перевірочних кодів (цифрового та QR) та не потребують підпису фахівців Пенсійного фонду України.

Окрім того, через кабінет страхувальника можливо отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника, тобто лікарняні. 

Контролюй свого роботодавця – зареєструйся на веб-порталі Пенсійного фонду

Для нарахування пенсії із 01.01.2004 року визначальним є страховий стаж – період, за який роботодавцем або особою самостійно сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили – є стаж, не сплатили – стажу немає.

Але роботодавець може піти на хитрість і не сплачувати страхові внески. Тобто запис в трудовій книжці є, а відрахувань немає, тож цей період вже не буде враховуватися при призначенні пенсії.

 

Тому особі варто самій контролювати свого роботодавця. Зареєструвавшись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) працюючі особи можуть дізнатися про свій страховий стаж, сплату страхових внесків та зарахування періодів страхового стажу, що дасть змогу контролювати доброчесність свого роботодавця. 

 

Мешканці Новоселиччни отримали фахові консультації під час прямого телефонного зв’язку з керівником сервісного центру

Начальник Новоселицького відділу обслуговування громадян Анатолій Процюк надав роз’яснення актуальних питань пенсійного забезпечення мешканцям району через прямий телефонний зв’язок, сеанс якого напередодні анонсувала районна газета «Слово правди».

Представник Пенсійного фонду відповів на запитання додзвонювачів, які стосувалися пенсійних перерахунків, умов призначення пенсій різних видів, переліку необхідних для цього документів, складових, які формують розмір пенсійної виплати, порядку зарахування страхового стажу та необхідної його тривалості для виходу на пенсію за віком тощо.  Поінформував про пенсійні перерахунки, здійснені минулого місяця, пояснив порядок виплати Пенсійним фондом коштів для розрахунків за комунальні послуги пенсіонерам, які одержують субсидії, повідомив про наступні підвищення пенсій, які відбудуться цього року.

Начальник районного управління також ознайомив співрозмовників з можливостями електронних послуг пенсійної служби, пояснив порядок реєстрації на Веб-порталі Пенсійного фонду та налаштування послуги СМС-інформування, закликав користуватись сучасними сервісами для оперативного отримання корисної інформації з пенсійного забезпечення. За виникнення потреби в додаткових консультаціях порадив звертатися до фахівців Фонду за телефоном гарячої лінії й через відеозв’язок.

 

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

З 1 квітня проведено черговий автоматизований перерахунок пенсій з урахуванням набутого страхового стажу

Другий рік поспіль органами Пенсійного фонду з 1 квітня без додаткового звернення особи здійснюється перерахунок пенсій на найбільш вигідних умовах тим особам, які на 1 березня поточного року набули право на проведення перерахунку з урахуванням набутого ними страхового стажу.

Виходячи з положень частини 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, у разі якщо пенсіонер продовжував працювати, перерахунок пенсії з урахуванням набутого страхового стажу проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії або в разі набуття ним не менш як 24 місяців страхового стажу. При цьому, для осіб, які напрацювали 24 і більше місяців страхового стажу, в разі доцільності, пенсія перераховується також із врахуванням заробітної плати за період, визначений частиною 1 статті 40 зазначеного Закону.

Відтак, особам, які працювали після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та на 1 березня набули право на відповідний перерахунок пенсії, не потрібно звертатися до пенсійної служби із заявами, оскільки їм з 1 квітня проведено перерахунок пенсій в автоматизованому режимі за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

В такий спосіб з 01.04.2019 в області перераховано 6240 пенсій з урахуванням набутого страхового стажу та 208 пенсій з урахуванням стажу та заробітку за відпрацьований час. Середній розмір підвищення в результаті перерахунку з додаванням стажу становить 32,22 грн., з урахуванням стажу і заробітку – 66,54 грн. В цілому середній розмір підвищення пенсій в результаті проведеного перерахунку склав 33,33 грн.

Пенсіонери, які продовжують працювати, але на 1 березня поточного року не набули право на проведення автоматизованого перерахунку, в разі виконання впродовж наступного року вимог частини 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” можуть звертатися до органів Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку з заявами про проведення індивідуального перерахунку. В цьому разі перерахунок провадитиметься з першого числа місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано після 15 числа. В разі неподання пенсіонером такої заяви перерахунок пенсії буде проведено з 1 квітня наступного року в автоматизованому режимі.

 

Скільки років страхового стажу потрібно мати, щоб вийти сьогодні на пенсію

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» змінено норми ст.26 Закону України №1058-ІV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та визначено нові умови виходу на пенсію за віком починаючи з 01.01.2018 року.

Право виходу на пенсію визначається з урахуванням декількох факторів, а саме: досягнення встановленого законодавством віку; набуття необхідного страхового стажу та наявності обставин, що є підставою для дострокового виходу на пенсію.

Зокрема, на даний час чинним законодавством передбачені випадки дострокового призначення пенсії за віком, які обумовлені наявністю необхідного пільгового (спеціального) стажу або належністю до відповідної категорії осіб (наприклад: учасників бойових дій, багатодітних матерів (батьків), осіб з інвалідністю за зором тощо).

За загальними правилами з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком набувають особи  після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 25 років і щороку стаж збільшується на один рік. При цьому жінки можуть реалізувати право на пенсію до досягнення цього віку в залежності від їх дати народження за наявності необхідного страхового стажу.

Так, з 1 січня поточного року мінімальний необхідний страховий стаж складає 26 років, а  починаючи з 1 січня 2028 року для набуття права на пенсію у віці 60 років вже потрібно буде не менше 35 років страхового стажу.

Зазначаємо, що страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Звертаємо увагу, якщо для виходу на пенсію не достатньо страхового стажу, набути його можна, уклавши в органах державної фіскальної служби договір про добровільну участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (в тому числі за минулі періоди, коли особа не підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню).

 

Більшість пенсіонерів надають перевагу банківському обслуговуванню

Щороку все більше буковинців обирають обслуговування у фінансових установах. Вигоди для пенсіонерів найбільш очевидні – це і зручність, і простота в обслуговуванні. Звертаємо увагу, що відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. Більше того, на кошти, які зберігаються на рахунках пенсіонерів, банк нараховує відсотки у порядку і розмірах, зазначених у договорі.

Для одержання виплати у банку необхідно написати відповідну заяву до Пенсійного фонду, у якій зазначити дані банку.

Фінансові установи пропонують різні заохочувальні програми. Громадяни, що вийшли на пенсію, можуть сплачувати комунальні послуги без комісії. Деякі банки пропонують „своїм” пенсіонерам відкрити кредитні лінії та інші спеціальні пропозиції.

Таким чином, є всі передумови вигідної співпраці між пенсіонером і банківською установою, а право вибору щодо способу виплати пенсії завжди залишається за пенсіонером.

 

Коротко про головне

1. Нагадуємо представникам малого і середнього бізнесу про необхідність сплати єдиного внеску не тільки за найманих працівників, а й за себе як за підприємця. Від повноти сплати обов’язкових платежів залежать зарахування страхового стажу та розмір майбутніх пенсійних виплат. Дбайте замолоду про свій матеріальний достаток у старості!

2. Однією з можливостей зарахування до страхового стажу періодів, в які особа не була застрахованою, є добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. 

3. До уваги одержувачів пенсії за вислугу років! У разі працевлаштування на посаду, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років, необхідно невідкладно повідомляти органи  Пенсійного фонду України, оскільки виплата пенсії за вислугу років припиняється на весь період роботи на такій посаді незалежно від віку особи.

4. Заздалегідь подбайте про підготовку документів для призначення пенсії! За декілька місяців до досягнення пенсійного віку варто звернутися до сервісного центру Пенсійного фонду   за місцем реєстрації для попередньої правової оцінки документів.

5. Нагадуємо про важливість своєчасно повідомляти Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про звільнення з роботи або працевлаштування, а також про початок та припинення підприємницької діяльності.

6. При знятті з обліку за спрощеною процедурою не забувайте про подання звітів про доходи, з яких сплачені страхові внески. Інформація з ваших звітів в подальшому використовується для обчислення і призначення пенсії та інших страхових виплат.

   

 Про перерахунок пенсій з березня 2019 року


        
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове
державне пенсійне страхування”. Перерахунку підлягають пенсії, обчислені у порядку, визначеному Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірі відшкодування фактичних збитків.

         Вказаним Порядком визначено механізм перерахунку з 01.03.2019 раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, із застосуванням коефіцієнта 1,17. У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягає 100,00 грн., встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

         Крім того, передбачено встановлення одноразової доплати до пенсії в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 01.01.2019 та збільшеного на коефіцієнт 1,61, тобто в сумі 2410,17 грн., особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.  Одноразова доплата до пенсії проводитиметься для осіб, які мають страховий стаж 35 років - чоловіки та 30 - жінки, а також особам пенсії яких призначено до 01.10.2011 та які набули страхового стажу 25 років - чоловіки та 20 років - жінки. Ще однією умовою для отримання одноразової доплати є те, що станом на 01.03.2019 розмір пенсії з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії не перевищує мінімального розміру пенсії за віком, встановленого частиною другою статті 28 Закону, а саме 1669,20 грн. Виплата одноразової доплати до пенсії проводитиметься рівними частинами у березні та квітні 2019 року одночасно із виплатою пенсії.                                                                             

До уваги одержувачів “спеціальних” пенсій

         Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове
державне пенсійне страхування”. Вказаним Порядком визначено механізм перерахунку з 01.03.2019 раніше призначених пенсій за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, із застосуванням коефіцієнта 1,17.

         Такий перерахунок особам, яким пенсію призначено відповідно до інших законодавчих актів, зокрема, на умовах, визначених Законами України “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про прокуратуру”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, проводиться для визначення частини розміру пенсії, обчисленої  відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

         У випадках, якщо розмір пенсії на загальних підставах, визначений в результаті перерахунку, буде більшим від розміру пенсії, обчисленого за нормами згаданих вище спеціальних законів, проводиться автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на загальних умовах за матеріалами пенсійних справ з подальшим інформуванням пенсіонера. Визначення найбільш доцільного розрахунку проводитиметься і для осіб, які наразі отримують пенсії за Законом України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

         Такі одержувачі пенсій у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України для переведення (повернення) на пенсію за нормами інших законодавчих актів, з установленням розміру виплат, отримуваних до такого переведення.

До уваги громадян, які очікують погашення заборгованості за судовими рішеннями 

         Органи Державної казначейської служби України здійснюють погашення заборгованості за судовими рішеннями у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою” №440 від 03.09.2014.

         У зв'язку із змінами, внесеними до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, на виконання постанови Правління Національного банку України від 11.09.2017 №89, змінено банківські рахунки, операції за якими здійснюються із використанням платіжних банківських карток з 2625 на 2620.

 

         З огляду на викладене, повідомляємо, що громадянам, які зверталися до судів про здійснення перерахунку пенсій відповідно до Законів України “Про соціальний захист дітей війни”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та мали рахунки 2625, необхідно отримати інформацію про нові банківські рахунки 2620, для подальшого їх надання до територіальних органів Державної казначейської служби України.

До уваги громадян, які очікують погашення заборгованості за судовими рішеннями

 

Органи Державної казначейської служби України здійснюють погашення заборгованості за судовими рішеннями у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою” №440 від 03.09.2014.

У зв'язку із змінами, внесеними до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, на виконання постанови Правління Національного банку України від 11.09.2017 №89, змінено банківські рахунки, операції за якими здійснюються із використанням платіжних банківських карток з 2625 на 2620.

 

З огляду на викладене, повідомляємо, що громадянам, які зверталися до судів про здійснення перерахунку пенсій відповідно до Законів України “Про соціальний захист дітей війни”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та мали рахунки 2625, необхідно отримати інформацію про нові банківські рахунки 2620, для подальшого їх надання до територіальних органів Державної казначейської служби України.

До уваги пенсіонерів — одержувачів субсидій

         Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62 визначено, що  виплата житлових субсидій особам, які одержують пенсії, у готівковій формі здійснюватиметься через Пенсійний фонд України шляхом перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”. Такий механізм виплати передбачений для субсидій, розміри яких визначено органами соціального захисту населення із жовтня минулого року, та проводитиметься починаючи з березня цього року одночасно із виплатою пенсій. Зазначимо, що виплатний період триває з 4 по 25 число місяця.

         Звертаємо увагу одержувачів пенсій, що для отримання цієї виплати додатково надавати будь-які документи до органів Пенсійного фонду не потрібно.

 

Про виплати пенсіонерам у березні 2019 року

 

 З 1 березня 2019 року буде проведено автоматичний перерахунок пенсій, обчислених за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», із врахуванням оновленого показника заробітної плати. Його підвищать на величину, що дорівнює 50% зростання середніх зарплат за три роки та 50% інфляції. Такий перерахунок дасть змогу «осучаснити» пенсії майже 90% їх одержувачів.

Крім того, у березні цього року одночасно із перерахованим розміром пенсій буде проведено виплату субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62 визначено, що  виплата житлових субсидій особам, які одержують пенсії, у готівковій формі здійснюватиметься через Пенсійний фонд України шляхом перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”. Такий механізм виплати передбачений для субсидій, розміри яких визначено органами соціального захисту населення із жовтня минулого року, та проводитиметься починаючи з березня цього року одночасно із виплатою пенсій. Зазначимо, що виплатний період триває з 4 по 25 число місяця.

 

Звертаємо увагу одержувачів пенсій, що для отримання цих виплат додатково надавати будь-які документи до органів Пенсійного фонду не потрібно.

Пенсійна служба області закликає роботодавців забезпечувати працівникам соціальні гарантії та справедливу оплату праці

Згідно з ухваленим Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», збільшено розмір мінімальної заробітної плати, який  з 1 січня становить:

за місячний період – 4173 грн.;

у погодинному вимірі – 25,13 грн.

Для зарахування до страхового стажу найманому працівникові повного місяця роботи працедавець зобов’язаний нараховувати йому заробітну плату в розмірі, не нижчому за  встановлений законодавством мінімальний,  та щомісячно сплачувати не менший за мінімальний єдиний соціальний внесок (з 1 січня 2019 року – 918,06 грн. на місяць).

Розмір єдиного внеску розраховується відповідно до вимог частини п’ятої статті 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”: “У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску” – 4173 грн. х 22% = 918,06 грн.

Нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, яка з 1 січня 2019 року становить 62595 грн. (дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом).

Нагадуємо громадянам області, що розмір майбутньої пенсійної виплати напряму залежить від набутого страхового стажу та величини заробітної плати. Закликаємо роботодавців до легальних трудових відносин з працівниками та гідної оплати їхньої праці. Заробіток має бути справедливим і встановлюватися відповідно до складності виконуваної роботи, рівня кваліфікації працівника та  результатів його праці. Будьте відповідальними перед найманими працівниками, державою і собою, пам’ятаючи, що запорукою доброї репутації та успішної діяльності є, передусім, чесність та  ділова порядність.

 

Сплив строк дії пенсійного посвідчення – зверніться за виготовленням нового документу

Документом, який підтверджує призначення особі пенсії, є пенсійне посвідчення, що видається відповідно до Порядку оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 03 листопада 2017 року № 26-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2017 року за № 1464/31332.

Пенсійні посвідчення виготовляються на підставі відповідної заяви особи, якій призначено пенсію, що подається до підрозділу обслуговування громадян (сервісного центру) за місцем перебування особи на обліку як одержувача пенсії.

У разі якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява на виготовлення пенсійного посвідчення подається батьками, усиновлювачами, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання/перебування, представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників, за місцезнаходженням таких закладів (органів).

Пенсійне посвідчення видається на строк призначення пенсії. Тому для осіб, яким пенсію призначено на певний період, наприклад, на термін встановлення інвалідності, по завершенню строку дії пенсійного посвідчення та в разі продовження інвалідності за результатами чергового огляду в органах медико-соціальної експертизи важливо своєчасно звертатися до пенсійної служби за виготовленням нового пенсійного документу. Аналогічно слід діяти в разі призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника при продовженні терміну її виплати.

У разі якщо пенсійне посвідчення стало непридатним для користування, втрачено, особі призначено інший вид пенсії або змінилися обставини здійснення опіки та піклування (змінився законний представник чи його звільнено від повноважень, поновлено цивільну дієздатність одержувача пенсії тощо), за заявою одержувача пенсії також видається нове посвідчення.

Заміна пенсійного посвідчення здійснюється за процедурою, визначеною для його виготовлення, за наявністю у особи паспорта, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та фото. При заміні пенсійного посвідчення одержувач пенсії повертає органу Пенсійного фонду України попередньо видане пенсійне посвідчення (за наявності), що підлягає знищенню. У випадку заміни електронного пенсійного посвідчення, воно повертається до установи відповідного банку.

 

Скільки років страхового стажу потрібно для виходу на пенсію?

З 1 січня 2019 року право виходу на пенсію дає 26-річний страховий стаж. Надалі вимога за цим критерієм збільшуватиметься щороку на рік, а з 1 січня 2028 року для набуття права на пенсію у віці 60 років вже потрібно буде не менше 35 років страхового стажу.

Звертаємо увагу, якщо для виходу на пенсію не достатньо страхового стажу, набути його можна, уклавши в органах державної фіскальної служби договір про добровільну участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (в тому числі за минулі періоди, коли особа не підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню).

 

Більша частина буковинських пенсіонерів оцінила переваги банківського обслуговування

Щороку все більше буковинців обирають обслуговування у фінансових установах. Вигоди для пенсіонерів найбільш очевидні – це і зручність, і простота в обслуговуванні. Звертаємо увагу, що відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. Більше того, на кошти, які зберігаються на рахунках пенсіонерів, банк нараховує відсотки у порядку і розмірах, зазначених у договорі.

Для одержання виплати у банку необхідно написати відповідну заяву до Пенсійного фонду, у якій зазначити дані банку.

Фінансові установи пропонують різні заохочувальні програми. Громадяни, що вийшли на пенсію, можуть сплачувати комунальні послуги без комісії. Деякі банки пропонують „своїм” пенсіонерам відкрити кредитні лінії та інші спеціальні пропозиції.

 Таким чином, є всі передумови вигідної співпраці між пенсіонером і банківською установою, а право вибору щодо способу виплати пенсії завжди залишається за пенсіонером.

Пересвідчившись у зручності, оперативності та доступності банківських послуг, усе більше буковинських пенсіонерів обирають цей сучасний спосіб обслуговування в отриманні щомісячних виплат. Порівняно з січнем минулого року кількість краян, які отримують пенсії через банки, зросла на 4,4 тисячі.

 

 

 Пенсійна служба області закликає роботодавців забезпечувати працівникам соціальні гарантії та справедливу оплату праці 

 

Згідно з ухваленим Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», збільшено розмір мінімальної заробітної плати, який  з 1 січня становить:

 • за місячний період – 4173 грн.;

 • у погодинному вимірі 25,13 грн.

Для зарахування до страхового стажу найманому працівникові повного місяця роботи працедавець зобов’язаний нараховувати йому заробітну плату в розмірі, не нижчому за  встановлений законодавством мінімальний, та щомісячно сплачувати не менший за мінімальний єдиний соціальний внесок (з 1 січня 2019 року - 918,06 грн. на місяць).

Розмір єдиного внеску розраховується відповідно до вимог частини п’ятої статті 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”: “У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску” - 4173 грн. х 22% = 918,06 грн.

Нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, яка з 1 січня 2019 року становить 62595 грн. (дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом).

Нагадуємо громадянам області, що розмір майбутньої пенсійної виплати напряму залежить від набутого страхового стажу та величини заробітної плати. Закликаємо роботодавців до легальних трудових відносин з працівниками та гідної оплати їхньої праці. Заробіток має бути справедливим і встановлюватися відповідно до складності виконуваної роботи, рівня кваліфікації працівника та результатів його праці. Будьте відповідальними перед найманими працівниками, державою і собою, пам’ятаючи, що запорукою доброї репутації та успішної діяльності є, передусім, чесність та  ділова порядність.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

На Буковині виведено з тіні значну частину трудових відносин

 

Завдяки проведеній фахівцями Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області спільно з органами влади, контролюючими органами та соціальними партнерами інформаційно-роз’яснювальній роботі та вжитим заходам з виведення трудових відносин з тіні в області у 2018 році легалізовано працю 16 тисяч громадян, , а додаткові надходження до бюджету Пенсійного фонду склали 11,3 мільйона гривень.

Чисельність застрахованих осіб зросла порівняно з попереднім роком на майже 7 тисяч осіб.

Середньомісячна заробітна плата в області збільшилась на 24% і становила на кінець 2018 року 6134 грн. 

 

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

Виплату пенсій січня профінансовано повністю

Станом на 25 січня Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області завершено фінансування виплати пенсій січня 2019 року.

 

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

Пенсійна служба активно співпрацює з органами влади і соціальними партнерами у справі захисту прав застрахованих осіб

 

Захист прав застрахованих осіб на соціальне та пенсійне забезпечення – пріоритетний напрямок роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. Представники Фонду беруть активну участь у діяльності робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, які діють при райдержадміністраціях та міських радах, здійснюють аналіз звітності страхувальників області на предмет дотримання роботодавцями вимог трудового законодавства з оплати праці та повідомляють  про виявлені випадки порушень органи влади й соціальних партнерів для вжиття дієвих заходів з їх усунення. Загалом у 2018 році Головним управлінням Пенсійного фонду в Чернівецькій області надіслано органам влади та місцевого самоврядування інформаційні матеріали щодо трьох з половиною тисяч несумлінних роботодавців, майже стільки ж скеровано до Управління Держпраці, близько трьох тисяч направлено Державній фіскальній службі та про більше двох тисяч випадків порушень трудового законодавства повідомлено соціальних партнерів.

Упродовж 2018 року представники пенсійної служби взяли участь у 250 спільних нарадах з соціальними партнерами та засіданнях робочих груп з питань легалізації виплати зарплати й зайнятості населення.  В результаті спільних обстежень діяльності майже 1,5 тисячі фізичних осіб-підприємців щодо дотримання ними законодавства про працю виявлено близько півтисячі  неоформлених працівників, більшу частину з яких залучено до сплати єдиного внеску.

При здійсненні обстежень пенсійники роз’яснюють підприємцям негативні наслідки нелегальної зайнятості та закликають їх дотримуватися вимог трудового законодавства для забезпечення своїм працівникам і самим собі соціального захисту сьогодні та гідного пенсійного забезпечення в майбутньому.

В результаті вжитих заходів до бюджету Фонду в 2018 році надійшло 0,6 млн. грн. в рахунок погашення заборгованості з платежів.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Подбайте про свою пенсію змолоду: 

https://www.youtube.com/watch?v=gUsmUby649o

 

Які недоліки зарплати в конверті:

 

Які перерахунки очікують пенсіонерів цього та наступного року?

У зв’язку зі зміною з 1 грудня   прожиткового мінімуму

Мінімальний розмір пенсії збільшиться у грудні  до 1497 грн., у зв’язку зі зміною з 01.12.2018  прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Також пенсіонерам перерахують надбавки, доплати, підвищення, що базуються на розмірі прожиткових мінімумів.

Для проведення таких перерахунків до органів Фонду звертатись не потрібно, їх буде проведено автоматично.

Після затвердження  нової мінімальної заробітної плати

Також очікується перерахунок пенсій після затвердження нового розміру  мінімальної заробітної плати. Тоді особам, які досягли 65-річного віку і мають достатній  страховий стаж, буде  проведено  перерахунок пенсій з урахуванням мінімального розміру пенсії, що відповідає не менше 40% мінімального заробітку.

Підвищення з 1 січня 2019 року «військових» пенсій

Виплату підвищення військових пенсій, визначеного у 2018 році відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України   від 21.02.2018 №103, заплановано з 01.01.2019  на  25% більше,  ніж виплачується цьогоріч.

 Для тих, хто проходив службу в міліції, буде розпочато виплату сум, які склались за період з 01.01.2016 по 31.12.2017. Ця сума виплачуватиметься їм щомісяця рівними частинами.

Осучаснення пенсій  у березні наступного року

У березні 2019 року буде проведено осучаснення пенсій, з урахуванням  коефіцієнта підвищення  у розмірі 50% показників зростання споживчих цін та середньої заробітної плати.

 

Очікується, що березневе підвищення складе 17% від основного розміру пенсії,  отримуваної на момент перерахунку.

Офіційне оформлення трудових відносин – запорука соціального захисту та гідних пенсійних виплат

При нарахуванні заробітної плати працівникам підприємства, установи, організації та фізичні особи – підприємці повинні дотримуватися чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення законодавства про оплату праці, адже Конституцією України кожному громадянину гарантується право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом.

Та на жаль, чимало роботодавців, бажаючи уникнути “зайвих витрат”, або взагалі не оформляють трудові відносини з працівником офіційно, або працевлаштовують особу на неповну ставку із мізерною зарплатою, зазвичай меншою мінімального розміру, а основну суму заробітку виплачують “в конверті”.

Така ситуація для працюючої людини тягне за собою ряд негативних наслідків, адже сьогодні особа втрачає право на належний соціальний захист, а в майбутньому ризикує залишитися без права на достойні пенсійні виплати та гідне існування.

Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від набутого страхового стажу та заробітку, з якого сплачені страховий (єдиний) внесок. Тобто, у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески у розмірі не менше, ніж мінімальний страховий внесок, який на сьогодні складає 819,06 грн. (3723 грн.*22%). Якщо з якихось причин роботодавець не сплатив страховий (єдиний) внесок за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як із заробітної плати, так і зі сплати єдиного внеску), то періоди за які не сплачені внески “випадають” зі страхового стажу найманого працівника, а заробіток не враховується при розрахунку розміру пенсії.

В черговий раз звертаємося до роботодавців області! Усвідомте свою відповідальність за працівників та подбайте про їх добробут, адже тільки повна зайнятість та гідний рівень оплати праці, дозволить працівникам уникнути ризиків, пов’язаних із соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин та пенсійним забезпеченням у майбутньому!

Шановні краяни! Не позбавляйте себе соціального захисту сьогодні та спокійної старості в майбутньому! Вимагайте від роботодавців легального оформлення трудових відносин та гідної оплати праці!

 

До уваги пенсіонерів!

Для уникнення пенсійних переплат та наступного повернення отриманих коштів просимо своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про прийом на роботу (реєстрацію підприємницької діяльності), звільнення з роботи (припинення підприємницької діяльності), виїзд за кордон на постійне місце проживання та інші обставини, що можуть вплинути на пенсійне забезпечення.

 

Про пенсію потрібно подбати заздалегідь

Кожному майбутньому пенсіонеру варто заздалегідь подбати про підготовку документів для призначення пенсії. Для цього за декілька місяців до досягнення пенсійного віку необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання щодо отримання відповідної консультативної допомоги. Фахівці пенсійної служби проінформують про порядок та час звернення за пенсією, нададуть перелік документів, необхідних для призначення пенсії, проведуть попередню правову експертизу, що дозволить вчасно виявити та усунути недоліки в документах, зібрати всі необхідні дані до виникнення права на пенсію.

 

Веб-портал Пенсійного фонду найкращий спосіб контролю за своїми відрахуваннями із заробітної плати

Пенсійний фонд України реалізував унікальну можливість для доступу громадян, в тому числі і фізичних осіб-підприємців, до їх особистих персональних даних через Веб-портал. Це найкращий спосіб контролю за своїми відрахуваннями із заробітної плати, за розміром своїх соціальних внесків. На порталі особа, яка працює, може дізнатися свій робочий стаж і, за необхідності, тиснути на роботодавця, а пенсіонер – перевірити пенсійні нарахування.

Запрошуємо Вас стати користувачем Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України! (http://portal.pfu.gov.ua)

 

Пенсія – це не допомога від держави, а індивідуальний результат багаторічної праці кожного

На сьогоднішній день держава надає можливість непрацюючим громадянам подбати про свою майбутню пенсію, а саме шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування набути пенсійних прав на рівні з громадянами, для яких участь у соціальному страхуванні є обов’язковою. Період, за який сплачено єдиний соціальний внесок відповідно до укладеного договору про добровільну участь у розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, зараховують до страхового стажу.

 

Запитуєте – відповідаємо

«Як відомо, стаж зараховується за умови сплати щомісяця мінімального страхового внеску. А якщо сплачено менше за обов’язковий мінімум, то не буде враховано до страхового стажу?»

Страховий стаж, починаючи з 1 січня 2004 року, напряму залежить від сплачених страхових внесків і враховується за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. При сплаті передбаченого законом мінімального страхового внеску відповідний місяць, за який здійснено сплату, враховується до страхового стажу як повний. Якщо страховий внесок за відповідний місяць сплачено в сумі, меншій за встановлений мінімум, такий місяць зараховується до страхового стажу пропорційно сплаченим страховим внескам.

При затвердженій мінімальній заробітній платі на 2018 рік в 3723 грн. мінімальний страховий внесок складає 819,06 грн. Тому, при сплаті страхових внесків, наприклад, із суми заробітної плати в 3000 грн. в листопаді поточного року, при відсутності доплати до мінімального страхового внеску до страхового стажу можливо зарахувати лише 24 дні цього місяця.

Отже, застрахованим особам важливо самостійно контролювати сплату страхових внесків роботодавцями. Це можна робити шляхом перегляду персональних даних, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, за допомогою реєстрації на веб-порталі Пенсійного фонду України. Заява на реєстрацію користувачів електронних послуг на веб-порталі подається в сервісному центрі при пред’явленні паспорта та документу про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків.

«Дуже багато в пресі зустрічається матеріалів про функціонування нового сервісу надання Пенсійним фондом електронних документів з підтвердженим QR-кодом. Поясніть, будь ласка, що таке QR-код і для чого він потрібен?»

Сьогодні, завдяки запровадженню сервісу із надання електронних документів з QR-кодом, через Веб-портал електронних послуг Пенсійного Фонду України можна отримати онлайн-довідку про розмір пенсії або  індивідуальні відомості про застраховану особу. Відтак, особи, зареєстровані на Веб-порталі Фонду та ідентифіковані за допомогою електронного цифрового підпису, можуть отримати необхідні «онлайн-довідки» з мінімальними затратами часу, не відвідуючи орган Фонду.

Отриманий електронний документ з QR-кодом згідно з чинним законодавством є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою в органі Фонду. Дані довідки дійсні для отримання субсидій, пред’явлення в банках, оформлення документів у центрах надання адміністративних послуг. Працівник установи, до якої звертаєтеся особа з такою довідкою, може перевірити її через Веб-портал електронних послуг Фонду.   Інструкція з формування, друку та перевірки достовірності електронних документів з QR-кодом розміщена безпосередньо на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

 

Коротко про головне:

1.      Шановні пенсіонери! Своєчасно повідомляйте пенсійну службу про початок та завершення трудової або підприємницької діяльності.

2.      Розмір пенсії залежить від тривалості страхового стажу особи та заробітної плати, яка враховується для пенсії.

3.      Страховий стаж з 01.01.2004 обчислюється за даними персоніфікованого обліку і залежить від сплачених страхових внесків.

4.      Пенсіонери, які після призначення пенсії продовжують працювати, мають право на перерахунок пенсії по стажу та заробітку кожні 2 роки.

5.      Пільговий стаж, набутий на ліквідованих підприємствах без визначення правонаступника, може бути підтверджено комісією, яка діє при Головному управлінні.

6.      З 1 січня 2018 року мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, становить 25 років і поступово збільшується щороку до 2028 року на 1 рік.

7.      Щоб вчасно реалізувати право на пенсію завчасно звертайтесь до найближчого сервісного центру для проведення правової оцінки документів.

8.      Заява про призначення пенсії може бути подана за місяць до досягнення пенсійного віку.

9.      Шановні підприємці! При знятті з обліку не забудьте подати звіт про доходи. Це важливо для нарахування пенсій.

10.  Добровільна участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування – одна із можливостей набуття необхідного стажу для пенсії.

11.  Мешканці ОТГ можуть отримати необхідну консультацію або подати заяву, не виїжджаючи до районного центру, на віддалених робочих місцях працівників пенсійної служби.